Świat

To już plaga. Nowa epidemia na kolejnym statku wycieczkowym. Co najmniej 50 chorych, jedna osoba nie żyje

opublikowano:
Na pokładzie kolejnego statku wycieczkowego odkryto norowirusa, stoi obecnie w jednym z francuskich portów
(fot. Pjotr Mahhonin\Wikimedia Commons)
Na kolejnym statku wycieczkowym wybuchła epidemia, tym razem norowirusa. Jedna kobieta zmarła, a 50 innych osób ma objawy zakażenia. Władze Francji zabroniły pasażerom i członkom załogi zejścia na ląd.

Ostatnio głośno było o pojawieniu się hantawirusa na pokładzie statku wycieczkowego. Jego pasażerowie zostali niedawno ewakuowani. W tym samym czasie kolejnego wirusa odkryto na statku wycieczkowym Carribean Princess. Tym razem pojawił się tam norowirus.

To grupa wirusów, która powoduje wirusowe zakażenie przewodu pokarmowego. Objawami infekcji są nudności, wymioty, biegunka o ból brzucha. Zwykle jest to tylko nieprzyjemna przypadłość, ale u małych dzieci, seniorów i osób o obniżonej odporności może być śmiertelnie niebezpieczna.

Jak informuje agencja AFP, teraz norowirusa odkryto na kolejnym statku wycieczkowym, należącym do firmy Ambassador Cruise Line. Na jego pokładzie znajduje się ok. 1200 pasażerów, w większości obywateli Wielkiej Brytanii i Irlandii i ok. 500 członków załogi.

CZYTAJ TAKŻE:

Na statku, na którym odkryto wirusa, są też Polacy! "Monitorujemy sytuację"

Świat patrzy na dramat na morzu. A na czele statku z wirusem... stoi Polak!

Jak informuje AFP, statek wypłynął z Szetlandów 6 maja. Po drodze zatrzymał się w Belfaście, Liverpoolu i Breście, a we wtorek wieczorem dotarł do Bordeaux. Stamtąd miał płynąć do Hiszpanii.

Tak się jednak na razie nie stanie. Na pokładzie odkryto bowiem norowirusa. Jedna osoba, 90-letnia kobieta, zmarła z powodu infekcji właśnie. Przedstawiciele francuskiej służby zdrowia ujawnili, że ok. 50 osób wykazuje już objawy zakażenia. Statek na chwilę obecną stoi w porcie, a pasażerom i załodze zabroniono zejścia na ląd. Na razie nie wiadomo, co będzie z nimi dalej.

źr. wPolsce24 za France24

Świat

Donald Tusk: nikt mnie nie ogra w UE. Premier Estonii: to Niemcy nie chciały Tuska na spotkaniu o Ukrainie

opublikowano:
mid-epa11666748
Spotkanie przywódców z Bidenem bez Tuska (fot. PAP EPA/CHRIS EMIL JANSSEN)
Jeszcze rok temu Donald Tusk utyskiwał, że Polska pod rządami PiS-u nie ma silnego głosu na forum europejskim. Zapewniał, że jego nikt w Europie nie ogra. Tymczasem okazuje się, że Niemcy, na które od lat lider PO stawia, nie tylko nie lekceważą naszego premiera przerzucając nam uchodźców, to jeszcze blokują możliwość jego udziału w spotkaniu z sekretarzem obrony USA.
Świat

Donald Trump szukał pracy w barze szybkiej obsługi. Stanął przy frytkownicy

opublikowano:
mid-epa11667793
Donald Trump smażył frytki (PAP/EPA/NICK HAGEN)
Donald Trump odwiedził w niedzielę restaurację popularnej sieci na przedmieściach Filadelfii, gdzie smażył frytki i obsługiwał kasę drive-thru.
Świat

Strefa Starcia wróciła! Gorące polityczne show na antenie telewizji wPolsce24

opublikowano:
strefa
Strefa Starcia na antenie wPolsce24 (fot. Fratria)
Strefa Starcia wróciła na antenę telewizji wPolsce24. Redaktor Michał Adamczyk i jego goście omówili najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia w Polsce i na świecie. Nie brakowało emocji.
Świat

Chińscy astronauci wrócili na ziemię. Spędzili w kosmosie pół roku

opublikowano:
mid-epa11700209
Pekin nie ukrywa swoich kosmicznych ambicji (fot. PAP/EPA/XINHUA / LI ZHIPENG)
Chiński program kosmiczny znacząco przyspieszył. Chińczycy chcą do połowy stulecia zostać światowym liderem w podboju kosmosu.
Świat

Izraelscy kibice zaatakowani po meczu w Amsterdamie. Natychmiastowa reakcja Netanjahu

opublikowano:
mid-epa11709346
Izrael wysyła do Amsterdamu samoloty, którymi obywatele będą mogli wrócić do kraju. (fot.PAP/EPA/VLN Nieuws)
62 osoby zostały zatrzymane w związku z atakiem na grupę izraelskich kibiców, którzy dopingowali swoją drużynę na meczu w Amsterdamie. Służby odeskortowały fanów Maccabi Tel Awiw do hotelu, a do sprawy odniósł się już premier Izraela, który przekazał, że samoloty są w drodze do Holandii, skąd mają zabrać m.in. rannych obywateli.
Świat

Orze jak może? Artysta, który tworzy traktorem i pługiem. A za płótno ma pole

opublikowano:
videoframe_14924
Jego dzieła zawsze fascynują, choć portfolio jest... kontrowersyjne. Włoski artysta krajobrazu Dario Gambarin tworzy za pomocą... traktora z podczepionym pługiem. Tym razem wyorał logo Jubileuszowego Roku 2025, jakie wcześniej zaprezentował Watykan.