Polska

Wielka czystka w Konfederacji. Sprawdź, kogo wyrzucili z władz partii Mentzena

opublikowano:
AWIK_Mentzen_1910200_10.webp
Ludzie Grzegorza Brauna wylecieli z władz Konfederacji, bo ich lider wystartował w wyborach prezydenckich przeciwko Sławomirowi Mentzenowi (Fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
W Radzie Liderów Konfederacji nie ma już ani jednego poplecznika Grzegorza Brauna. Włodzimierz Skalik i Robert Iwaszkiewicz wylecieli z nie tylko z Rady, ale i partii. Roman Fritz wycofał się z kandydowania do władz Konfederacji.

Czystka w Konfederacji. Sobotni kongres ugrupowania wyrzucił za burtę polityków Korony Polskiej Grzegorza Brauna. Wszystko dlatego, że Braun ogłosił start w wyborach prezydenckich przeciwko m.in. oficjalnemu kandydatowi partii Sławomirowi Mentzenowi.

Taka czystka raz na pięć lat

Kongres Konfederacji to zwoływany raz na pięć lat organ, do którego kompetencji należy m.in. powoływanie na pięcioletnią kadencję członków 12-osobowej Rady Liderów.

Poseł Witold Tumanowicz, który przewodniczył w sobotę kongresowi, tłumaczył w rozmowie z PAP, że na liście członków Rady nie znaleźli się zasiadający w niej dotąd działacze Konfederacji Korony Polskiej Włodzimierz Skalik oraz Robert Iwaszkiewicz. Poseł Roman Fritz, także działacz "Korony", wycofał się z kandydowania do jej struktur.

Skalik wyrzucony z partii, ale nie z klubu poselskiego

Ponadto - jak mówił Tumanowicz - Skalik oraz Iwaszkiewicz, na mocy decyzji Sądu Partyjnego, zostali w czwartek wykluczeni z partii. Skalik nadal pozostaje jednak członkiem klubu poselskiego.

Nazwiska ustanowionej w sobotę Rady Liderów to: wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, europoseł Anna Bryłka, Marek Szewczyk z biura prawnego partii, poseł Krzysztof Tuduj, poseł Witold Tumanowicz, Paweł Usiądek, europoseł Marcin Sypniewski, poseł Bartłomiej Pejo, poseł Konrad Berkowicz, poseł Grzegorz Płaczek, Bartosz Bocheńczak oraz europoseł Stanisław Tyszka.

źr.wPolsce24 za PAP

 

Polska

Karol Nawrocki ma dobre wiadomości dla redaktora TVN. Chodzi o granicę

opublikowano:
mid-25703118.webp
Karol Nawrocki (fot.PAP/Leszek Szymański)
Karol Nawrocki udzielił wywiadu mediom, w którym krótko podsumował początek swojej prezydentury – jako priorytet wskazał zabezpieczenie polskich granic. Prezydent elekt zaznaczył również, kto nie może liczyć na jego nominację ambasadorską.
Polska

Cenckiewicz o kampanii Nawrockiego: „Uważałem, że go aresztują, zrobią krzywdę fizycznie”. Wstrząsająca opowieść na antenie telewizji wPolsce24

opublikowano:
cenckiewicz wpolsce24.webp
Prof. Sławomir Cenckiewicz rozmawiał z Jackiem Karnowskim w programie "Minęła 20.15" (Fot. screen wPolsce24)
- Uważałem, że jeśli Karol miałby wygrać, to oni zrobią coś, co uniemożliwi tę wygraną – powiedział w rozmowie z Jackiem Karnowskim na antenie telewizji wPolsce24 przyszły szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego prof. Sławomir Cenckiewicz.
Polska

Obrońcy granicy blokują migrantów. Państwo abdykowało

opublikowano:
granica.webp
Ruch Obrony Granic rośnie w siłę i ma realne sukcesy. Dzięki akcji wolontariuszy na granicy polsko-niemieckiej Niemcy wstrzymali podrzucanie nam imigrantów w taki sposób, w jaki dotąd mieli w zwyczaju. Aktywiści nie wierzą jednak w to, że Niemcy odpuścili. Uważają, że zmienią po prostu sposób działania.
Polska

Polacy mają dość. Wielki marsz po zabójstwie 24-letniej Klaudii z Torunia. Zabił ją pijany imigrant

opublikowano:
mid-25706160.webp
W Marszu Milczenia w Toruniu brało udział co najmniej 10 tys. osób (Fot. PAP/Tytus Żmijewski)
Ponad 10 tysięcy osób przeszło ulicami Torunia w Marszu Marszu Milczenia po zabójstwie 24-letniej Klaudii, zamordowanej przez imigranta z Wenezueli.
Polska

Tak Trzaskowski miał ratować Tuska przed wyrokiem. Burza po ujawnieniu przez wPolsce24 założeń „ustawy bezkarnościowej”

opublikowano:
AWIK6641.webp
Jednym z beneficjentów ustawy bezkarnościowej miał być Donald Tusk (fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
Potężna burza rozpętała się po ujawnieniu przez telewizję wPolsce24 informacji o przygotowanej w otoczeniu ministra sprawiedliwości Adama Bodnara „ustawie bezkarnościowej”. Miała ona zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy po grudniu 2023 roku łamali prawo w imię „demokracji walczącej”.
Polska

Nocne spotkanie z politykami PiS. Szymon Hołownia przyznał się do błędu

opublikowano:
mid-25707326.webp
Szymon Hołownia przyznał się do błędu. (fot.PAP/Radek Pietruszka)
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej odniósł się do spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, które odbyło się w domu europosła PiS Adama Bielana. Lider Polski 2050 przyznał, że zaakceptowanie przez niego miejsca spotkania było błędem.