Gospodarka

Dino wydało miliard na pensje! Sieć zatrudnia już ponad 54 tysiące osób i szykuje podbój kilku województw

opublikowano:
KK_Dino_Supermarket_NZ77664 ok
Dino jest dziś potęgą na zachodzie Polski. Teraz sieć chce rozwijać się także we wschodnich województwach (fot. Krzysztof Kotowski/Fratria)
Polska sieć handlowa Dino planuje wielką ekspansję na terenach, gdzie dotąd jej sklepy były rzadkością. Wyda na to fortunę.

Dino Polska nie zwalnia tempa i coraz głębiej sięga do kieszeni. W trzecim kwartale 2025 roku spółka przeznaczyła na wynagrodzenia i świadczenia pracownicze aż 1,06 mld zł, co oznacza wzrost o 18,3% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Z raportu finansowego wynika, że liczba pracowników Grupy Dino w ciągu zaledwie roku wzrosła z 47 149 do 54 486 osób. To efekt zarówno ekspansji sieci, jak i rosnącej sprzedaży w już istniejących sklepach. Firma podkreśla też, że w całej grupie wzrosły średnie płace.

 8,1 mld zł kosztów 

Łączne koszty operacyjne Dino Polska w trzecim kwartale wyniosły 8,13 mld zł, wobec 7,04 mld zł rok wcześniej – to skok o 15,5%. Największe pozycje w bilansie kosztów stanowiły wydatki na towary i materiały (wzrost o 787 mln zł) oraz wspomniane koszty pracownicze.

20 procent sklepów więcej

Zarząd spółki planuje, że w 2025 roku liczba nowych sklepów zwiększy się o ok. 20 procent, a nakłady inwestycyjne sięgną 2 mld zł. Pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na rozwój sieci, ale też na rozbudowę centrów logistycznych i zwiększenie mocy produkcyjnych zakładów Agro-Rydzyna.

Dino zapowiada, że w 2026 roku tempo ekspansji jeszcze przyspieszy. Wiadomo, że dzisiaj sieć jest najbardziej widoczna na zachodzie Polski a jej "twierdzą" są województwa wielkopolskie i lubuskie. Teraz Dino chce mocniej zaistnieć także na wschodzie kraju. 

źr. wPolsce24 za dlahandlu.pl

 

Gospodarka

Przestaną wypłacać 800 plus, zasiłki, renty i emerytury? Są o krok od strajku, to będzie katastrofa dla polskich rodzin

opublikowano:
Protest pracowników ZUS pod Ministerstwem Finansów w Warszawie był bardzo gorący
Protest pracowników ZUS pod Ministerstwem Finansów w Warszawie był bardzo gorący (Fot. PAP/Radek Pietruszka)
Przed budynkiem Ministerstwa Finansów w Warszawie odbyła się dziś pikieta pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Manifestacja, zorganizowana przez związki zawodowe, była wyrazem rosnącego niezadowolenia z niskich wynagrodzeń, chronicznego przeciążenia obowiązkami oraz niedofinansowania instytucji.
Gospodarka

Mamy to! USA popierają polski hub LNG. To kolejny efekt ofensywy prezydenta Nawrockiego

opublikowano:
USA wspierają polskie dążenia do bycia liderem Europy. Mapa przedstawia zasięg gazociągów LNG, a w telewizji widzimy Aleksandrę Jakubowską, doświadczoną dziennikarkę
USA wspierają polskie dążenia do bycia liderem Europy (fot. wPolsce24)
Stany Zjednoczone wyraziły poparcie dla aspiracji Polski, aby stać się regionalnym hubem LNG. To jeden z najważniejszych efektów 16. rundy Dialogu Strategicznego Polska-USA, która odbyła się w Warszawie. Decyzja Waszyngtonu wpisuje się w szerszą ofensywę dyplomatyczną prezydenta Karola Nawrockiego, który od miesięcy zabiega o wzmocnienie pozycji Polski w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi, w G20 i w regionalnym systemie bezpieczeństwa energetycznego.
Gospodarka

Niemcy miały być hubem rosyjskiego gazu, a to Polska może być hubem LNG z USA. Byle Tusk tego nie zepsuł!

opublikowano:
Gaz z portu LNG ma trafiać z Polski do innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej
Gaz z portu LNG ma trafiać z Polski do innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej
Polska może stać się jednym z najważniejszych centrów energetycznych w Europie. Wszystko za sprawą planów budowy regionalnego hubu LNG, które – jak wynika z materiału „Wiadomości wPolsce24” – uzyskały wsparcie Stanów Zjednoczonych. To efekt intensywnych działań dyplomatycznych prezydenta Karola Nawrockiego.
Gospodarka

Pułapka UE zastawiona na Polskę. SAFE nie tylko zadłuży nasze dzieci i wnuki, ale zacznie rujnować budżet już teraz!

opublikowano:
Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz oraz szef resortu finansów Andrzej Domański już w piątek mają w imieniu Polski podpisać pożyczkę SAFE
Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz oraz szef resortu finansów Andrzej Domański już w piątek mają w imieniu Polski podpisać pożyczkę SAFE (Fot. PAP/Leszek Szymański i Radek Pietruszka)
W debacie publicznej wokół mechanizmu SAFE dominuje jeden wątek – ogromne zadłużenie, które Polska ma zaciągnąć na modernizację armii. Tymczasem istnieje jeszcze drugi, znacznie mniej nagłośniony problem, który może okazać się równie dotkliwy dla finansów państwa. Chodzi o sposób rozliczania podatku VAT, narzucony przez przepisy Unii Europejskiej.
Gospodarka

Polakom wyższe rachunki i zaciskanie pasa, a sobie... miliony w nagrodach. Tak rząd Tuska dba sam o siebie

opublikowano:
Najważniejsze postacie w rządzie w czasie podpisania umowy kredytowej, której spłata obciąży kilka polskich pokoleń
Najważniejsze postacie w rządzie w czasie podpisania umowy kredytowej, której spłata obciąży kilka polskich pokoleń (Fot. PAP/Marcin Obara)
Prawie 83 mln zł nagród w dwa lata – tyle Ministerstwo Finansów wypłaciło swoim pracownikom i kadrze kierowniczej. Wszystko w czasie, gdy budżet państwa notuje rekordowy deficyt.
Gospodarka

Rząd Tuska dobija kolejne firmy. Przedsiębiorcy mają dość i wychodzą na ulice

opublikowano:
Chcą nakładać 20 tys. zł kary za drobne błędy! Przepisy rządu uderzą w 120 tysięcy polskich firm
W powiatach w Polsce mamy już milion bezrobotnych. Pracę tracą ludzie nawet w tych miejscach, które tradycyjnie głosują na Koalicję Obywatelską. Teraz okazuje się, że rząd Donalda Tuska w kłopoty wpędza także przedsiębiorców, którzy postanowili wyjść na ulice Warszawy.