Polska

Pracownik TVP nie krył swoich sympatii politycznych. Jego wpis nagle zniknął z sieci

opublikowano:
Zrzut ekranu 2025-05-21 122009.webp
Pracownik TVP zamieścił w mediach społecznościowych wpis dotyczący Rafała Trzaskowskiego. (fot.Fratria)
W mediach społecznościowych dyrektora Akademii Telewizyjnej i członka Komisji Etyki TVP, Sławomira Matczaka, ukazało się zdjęcie uśmiechniętego Rafała Trzaskowskiego. Fotografia i wpis zniknęły już z przestrzeni internetowej, a TVP na razie nie komentuje zachowania swojego pracownika.

Rafał Trzaskowski zwyciężył w I turze wyborów prezydenckich. Jego przewaga nad Karolem Nawrockim była jednak nieznaczna, ponieważ kandydat PO otrzymał 31,36 proc. głosów, a prezesa IPN poparło 29,54 proc. wyborców.

Emocji przed II turą wyborów nie brakuje. W mediach społecznościowych roi się od komentarzy i opinii, a swoje zdanie wyraził m.in. dyrektor Akademii Telewizyjnej i członek Komisji Etyki TVP, Sławomir Matczak. Pracownik TVP zamieścił na platformie X zdjęcie uśmiechniętego Rafała Trzaskowskiego, trzymającego flagę Polski.

- Fajna fota chcę ją też opublikować 1 czerwca 2025 roku – napisał Matczak.

Portal Wirtualnemedia.pl zwrócił się w tej sprawie o komentarz do biura prasowego TVP w likwidacji. Matczak, który jest szefem Akademii Telewizyjnej TVP od grudnia 2023 roku, usunął już wpis, a Telewizja Polska jeszcze się do niego nie odniosła.

Zasady etyki dziennikarskiej

W dokumencie „Zasady etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej” jest zapis mówiący o tym, że „dziennikarz nie powinien publikować w internecie żadnych informacji i opinii, których nie mógłby przedstawić na antenie”.

- Dotyczy to szczególnie wypowiedzi na temat polityki, spraw międzynarodowych, życia społecznego, ekonomii, mediów, kwestii moralnych, etycznych, religijnych, a także działalności TVP S.A – zapisano w dokumencie.

Pracownicy TVP nie ukrywają sympatii politycznych

Wynik niedzielnych wyborów komentowała w mediach społecznościowych także inna osoba związana z TVP.

- Tu już nie ma miejsca na miękką grę. Wszyscy powinni całą mocą wesprzeć Rafała Trzaskowskiego, żeby postawić zaporę ofensywie nacjonalizmu, faszyzmu i scenariuszowi wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Wszyscy demokratyczni kandydaci: Szymon Hołownia, Adrian Zandberg, Magdalena Biejat i Joanna Senyszyn. Los Polski leży teraz także w ich rękach, bardziej niż w I turze – napisał na portalu X Krzysztof Luft, który zasiada w radzie programowej TVP, a od kwietnia 2024 roku jest konsultantem dyrektora generalnego Telewizji Polskiej Tomasza Syguta.

Autorem tego komentarza jest członka rady programowej TVP, który w 2019 roku kandydował do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej, a w 2010 roku z rekomendacji prezydenta Bronisława Komorowskiego został członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

źr. wPolsce24 za Wirtualnemedia.pl

Polska

Kosiniak-Kamysz o skandalicznej wystawie w gdańskim muzeum. "Nie służy polskiej pamięci"

opublikowano:
AWIK6739 (2) (1).webp
(fot. Andrzej Wiktor\Fratria)
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował skandaliczną wystawę w Muzeum Gdańska. Nie ukrywał, że nie podoba mu się pomysł jej organizacji.
Polska

Prezydent ułaskawił Bąkiewicza. Chodzi o karę za „Babcię Kasię”

opublikowano:
AW_Ustawa447_25022019_07.webp
Lider Ruchu Obrony Granic Robert Bąkiewicz (Fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o darowaniu kary Robertowi Bąkiewiczowi - przekazała prok. Anna Adamiak, rzecznik pasowa Prokuratora Generalnego. Chodzi o wyrok za naruszenia nietykalności cielesnej agresywnej aktywistki znanej szerzej jako „Babcia Kasia”.
Polska

Tak rząd chroni teścia swojej funkcjonariuszki. Wymazany z listy zbrodniarzy

opublikowano:
1994495_4.webp
Sznepf usunięty z listy zbrodniarzy (fot. wPolsce24)
Ofiary Obławy Augustowskiej pozbawiono najpierw życia, a potem prawa do chwały. W domu Turka w Augustowie otwarty został Dom Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. To miejsce, które upamiętnia największą zbrodnię dokonaną na Polakach po II wojnie światowej. Niestety zabrakło nazwiska komunistycznego zbrodniarza.
Polska

Obrzydliwy atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego

opublikowano:
1994365_6.webp
Teresa Gaj odpowiada na skandaliczny atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego (fot. wPolsce24)
Wstrętny paszkwil - tylko tak można określić artykuł Onetu, w którym niemiecko-szwajcarski portal informuje o rzekomym wykorzystywaniu przez siostrę Mateusza Morawieckiego byłej żołnierz Armii Krajowej Teresy Gaj. Sama kombatantka przesłała do naszej redakcji list, w którym zaprzecza skandalicznym oskarżeniom redaktora Jacka Harłukowicza.
Polska

Sawicki uderza w rząd Tuska i spółki. "Pracują tam ludzie dla zewnętrznych koncernów"

opublikowano:
1994527_5.webp
Marszałek senior Marek Sawicki był gościem redaktora marka Pyzy (fot. wPolsce24)
- W spółkach związanych z energetyką, z sektorem paliwowym, mamy tak hamujących ludzi, którzy mam wrażenie, że pracują bardziej dla zewnętrznych koncernów energetycznych, niż dla państwa polskiego i dla polskich spółek - mówił w rozmowie z Markiem Pyzą poseł PSL Marek Sawicki.
Polska

Prawie milion złotych za pobyt pracowników ministerstwa klimatu i środowiska w Brukseli. Gigantyczne pieniądze na luksusowy hotel

opublikowano:
_MIL4194_Wycinka.webp
(fot. Fratria/ Liudmyla Kazakova)
Luksusowy samochód czy mieszkanie w centrum Warszawy? Na takie zbytki można byłoby wydać to, na co poszły publiczne pieniądze w kwocie: 874 tys. zł. Tyle miały kosztować pobyty pracowników MKiŚ w luksusowym hotelu w Brukseli. To równowartość 1750 noclegów.