Sport

Ekspert TVP Sport w likwidacji zaszokował polskich kibiców na wizji słowami o mundialu bez biało-czerwonych

opublikowano:
TVP Sport w likwidacji zadziwiło polskich kibiców słowami jednego ze swoich ekspertów
TVP Sport w likwidacji zadziwiło polskich kibiców słowami jednego ze swoich ekspertów (Fot. Fratria)
To jedna z najbardziej kuriozalnych wypowiedzi w polskiej telewizji publicznej w ostatnich latach. Piotr Żelazny, komentator i ekspert TVP Sport w likwidacji, w programie „M jak Mundial” powiedział wprost: „Ja wolę mundiale bez Polaków. No tak, bo ja bardzo nie lubię tej atmosfery wokół reprezentacji Polski.”

Żelazny tłumaczył, że nie lubi „pompowania” każdego ruchu kadry, nadmiernego zainteresowania mediów oraz presji, która towarzyszy Polakom na wielkich turniejach. Według niego reprezentacja przyzwyczaiła nas do schematu: mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Wypowiedź szybko obiegła media społecznościowe i wywołała ogromne oburzenie. 

Komentarze internautów są miażdżące:

„A ja wole TVP SPORT bez Żelaznego.”

„Ciekawe czy jest coś, co panu Piotrowi spodobało się w Polsce, bo na razie tylko narzeka na swój kraj. Jak można nie chcieć awansu swojej ojczyzny na mundial…”

„Chyba jemu płacą za robienie gownoburz”

Czy to opinia na pewno do TVP?

Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii, nawet bardzo kontrowersyjnej. Jednak gdy ktoś jest zatrudniony w publicznej telewizji (nawet tej w likwidacji), która jest utrzymywana m.in. z pieniędzy polskich podatników i ma promować polski sport, taka deklaracja brzmi co najmniej dziwnie.

Jeśli ktoś tak bardzo nie lubi atmosfery wokół reprezentacji Polski, to może warto rozważyć pracę w zagranicznej stacji? Tam mógłby spokojnie kibicować innym drużynom bez „tej irytującej polskiej otoczki”.

To nie jest tylko sprawa gustu dziennikarskiego. To kwestia podstawowej lojalności wobec własnej reprezentacji i widzów, do których się mówi. Polak, który otwarcie deklaruje, że woli mundial bez Polaków, nie powinien dziwić się później fali krytyki.

To nie pierwsza co najmniej dziwna wypowiedź Piotra Żelaznego. Pod koniec sezonu mocno skrytykował on trenera Arsenalu - tegorocznego mistrza Anglii i finalisty Ligi Mistrzów - Mikela Artetę, nazywając go "trenerem z Instagrama". 

źr. wPolsce24 za X

Sport

To jest Łukasz Ciona show! Strefa Kibica tylko na wPolsce24

opublikowano:
1904727_1
(fot. wPolsce24)
Bandycki faul Kiliana Mbappe, po którym zrobiło się gorąco w mediach społecznościowych i inne przyciągające uwagę internautów newsy ze świata sportu. To wszystko w "Strefie Kibica", nowym programie emitowanym na antenie wPolsce24.
Sport

Klub z Izraela o Polakach: "Mordercy od 1939 roku"! Skandaliczny transparent na meczu Rakowa z Maccabi Hajfa

opublikowano:
Zdjęcie przedstawia grupę piłkarzy i trenerów na boisku, podczas gdy w tle widoczny jest transparent z napisem "MURDERERS SINCE 1939" trzymany przez kibiców. Obecność napisu sugeruje obraźliwe i prowokacyjne zachowanie wobec Polaków. Na pierwszym planie zawodnicy w czerwonych i niebieskich strojach oraz sędziowie próbują opanować sytuację, podczas gdy tłum kibiców obserwuje zdarzenie
(fot. PAP/Waldemar Deska)
Skandaliczny transparent zaprezentowali kibice izraelskiego klubu Maccabi Hajfa podczas meczu z Rakowem Częstochowa w eliminacjach Ligi Konferencji. Napisano na nim w języku angielskim: „Mordercy od 1939 roku”.
Sport

Gorące powitanie naszego mistrza. Kacper Tomasiak już w domu

opublikowano:
Kacper Tomasiak wrócił do domu w Bystrej
Kacper Tomasiak wrócił do domu (fot. wPolsce24)
To były sceny przypominające czasy „Małyszomanii”. Mimo gwałtownej śnieżycy, setki osób zgromadziły się w Bystrej, aby powitać wracającego do domu Kacpra Tomasiaka. 19-letni skoczek, który sensacyjnie zdobył trzy medale, został przyjęty przez lokalną społeczność i prezesa PZN, Adama Małysza, jak prawdziwy bohater.
Sport

"Dobrze, że nie zdobył złota". Co ten dawny trener Kacpra Tomasiaka wygaduje?

opublikowano:
Kacper Tomasiak podczas powitania w Bystrej po powrocie z igrzys
Kacper Tomasiak podczas powitania w Bystrej po powrocie z igrzysk (Fot. PAP/Jarek Praszkiewicz)
Kacper Tomasiak wrócił z igrzysk w Predazzo z trzema medalami i statusem największej nadziei polskich skoków. Srebro, brąz, kolejne srebro w duecie z Pawłem Wąskiem – jak na debiut olimpijski 19-latka to wynik, o którym wielu mogło tylko marzyć. Tym większe zdziwienie wywołały słowa jego pierwszego trenera, Jarosława Koniora.
Sport

"Absolutny syf i patologia", czyli dziwne pamiątki po maratonie w Krakowie

opublikowano:
Zwyciężczyni Kenijka Chelangat Sang na mecie TAURON 23. Cracovia Maratonu w stolicy Małopolski, a w tle obrazki z trasy
Zwyciężczyni Kenijka Chelangat Sang na mecie TAURON 23. Cracovia Maratonu w stolicy Małopolski, a w tle obrazki z trasy (Fot. PAP/Art Service/Facebook-Paweł Chodkiewicz)
Imprezy biegowe mają być wizytówką zdrowego stylu życia. Promują ruch, aktywność, wytrwałość i dbanie o siebie. Tyle w teorii. W praktyce coraz częściej pojawia się obraz, który z tym wszystkim ma niewiele wspólnego.
Sport

Finał Pucharu Polski, ale nie pod biało-czerwoną. To trwa już cztery lata...

opublikowano:
Stadion Narodowy od 4 lat jest pozbawiony pięknej, wielkiej, polskiej flagi. Szkoda...
Stadion Narodowy od 4 lat jest pozbawiony pięknej, wielkiej, polskiej flagi. Szkoda... (Fot. screenshot YouTube - wPolsce24)
Dziś, 2 maja, w całej Polsce obchodzone jest Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To dzień, w którym biało-czerwona powinna być szczególnie widoczna – także w miejscach o wyjątkowym znaczeniu symbolicznym. Tymczasem nad Stadion Narodowy w Warszawie od czterech lat flagi nie ma.