„Chcemy wejść”, czyli Michał Szczerba ujawnia plan udziału Polski w odbudowie Ukrainy. To trzeba zobaczyć

W udostępnionym na portalu X nagraniu Szczerba entuzjastycznie opowiada o planach polskiego biznesu, który ma brać udział w odbudowie infrastruktury, energetyki i innych sektorów po wojnie. Według niego polskie przedsiębiorstwa są gotowe i chętne, by mocno zaznaczyć swoją obecność na ukraińskim rynku.
Ten „ważny głos” pada tuż przed Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy (URC 2026), która zaplanowana jest na 25–26 czerwca w Gdańsku. Problem w tym, że... Wołodymir Zełenski jest obrażony po decyzji prezydenta Karola Nawrockiego o odebraniu mu Orderu Orła Białego i najprawdopodobniej nie przyjedzie do Gdańska. W efekcie konferencja, która miała być wielkim polsko-ukraińskim show, traci mocno na swoim blasku – z ukraińskiej strony nie będzie bowiem najważniejszej osoby.
Ale jak widać nie zniechęca to przedstawicieli koalicji 13 grudnia do snucia mocarstwowych i - jakże konkretnych - planów. „Chcemy wejść” – brzmi ambitnie. Tylko czy ktoś w Kijowie naprawdę czeka na polskie firmy?
źr. wPolsce24 za X











