Miał być Hamburg, skończyło się w Norymberdze! Pociąg Deutsche Bahn zakończył kurs, bo... w wagonach było zbyt brudno

Pociąg Deutsche Bahn relacji Monachium-Hamburg zakończył swój kurs w Norymberdze, bo załoga uznała że w wagonach było… zbyt brudno. Pasażerom zaoferowano podróż alternatywnym składem.
Podróżujących poproszono o opuszczenie wagonów na dworcu w Norymberdze, około 150 kilometrów na północ od stolicy Bawarii.
Zaoferowano im alternatywne połączenie innym pociągiem, z godzinnym opóźnieniem względem planowanego rozkładu jazdy. Prócz tego mają prawo do ubiegania się o odszkodowanie.
Żal rzeczniczki Deutsche Bahn
Cytowana przez agencję dpa rzeczniczka Deutsche Bahn wyraziła żal, że na kolei doszło do takiego incydentu.
Naszym celem jest to, by dalekobieżne pociągi spełniały wysokie standardy jakości. Niestety, tak nie było w tym przypadku
— tłumaczyła.
Niemieckie koleje nie przekazały, ile osób podróżowało pociągiem. Opinii publicznej nie przekazano również szczegółów dotyczących stanu czystości.
mly/PAP








