Polska

Politycy Koalicji Obywatelskiej chcą aresztować prezydenta Andrzeja Dudę. Zespół R. Giertycha złożył zawiadomienie do prokuratury

opublikowano:
giertych.webp
(fot. @ko_klub)
- Składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie i wszczęcie śledztwa wobec pana prezydenta Andrzeja Dudy - poinformował na specjalnej konferencji prasowej przedstawiciel „zespołu ds. rozliczeń PiS” Romana Giertycha.

Zemsta za przypominanie sprawy Polnordu?

Skąd tego typu inicjatywa akurat dziś? Trudno domniemywać, choć warto przypomnieć, iż we wtorek, 4 marca odbyło się posiedzenie Zespołu Przeciwdziałania Bezprawiu – Bezpieczna Polska. Ustalenia przedstawione na spotkaniu dotyczyły afery Polnordu oraz posła Romana Giertycha.

Choć Kancelaria Sejmu otrzymała prośbę o transmitowanie posiedzenia Zespołu, to na oficjalnej stronie Sejmu relacja się nie pojawiła. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tu: Politycy PiS mówią o cenzurze. Sejm nie pokazał posiedzenia ws. Giertycha i Polnordu.

Czy to właśnie ta wspomniana wyżej sprawa wygenerowała potrzebę przedstawienia dzisiejszych wniosków w zespole ds. rozliczeń? Cóż...

Bez wątpienia mamy do czynienia z pomysłem, który trzeba uznać za jedną z najbardziej absurdalnych idei, które pojawiły się w polskim Sejmie po 89 roku. 

Za co chcą ścigać prezydenta?

Co na ten temat mówili autorzy? Podczas konferencji mówił o tym, m. in. poseł KO Piotr Głowski:

- Pamięć jest ulotna, ale należy pamiętać tak, żeby przyszłe pokolenia miały również poczucie, że wszystko, co się dzieje, podlega ocenie, wszystko złe co się dzieje, podlega karze, a z drugiej strony, że nie ma osób w państwie, które są ponad prawem. W związku z tym realizując naszą obietnicę wyborczą, którą składaliśmy, startując do tego parlamentu i również zobowiązując się do pracy w tym zespole, składamy zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie i wszczęcie śledztwa w zakresie działań pana prezydenta Andrzeja Dudy jako funkcjonariusza publicznego - przekonywał polityk.

W kolejnej części Głowski mówił o tym, co - zdaniem "śledczych Giertycha" - stanowi o winie prezydenta:

- Poruszamy dwa punkty. Jeden dotyczy praprzyczyny chyba wszystkich naszych problemów związanych z prawem, czyli tego, że nie odebrał ślubowania od trzech prawidłowo wybranych sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, pana Jakubeckiego, Ślebzaka, Hausnera pomimo ustawowego obowiązku. I drugi wniosek, że już w 2017 roku, bo ta pierwsza pierwszy element miał miejsce w 15, podpisał sprzeczną z konstytucją ustawę z dnia 8 grudnia 2017 roku o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Obydwa te działania mają absolutnie znamiona czynu, który został określony w artykule 231. kodeksu karnego i mówi o nadużyciu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. W jednym i w drugim punkcie, który tam się znajduje, kary wynoszą ograniczenie pozbawienia wolności do lat trzech i do lat 10 - mówił.

Cała konferencja "zespołu śledczego" Romana Giertycha:

źr. wPolsce24 za wPolityce.pl

 

Polska

Kompromitacja Tuska w Sejmie. Zapowiedział, że Polska wystąpi z konwencji, do której nigdy nie przystąpiła

opublikowano:
mid-25307410.webp
Donald Tusk wypisał Polskę z konwencji, do której nigdy się nie zapisaliśmy (Fot. PAP/Radek Pietruszka)
- Polska wycofa się z konwencji dublińskiej, dotyczącej zakazu używania broni kasetowej – zapowiedział w Sejmie Donald Tusk. Problem w tym, że my nigdy do tej konwencji nie przystąpiliśmy. Czy możemy czuć się bezpiecznie z premierem, który nie sprawdza podstawowych informacji i wygaduje co mu ślina na język przyniesie?
Polska

Powodzianie pozostawieni sami sobie. Lądek Zdrój wciąż wygląda jak pobojowisko

opublikowano:
Lądek.webp
Choć powódź przeszła przez Lądek Zdrój już kilka miesięcy temu, miasto wciąż wygląda tak jak po feralnym 15 września ubiegłego roku. - Nikt tu nie ma dobrej opinii na temat tego, w jaki sposób państwo polskie pomogło potrzebującym – mówią rozgoryczeni mieszkańcy.
Polska

Czy w kampanię przeciwko Karolowi Nawrockiemu zaangażowano służby?

opublikowano:
AWIK9936 ok.webp
- Wiele na to wskazuje, że do gry przeciwko Karolowi Nawrockiemu wykorzystywane są służby specjalne – mówił na antenie telewizji wPolsce24 Radosław Fogiel z PiS, pytany o głośną sprawę kawalerki Karola Nawrockiego.
Polska

Ciężkie chwile w sztabie Rafała Trzaskowskiego

opublikowano:
trzask.webp
W obawie przed gniewem wyborców kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta przez całą kampanię próbował odciąć się od Donalda Tuska, od porażek obozu rządzacego. I nie udało się. Podczas gdy gdy Karol Nawrocki spotykał się z w Białym Domu z Donaldem Trumpem, Rafał Trzaskowski ściskał rękę Donaldowi Tuskowi w jego rodzinnym Sopocie.
Polska

Nawrocki wprost: Nie możemy pozwolić na jednowładztwo Donalda Tuska

opublikowano:
1924617_6.webp
Karol Nawrocki odpowiada Tuskowi (fot. wPolsce24)
Na finiszu kampanii wyborczej politycy koalicji rządzącej i media głównego nurtu dwoją się i troją, by zaszkodzić obywatelskiemu kandydatowi na prezydenta. Od dłuższego czasu słyszymy, że w działania wymierzone w Nawrockiego zaangażowane zostały służby, a premier Donald Tusk, zamiast zająć się rządzeniem krajem pozwala sobie na złośliwe komentarze odnośnie wspieranego przez PiS kandydata, że "coś mu brzydko pachnie". Nawrocki jednak dalej robi swoje i spotyka się z mieszkańcami Polski.
Polska

Specjalnie dla telewizji wPolsce24. Rzeczniczka Karola Nawrockiego wyjaśnia sprawę kawalerki

opublikowano:
1924693_3.webp
Emilia Wierzbicki zdradza kulisy ataku na Karola Nawrockiego (fot. wPolsce24)
To operacja służb specjalnych wymierzona w obywatelskiego kandydata na prezydenta tak sprawę pana Jerzego, którym opiekował się doktor Karol Nawrocki - tak komentują członkowie sztabu Karola Nawrockiego doniesienia, które zostały opublikowane dziś przez Onet. Żaklina Skowrońska rozmawiała na ten temat z Emilią Wierzbicki, rzeczniczką Karola Nawrockiego.