To już pewne! Śląsk Wrocław i Stal Mielec spadają z Ekstraklasy. Puszcza Niepołomice ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie

Zwycięstwo Lechii Gdańsk 3:2 nad Koroną Kielce w niedzielnym meczu. 32. kolejki piłkarskiej ekstraklasy przesądziło o degradacji do 1. ligi Śląska Wrocław i Stali Mielec. Zespół z Trójmiasta nie jest jeszcze na sto procent pewny gry w przyszłym sezonie w elicie.
Śląska Wrocław i Stali Mielec nie mają już nawet matematycznych szans na utrzymanie. O uniknięcie tego losu walczy jeszcze Puszcza Niepołomice.
Lechia ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań z Puszczą, więc wciąż istnieje scenariusz, w którym oba zespoły po 34 kolejkach będą miały identyczną liczbę punktów (36). Wówczas wyżej będzie drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza. Drużynie z Niepołomic pozostały do rozegrania jeszcze trzy mecze, które musi wygrać, aby zdobyć 9 punktów. Dodatkowym warunkiem są porażki Lechii w ostatnich dwóch kolejkach sezonu.
tkwl/PAP








