Polska

Multi-kulti w natarciu na lubelskich ulicach. Pijany imigrant z Zimbabwe potrącił kobietę i próbował przekupić świadków blikiem

opublikowano:
Pijany migrant z Afryki kierował samochodem w Lublinie
Pijany migrant z Afryki kierował samochodem w Lublinie (fot. Fratria/facebook/Lublin112.pl)
Mieszkańcy Lublina przecierają oczy ze zdumienia, obserwując skutki polityki, która sprowadza zagrożenie, jakiego dotąd nie znaliśmy. W poniedziałkowy wieczór na ul. Podzamcze doszło do wypadku. Kompletnie pijany obywatel Zimbabwe, siedząc za kółkiem Hondy, wjechał w kobietę na przejściu dla pieszych. Zamiast ratować ofiarę, imigrant próbował… kupić milczenie świadków.

Do wypadku doszło w samym sercu Lublina. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca z egzotycznego kraju zignorował inne pojazdy, które zatrzymały się, by przepuścić pieszą. Rozpędzona Honda uderzyła w kobietę, która z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Jednak to, co wydarzyło się chwilę po wypadku, ukazuje całkowity brak poszanowania dla polskiego prawa i norm społecznych przez przybyszy z Afryki.

Łapówka na „Blika” i agresja wobec mundurowych

Kiedy na pomoc poszkodowanej ruszyli świadkowie – wśród których znalazł się reporter portalu Lublin112 – sprawca nie wykazał ani krzty skruchy. Zamiast udzielać pomocy, zaczął oferować pieniądze za to, by nie wzywano policji. Jak relacjonują świadkowie, obywatel Zimbabwe był tak pewny siebie, że proponował szybki przelew systemem Blik, byle tylko uniknąć odpowiedzialności.

Gdy na miejsce dotarły służby, buta imigranta nie minęła. Mężczyzna, który sam przyznał się do spożywania alkoholu, odmówił poddania się badaniu alkomatem i wszczął awanturę. Funkcjonariusze policji musieli użyć siły i zakuć go w kajdanki, by opanować sytuację.

Plaga pijanych kierowców z Zimbabwe?

To nie jest odosobniony przypadek. Archiwa policyjne z Lublina pękają w szwach od doniesień o „wyczynach” obywateli tego konkretnego kraju. Tylko w ostatnich miesiącach media informowały o:

  • Obywatelu Zimbabwe, który pijany zasnął za kierownicą na środku ulicy.
  • Kierowcy z Zimbabwe pracującym w popularnej aplikacji przewozowej, który w sylwestra woził pasażerów mając 2,5 promila.
  • Obywatel Zimbabwe kompletnie skorodowanym i nie nadającym się do jazdy samochodem w świadczył usługi przewozowe
  • Pościgach za imigrantami, którzy pod wpływem narkotyków lub alkoholu rozbijają auta na miejskich latarniach.

Pytania o bezpieczeństwo Polaków

Zdarzenie z ul. Podzamcze stawia na porządku dziennym pytania, które lewicowo-liberalne media starają się przemilczeć: Kto kontroluje osoby przyjeżdżające do Polski z Afryki? Jak to możliwe, że osoby wykazujące się taką pogardą dla życia i zdrowia Polaków swobodnie poruszają się po naszych drogach?

Mieszkańcy Lublina w komentarzach nie kryją oburzenia. „Czy musimy czekać na tragedię, by ktoś zaczął ich skutecznie deportować?” – pyta jeden z internautów.

W obliczu narastającej liczby incydentów z udziałem obcokrajowców, postulat zaostrzenia polityki migracyjnej i natychmiastowego wydalania z kraju przestępców bez polskiego obywatelstwa staje się nie tylko kwestią polityczną, ale przede wszystkim kwestią elementarnego bezpieczeństwa polskich rodzin.

Sprawcy wypadku grozi teraz wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności. Pytanie tylko, czy po wyjściu z aresztu znów nie wsiądzie za kółko, by stwarzać zagrożenie na polskich ulicach?

