Syn znanej posłanki KO zdemaskowany. Zachował się niegodnie, a potem kręcił

Z ustaleń Radia ESKA wynika, że syn europosłanki Marty Wcisło złożył wniosek o kartę osoby niepełnosprawnej dopiero wtedy, gdy został przyłapany na gorącym uczynku.
Konrad Wcisło reprezentuje Koalicję Obywatelską i zasiada w radzie Lublina w klubie prezydenta miasta. Na swoim profilu na Facebooku sam przedstawia się jako: „36-letni radny Lublina, przedsiębiorca i ojciec. Mam tytuł magistra pedagogiki, ukończyłem studia podyplomowe z zarządzania, BHP oraz MBA. Od 10 lat prowadzę firmę”.
W sieci pojawił się film, na którym widać, jak polityk pozostawia auto na tzw. kopercie. Wcisło wykorzystał w tym celu kartę osoby niepełnosprawnej, ale wystawioną na kogoś innego – potem okazało się, że ojca.
Incydent z radnym widział i zarejestrował mieszkaniec Lublina, Seweryn Szczepaniak, który poszedł z tym na policję. - Złożyłem własne zawiadomienie, żeby mieć pewność, że te wszystkie wątki, które ja zauważyłem, będą poruszone w tej sprawie. Więc tak, wczoraj (23.06, przyp. red.) złożyłem zawiadomienie oficjalnie – powiedział rozgłośni Szczepaniak.
Polityk sam zgłosił się na policję. Twierdził, że doszło do nieporozumienia i że on sam też ma stosowne uprawnienia.
Radio ESKA ustaliło jednak, że w tym właśnie szczególe radny KO mija się z prawdą. O dokument wystąpił dopiero wtedy, gdy został przyłapany na gorącym uczynku, dziesięć dni po incydencie.
Sam Wcisło, w rozmowie telefonicznej z Radiem ESKA, nie chciał wracać do sprawy. - Ja już nie zamierzam komentować tego tematu. Wszystko, co powiedziałem, to już wyjaśniałem, także ja już nie zamierzam kontynuować tego tematu. Wszystkie, że tak powiem, wyjaśnienia złożyłem - powiedział.
Radny może się starać o uprawnienia do parkowania ze względu na wypadek z grudnia zeszłego roku. Wówczas potrącił go samochód, przez co nosił gips od pasa aż po szyję.
Dziennikarze czekają na stanowisko Miejskiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Lublinie w tej sprawie.
Zajęcie miejsca dla osób z niepełnosprawnością bez ważnej karty to wykroczenie, które zagrożone jest karą finansową w wysokości 800 złotych oraz otrzymaniem 5 punktów karnych.
źr. wPolsce24 za radio ESKA











