Zdrowie

Co stało się w Kaliszu? 29-latka trafiła na SOR, dwa dni później nie żyła

opublikowano:
Karetka pogotowia
Śledczy nadal gromadzą materiał dowodowy (fot. Fratria)
W Kaliszu doszło do tragicznego zdarzenia, które obecnie badają śledczy. 29-letnia kobieta zgłosiła się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, skarżąc się na złe samopoczucie. Okoliczności wskazują, że mogła być ofiarą przemocy. Dwa dni później pacjentka zmarła.

Kobieta została przyjęta do szpitala przy ulicy Poznańskiej w Kaliszu, gdzie, po wstępnej diagnozie, trafiła na oddział neurochirurgiczny. Lekarze podjęli działania mające na celu ustabilizowanie jej stanu zdrowia. Niestety, mimo udzielonej pomocy, kobieta zmarła po dwóch dniach hospitalizacji.

Na ten moment nie jest znana bezpośrednia przyczyna śmierci 29-latki. Kluczowe znaczenie dla wyjaśnienia sprawy będzie miała sekcja zwłok, którą zarządził prokurator.

Śledztwo prowadzą wspólnie policja oraz prokuratura. Funkcjonariusze analizują dokumentację medyczną oraz zbierają zeznania świadków, aby ustalić, co dokładnie doprowadziło do śmierci kobiety i czy doszło do zaniedbań lub przestępstwa.

Jak wskazują lokalne media, 29-latka, która skarżyła się na złe samopoczucie, miała także obrażenia na ciele. Mogły one wskazywać na pobicie, ale ten wątek będzie wyjaśniany przez policję.

źr. wPolsce24 za Kalisz24.info

System już się nie domyka. Pieniędzy brakuje nawet na pensje

opublikowano:
AW_Szpital_08102019_07
fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
Szpitale powiatowe już są w fatalnej kondycji finansowej, a wszystko wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach będzie jeszcze gorzej. Nie dość, że nie mają z czego płacić kontrahentom, to zagrożone są nawet pensje dla pracowników. Obniżenie składki zdrowotnej raczej im nie pomoże.

Z dnia na dzień zniknął oddział szpitalny dla poparzonych dzieci. Rodzice w rozpaczy: „Nie mamy dokąd iść!”

opublikowano:
Zamknięcie oddziału rekonstrukcyjnego w Krakowie. Szpital zapewnia, że wszystko działa „bez zmian”
Szpital Uniwersytecki w Krakowie-Prokocimiu (Fot. wPolsce24)
Rodzice małych pacjentów są w szoku. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie-Prokocimiu z dnia na dzień przestał działać oddział chirurgii rekonstrukcyjnej i leczenia oparzeń – jeden z nielicznych w Polsce, który zajmował się najtrudniejszymi przypadkami dzieci po urazach i rozległych poparzeniach.

Prezydent Karol Nawrocki dawno tak ostro nie mówił o Tusku. "Wziął polskich pacjentów za zakładników"

opublikowano:
Prezydent Karol Nawrocki podczas szczytu medycznego
Prezydent Karol Nawrocki podczas szczytu medycznego (fot. wPolsce24)
- Jestem przekonany, że zdrowie Polaków nie może i nigdy nie powinno zależeć od politycznego sporu, ale tak się niestety dzisiaj nie dzieje. Dzisiejsze spotkanie i tak też nie powinno być, ma charakter ratunkowy - powiedział Karol Nawrocki.

Pierwsze dziecko przyszło na świat na SOR. Lekarze: nie jesteśmy gotowi na powikłania

opublikowano:
Leżajsk poród
W szpitalu w Leżajsku, po zamknięciu oddziału ginekologiczno-położniczego, odbył się pierwszy poród na SOR. - Kobiety nie powinny rodzić na SOR – mówi reporterowi telewizji wPolsce24 Jerzy Jama, dyrektor leżajskiej placówki medycznej.

„Czarny tydzień” szpitali. Nawet 90 proc. placówek bierze udział w proteście

opublikowano:
Dramat finansowy szpitali. Ruszył ogólnopolski protest
W poniedziałek w całej Polsce szpitale powiatowe rozpoczęły protest. To tzw. „czarny tydzień”. Przyczyną jest dramatyczna sytuacja finansowa placówek.

Odlot minister zdrowia. Światy Sobierajskiej-Grendy i polskich pacjentów zupełnie się rozjechały

opublikowano:
Pacjenci mają zupełnie inne odczucia co do stanu służby zdrowia w Polsce niż zadowolona z siebie pani minister
Pacjenci mają zupełnie inne odczucia co do stanu służby zdrowia w Polsce niż zadowolona z siebie pani minister (Fot. Wiadomości wPolsce24)
Minister zdrowia Jolanta Sobierajska-Grenda przekonuje, że... sytuacja pacjentów w Polsce się poprawia. To słowa tak całkowicie oderwane od rzeczywistości, że aż trudno je skomentować.