Złodziejstwo i molestowanie w Davos? Wiadomo, dlaczego ustąpił prorok globalistów Klaus Schwab

Jak podaje amerykańska gazeta, wobec Klausa Schwaba wszczęto wewnętrzne dochodzenie po anonimowym liście sygnalisty.
Prywatne masaże w hotelach
Schwab miał wysyłać młodych pracowników Forum, żeby ci wypłacali dla niego w bankomatach gotówkę z kont organizacji. Pieniądze WEF miały iść także na prywatne masaże hotelowe, zamawiane przez 88-letniego Niemca.
Kraść miała także żona Schwaba, Hilde. Według sygnalisty aranżowała ona „pozorne spotkania służbowe”, aby uzasadnić dalekie i pełne przepychu podróże opłacane przez organizację.
Willa za 50 milionów dolarów i brak reakcji na molestowanie
Prawdziwym oczkiem w głowie Hilde Schwab była Villa Mundi, luksusowa rezydencja w Genewie, którą Forum kupiło za około 50 mln dolarów (łącznie z remontem). Żona Klausa Schwaba kontrolowała obiekt, miał być on de facto jej własnością.
- Budynek stanowi wzór zrównoważonej architektury, która jest mi szczególnie bliska – stwierdziła w specjalnym oświadczeniu Hilde Schwab.
Przeciwko założycielowi Forum wytoczono też poważne zarzuty dotyczące kultury pracy w organizacji i braku reakcji na przypadki molestowania i dyskryminacji kobiet.
Schwab zaprzecza i zapowiada pozwy
Rada Forum zdecydowała o wszczęciu dochodzenia po nadzwyczajnym zebraniu w Wielkanoc. Schwab, mający pierwotnie pozostać na stanowisku do 2027 roku, natychmiast zrezygnował. Rzecznik państwa Schwabów oświadczył, że „zaprzeczają oni wszystkim zarzutom zawartym w skardze sygnalisty”, a Klaus Schwab zamierza pozwać autora listu oraz „każdego, kto rozpowszechnia te nieprawdy”. Dodał też, że szef WEF zawsze zwracał koszty usług pokrywanych przez Forum, w tym masaży, oraz że „nigdy nie miał szansy przedstawić swojej wersji wydarzeń przed radą lub komitetem audytu”.
Forum podkreśliło z kolei, że traktuje zarzuty poważnie, ale „pozostają one nieudowodnione” i dalsze komentarze zostaną udzielone po zakończeniu śledztwa. Tymczasowym przewodniczącym rady został Peter Brabeck-Letmathe, były szef Nestlé.
Klaus Schwab chciał "Wielkiego Resetu"
Klaus Schwab jest autorem koncepcji „Wielkiego Resetu”, czyli przemodelowania światowej gospodarki i życia społecznego w ten sposób, by mogły zarządzać nimi eksperci oraz ponadnarodowe organizacje. Schwab promuje rozwój technologii takich jak sztuczna inteligencja, biometria czy Internet rzeczy (IoT) jako narzędzi do zarządzania społeczeństwem i gospodarką. W jego książce „Czwarta Rewolucja Przemysłowa” pojawiają się wątki, można odczytać jako zapowiedź społeczeństwa nadzorowanego.
WEF mocno wspiera także politykę klimatyczną, w tym inwestowanie zgodnie z kryteriami ESG (environmental, social, governance). Krytycy zarzucają Schwabowi promowanie elitarnego ekomodernizmu kosztem klasy średniej i wolnego rynku.
źr. wPolsce24 za Wall Street Journal