źr. wPolsce24 za www.lublin112.pl

Polska

„Ojciec narodu”, „bohater”. Reportaż telewizji wPolsce24 obnaża bolesną prawdę o Ukrainie

opublikowano:
Bandera 2
„Kim jest dla ciebie Stepan Bandera?” – pytał mieszkańców zachodniej Ukrainy Piotr Czyżewski, autor reportażu „W cieniu Bandery. Złowroga spuścizna UPA” wyemitowanego na antenie telewizji wPolsce24. W odpowiedzi słyszał: „Ojciec narodu”, „bohater Ukrainy”.
Polska

ROZMOWA WIKŁY: Lobby ukraińskie i niemieckie kieruje rządem – były wicepremier Jacek Sasin nie zostawia suchej nitki na rządzie Tuska

opublikowano:
Jacek Sasin podczas programu Rozmowa Wikły w stacji wPolsce24, komentuje politykę rządu i relacje z Ukrainą
Jacek Sasin krytykuje rząd za wpływy lobby ukraińskiego i niemieckiego – Rozmowa Wikły (fot wPolsce24)
Były wicepremier Jacek Sasin w programie „Rozmowa Wikły” ostro skrytykował działania obecnego rządu, zarzucając mu uległość wobec „lobby ukraińskiego” oraz brak skutecznej obrony polskich interesów narodowych. Polityk odniósł się również do kwestii historycznych i relacji z Ukrainą, a także zapowiedział zmiany w kierownictwie politycznym, które jego zdaniem są konieczne, by przywrócić normalność w polskiej polityce zagranicznej.
Polska

Brutalnie kopnął kobietę w głowę. Policja pokazała wideo, które mrozi krew w żyłach

opublikowano:
1-477460 ok
Łódzcy policjanci zatrzymali agresywnego 41- latka, który z błahego powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, kopnął w głowę 55-letnią kobietę. Nagranie, które udostępniła policja, przeraża.
Polska

ROZMOWA WIKŁY Od „Piątki z Hajnówki” po zatajanie zbrodni imigrantów. Tak rząd Tuska niszczy polskie bezpieczeństwo

opublikowano:
Jedna z najpiekniejszych polskich posłanek, Małgorzata Golińska w rozmowie z Marcinem Wikłą na antenie telewizji wPolsce24
Małgorzata Golińska w rozmowie z Marcinem Wikłą (fot. wPolsce24)
Rząd 13 grudnia niszczy polskie bezpieczeństwo. Małgorzata Golińska (PiS): "Oddali śledztwo smoleńskie w ręce Rosjan, a teraz narzucają nam migrantów i ideologię LGBT".
Polska

Burza po aresztowaniu Leszka Kraskowskiego. Śledczy przeszukali mieszkanie i samochód dziennikarza

opublikowano:
Znany dziennikarz aresztowany na 3 miesiące
(fot. wPolsce24)
Areszt na trzy miesiące dla znanego dziennikarza śledczego Leszka Kraskowskiego wywołał prawdziwy wstrząs w świecie medialnym. Decyzja sądu i organów ścigania zjednoczyła dziennikarzy od prawa do lewa, a w mediach społecznościowych padają fundamentalne pytania o wolność słowa i bezpieczeństwo tajemnicy dziennikarskiej w Polsce. „Czy to próba zastraszenia?” – pytają komentatorzy. Pytaliśmy o te kwestie Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Ujawniamy nowe kulisy sprawy.
Polska

Poświęcanie ministra trwa w najlepsze – wotum nieufności odrzucone. Kierwiński utrzymuje stanowisko

opublikowano:
Marcin Kierwiński i Donald Tusk podczas konferencji prasowej przed pojazdami Straży Granicznej – materiał wideo wPolsce24 dotyczący wotum nieufności wobec szefa MSWiA.
Marcin Kierwiński i Donald Tusk (fot.wPolsce24)
W środę w Sejmie, głosowano nad wotum nieufności wobec Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwińskiego. Pomimo licznych zarzutów podnoszonych przez opozycję, minister utrzymał swoje stanowisko dzięki poparciu koalicji rządzącej. Opozycja krytycznie wyliczała braki kadrowe w Policji, nieszczelność granic oraz niezadowalający stan bezpieczeństwa wewnętrznego.