Iga Światek nie wyjdzie dzisiaj na kort podczas turnieju w Madrycie. Powodem problemy z elektrycznością w całej Hiszpanii

Z powodu problemów z elektrycznością w całej Hiszpanii spotkania turniejów tenisowych WTA i ATP 28 kwietnia w Madrycie zostały odwołane. Na kort nie wyjdzie m.in. Iga Świątek, która w 1/8 finału miała zagrać z Rosjanką Dianą Sznajder.
Z przyczyn niezależnych od organizatorów, a także w celu zagwarantowania bezpieczeństwa publicznego, przerwa w dostawie prądu w całej Hiszpanii 28 kwietnia wymusiła odwołanie sesji dziennej i wieczornej turnieju
— przekazano w komunikacie.
Kontynentalna Hiszpania i część Portugalii oraz Francji zostały dotknięte dużą awarią prądu - poinformowała agencja EFE, powołując się na krajowego dostawcę energii. Do awarii doszło około godz. 12.30. W Madrycie nie działają m.in. sygnalizacja świetlna i metro.
Świątek na kort miała wyjść o godzinie 13. Przed awarią udało się w pełni rozegrać jedynie trzy spotkania singlowe z 16 zaplanowanych na ten dzień. Wśród kobiet rozstawiona z numerem czwartym Amerykanka Coco Gauff wygrała ze Szwajcarką Belindą Bencic 6:4, 6:2, a Rosjanka Mirra Andriejewa (nr 7) pokonała Ukrainkę Julię Starodubcewą 6:1, 6:4.
CZYTAJ TAKŻE:
as/PAP








