Polska

Dziennikarki neo-TVP w akcji. Minister Pełczyńska-Nałęcz potraktowana jak polityk opozycji

opublikowano:
tvp info ok.webp
(fot. print screen TVP Info)
Ta rozmowa z minister Katarzyną Pełczyńską-Nałęcz w TVP Info w likwidacji już stała się sławna. Przekazują ją sobie użytkownicy platformy X, nie kryjąc zdumienia formą, a zwłaszcza tonem wywiadu. Prominentne pracownice stacji Renata Grochal i Aleksandra Pawlicka potraktowały swego gościa tak arogancko, jak mają w zwyczaju - tyle że zwykle w ten sposób przepytują polityków opozycji, a nie koalicji.

Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz z Polski 2050 gościła na antenie neo-TVP Info. Przed nią usiadły dwie gwiazdy telewizyjnej publicystyki, które bardzo się starały wykazać hipokryzję pani minister, jeśli chodzi o walkę z nepotyzmem w spółkach Skarbu Państwa. I nic ich nie obchodziło, że partia polityczna może się rządzić innymi prawami niż spółka Skarbu Państwa.

A jak pani chce naprawiać spółki, jak z Polski 2050 dochodzą sygnały, że pani zatrudnia swoją córkę w partii? To jest prawda? - zaczęła Renata Grochal.

- Pani redaktor, my nie mówimy o żadnej spółce Skarbu Państwa – prostowała Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

- Ale to prawda, że w Polsce 2050? - dopytywała Grochal.

- Jest partia Polska 2050 i może zatrudniać kogo chce. Nie mylmy partii i jej zatrudnień, i naprawdę nie mieszajmy w to mojej córki, która jest bardzo dobrą profesjonalistką – tłumaczyła minister.

- Ale pracuje w Polsce 2050? - naciskała Grochal.

- Nie mylmy partii ze spółkami Skarbu Państwa. Jakby moja córka pracowała w spółce Skarbu Państwa i jeszcze mi podległej, to pani redaktor miałaby prawo zadać mi to pytanie. Natomiast to, kogo zatrudniamy w partii, to jest sprawa partii - przekonywała Pełczyńska-Nałęcz.

W tej chwili do rozmowy włączyła się Aleksandra Pawlicka, która postanowiła przedstawić powód tego przesłuchiwania. 

- Postawmy kropkę przy spółkach Skarbu Państwa. Pytanie Renaty wynika stąd, że przez 8 lat rządów PiS wyciągaliśmy różne przykłady, na przykład Zbigniewa Ziobro, którego żona pracowała w różnych miejscach, brat pracował w Parlamencie Europejskim i mówiliśmy, że to jest przykład takiej „rodziny na swoim”. Mamy władzę i ona po prostu obsadza członkami swoich rodzin różne instytucje, stanowiska. I stąd jest to pytanie - powiedziała

- A partia to jest prywatne przedsięwzięcie? - naciskała dalej Grochal.

- Nie, to nie jest prywatne przedsięwzięcie, ale partia sama decyduje. I tu jest decyzja profesjonalna - broniła się Pełczyńska-Nałęcz, a ponieważ obie zadające pytania panie dalej dociskały swoją rozmówczynię do ściany, w końcu stwierdziła:

- Wciąganie rodziny do takich rozmów jest bardzo nie w porządku- uznała Pełczyńska-Nałęcz.

Rozmowa wywołała mnóstwo komentarzy na platformie X. Nawet przeciwnicy polityczni pani minister byli zdumieni zachowaniem gwiazd TVP w likwidacji. 

"Nigdy nie myślałem, że stanę po stronie minister @Kpelczynska - to co te dwie panie z TVP wyprawiały w tym wywiadzie jest jednak niebywale!" - komentował historyk Sławomir Cenckiewicz.

A dziennikarz Radia Wnet Łukasz A. Jankowski przypomniał tło zadziwiającej rozmowy: "Jakie to jest proste. Minister Pełczyńska krytykuje Tuska = pracownicy TVP w likwidacji atakują minister. To trochę wygląda jak odruch psa Pawłowa" - napisał, nawiązując do słów minister funduszy i polityki regionalnej, która po przegranych przez Rafała Trzaskowskiego wyborach prezydenckich zarzuciła rządowi brak działań.

źr. wPolsce24 za X

 

Polska

Polacy bronią wyniku wyborów: Władza nie potrafi przegrywać

opublikowano:
wiadomości.webp
Sąd Najwyższy rozpatrywał w piątek protesty przeciw wyborowi prezydenta. Przed siedzibą trybunału zebrały się dwie grupy demonstrantów: mniej liczna domagała się unieważnienia wyborów, a liczniejsza potwierdzenia ich wyniku.
Polska

PiS wybrał prezesa. „Wierzę, że dam radę. Ten czarny okres musi się skończyć”

opublikowano:
mid-25628227 ok.webp
Jarosław Kaczyński na VII kongresie Prawa i Sprawiedliwości (fot. PAP/Piotr Polak)
Podczas kongresu Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze Jarosław Kaczyński został wybrany na prezesa partii na kolejną kadencję. - Mam już swoje lata, ale wierzę, że dam radę; ten czarny okres, który w tej chwili przeżywamy musi się skończyć - podkreślił szef PiS.
Polska

Donald Tusk nie wierzy, że Polskę zalewają imigranci z Niemiec i grozi Bąkiewiczowi

opublikowano:
mid-25630087 ok.webp
PAP/Przemysław Piątkowski
To nieprawda, że Polska jest zalewana przez nielegalnych imigrantów ze strony zachodniej – mówił szef polskiego rządu, odpowiadając na pytanie dziennikarza telewizji wPolsce24 o sytuację na granicy polsko-niemieckiej. I pogroził aktywistom z Ruchu Obrony Granic: Zrobimy z tym porządek.
Polska

Polscy strażnicy na gwizdek niemieckiej policji odbierają migrantów. Zdumiewające relacje z zachodniej granicy

opublikowano:
Bąkiewicz.webp
Na zachodniej granicy sytuacja jest tragiczna: od wielu miesięcy Niemcy przerzucają nam migrantów, państwo polskie nie potrafi się przed tym bronić. Ba, nie chce się przed tym bronić – mówi w programie Budzimy Się wPolsce Robert Bąkiewicz z Ruchu Obrony Granic.
Polska

Prokuratorzy Bodnara w Sądzie Najwyższym. Chcą badać akta spraw z protestów wyborczych

opublikowano:
AW_Sady_05022020_01.webp
((fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
Dwóch prokuratorów Prokuratury Krajowej weszło do Sądu Najwyższego, domagając się dostępu do akt spraw z protestów wyborczych. Swoje żądania tłumaczyli poleceniem, jakie otrzymali od przełożonych.
Polska

Szymon Hołownia: Polsce należy się ciągłość władzy. Na 6 sierpnia zwołuję Zgromadzenie Narodowe

opublikowano:
mid-25702420 ok.webp
- Dziś oficjalnie informuję, że zwołam Zgromadzenie Narodowe na 6 sierpnia na godz. 10:00 w celu zaprzysiężenia Karola Nawrockiego – ogłosił marszałek Sejmu Szymon Hołownia.