Selena Gomez lała łzy nad deportacjami. Mocna odpowiedź Białego Domu! Pokazano matki ofiar nielegalnych migrantów

Amerykańska celebrytka Selena Gomez wrzuciła do sieci nagranie, na którym zalewa się łzami nad nielegalnymi imigrantami w związku z decyzją prezydenta USA Donalda Trumpa. „Chcę powiedzieć, że tak bardzo mi przykro. Wszyscy moi ludzie są ofiarami ataku” - szlocha młoda piosenkarka i aktorka. Biały Dom opublikował odpowiedź na film Seleny Gomez. „Kayla Hamilton, Jocelyn Nungaray i Rachel Morin zostały zamordowane przez nielegalnych imigrantów. Ich odważne matki miały coś do powiedzenia Selenie Gomez i tym, którzy sprzeciwiają się zabezpieczeniu naszych granic” - czytamy w opisie nagrania zamieszczonego na oficjalnych stronach administracji Trumpa. Najmłodsza z ofiar, brutalnie zamordowana przez dwóch dorosłych nielegalnych migrantów z Wenezueli, miała zaledwie 12 lat!
Gdziekolwiek na świecie mamy u władzy prawicę, a co za tym idzie - zaostrzenie polityki migracyjnej, tam mamy również armię celebrytów na wyścigi uprawiających virtue signalling, np. płacząc nad losem nielegalnych migrantów lub zamieszczając w mediach społecznościowych wulgarne wpisy wymierzone w służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo (tak jak w 2021 r. zrobiła to Barbara Kurdej-Szatan, po zmianie władzy w Polsce w grudniu 2023 r. jedna z „gwiazd” neo-TVP w likwidacji).
Po objęciu urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych przez Donalda Trumpa, który po czteroletniej przerwie powrócił w wielkim stylu do Białego Domu, ogromne poruszenie wywołała jego decyzja o masowych deportacjach nielegalnych migrantów. Dotyczy to w znacznym stopniu Meksykanów, a także - co często „umyka” komentatorom rozdzierającym szaty nad „okrucieństwem” republikańskiego prezydenta - migrantów podejrzanych o naruszenie prawa.
Selena Gomez roni łzy nad nielegalnymi migrantami
Do chóru oburzonych dołączyła znana aktorka i wokalistka Selena Gomez, która - choć urodziła się w Teksasie, ma korzenie meksykańskie. Gwiazda ostatnio opublikowała w sieci nagranie, gdzie reaguje na masowe deportacje nielegalnych migrantów.
Chcę powiedzieć, że tak bardzo mi przykro. Wszyscy moi ludzie są ofiarami ataku… i do tego dzieci. Nie rozumiem tego. Tak bardzo mi przykro. Chciałabym jakoś pomóc, ale nawet nie wiem, co mogę zrobić. Spróbuję wszystkiego, co będzie w mojej mocy. Obiecuję
— płacze celebrytka.
Biały Dom nie czekał długo z odpowiedzią.
Kayla Hamilton, Jocelyn Nungaray i Rachel Morin zostały zamordowane przez nielegalnych imigrantów. Ich odważne matki miały coś do powiedzenia Selenie Gomez i tym, którzy sprzeciwiają się zabezpieczeniu naszych granic
— napisano na oficjalnych profilach administracji prezydenta Donalda Trumpa.
„Nie wiesz, nad kim płaczesz”
Gdy patrzę na to nagranie, trudno mi uwierzyć, że jest prawdziwe, autentyczne. Ponieważ ona [Selena Gomez - przyp. red.] jest aktorką(…) Moja córka była dzieckiem… Jak wiele dzieci, którym życie odebrali ludzie, którzy dotarli tu nielegalnie
— podkreśla Alexis Nungaray, matka zamordowanej przez nielegalnego imigranta Jocelyn Nungaray.
Nie wiesz, nad kim płaczesz. Co z naszymi dziećmi, które zostały brutalnie zamordowane, zgwałcone, skatowane na śmierć i pozostawione na podłodze przez tych nielegalnych migrantów? Oni nie płaczą nad naszymi córkami.
— pyta Tammy Nobles, matka Kayli Hamilton.
Czuję się, jakby to był podstęp, aby zwodzić ludzi i zwiększać poparcie dla bezprawia. Za nimi [ofiarami nielegalnych migrantów - przyp. red.] nie ujmie się nikt, oprócz nas, matek, które opłakują swoje dzieci
— mówi Patty Morin, kolejna matka, która z rąk nielegalnego imigranta straciła córkę, Rachel.
Po fali krytyki Selena Gomez usunęła nagranie, tłumacząc, że chciała tylko „okazać empatię”.
Kayla, Rachel i Jocelyn - jak zginęły?
Kayla Hamilton, autystyczna 20-latka, została znaleziona martwa w przyczepie mieszkalnej w Aberdeen 27 lipca 2022 r. Młodą kobietę zgwałcono, związano i uduszono kablem od telefonu. Sprawcą okazał się 16-letni wówczas nielegalny imigrant, Walter Javier Martinez, członek osławionego gangu przestępczego MS-13. Ciało Kayli znalazł jej chłopak, zaniepokojony nagraniem na poczcie głosowej. Dziewczyna próbowała skontaktować się z ukochanym prawdopodobnie w momencie, gdy do jej mieszkania wchodził Martinez, zajmujący pokój w tym samym mobilnym domu. 16-latek został skazany na 70 lat więzienia, a do Stanów Zjednoczonych przemycono go prawdopodobnie zaledwie kilka miesięcy przed jego brutalnym mordem na 20-latce. Nastoletni imigrant twierdził, że na swoim koncie jeszcze cztery morderstwa i dwa gwałty.
37-letnia Rachel Morin mieszkała w Maryland i była matką pięciorga dzieci. W sierpniu 2023 r. wyszła z domu, aby pobiegać znanym szlakiem Ma & Pa Trail w hrabstwie Harford. Nie wróciła do domu, a jej ciało znaleziono 6 sierpnia 2023 r. poza szlakiem. Śledztwo, w wyniku którego aresztowano 23-letniego Victora Antonia Martineza-Hernandeza z Salwadoru, trwało wiele miesięcy. Nielegalny imigrant został zatrzymany w barze w Tulsie w stanie Oklahoma, w związku z włamaniem do jednego z domów i atakiem na mieszkającą tam 9-letnią dziewczynkę i jej matkę. Wówczas okazało się, że jest poszukiwany w sprawie morderstwa w Maryland.
Wszyscy podejrzewaliśmy, że Rachel nie była jego pierwszą ofiarą. I według mojej wiedzy ten podejrzany, ten potwór, uciekł nielegalnie do Stanów Zjednoczonych po popełnieniu brutalnego morderstwa młodej kobiety w Salwadorze miesiąc wcześniej w styczniu
— powiedział w rozmowie z CNN szeryf hrabstwa Harford Jeff Gahler.
Zaledwie 12-letnia Jocelyn Nungaray 16 czerwca 2024 r. około godziny 22 wymknęła się z domu, aby zadzwonić do swojego chłopaka, lub - według CNN - udać się do sklepu całodobowego. Swoich oprawców - dwóch nielegalnych migrantów z Wenezueli - spotkała przy Kuykendahl Road, gdzie dwaj mężczyźni od wielu godzin raczyli się alkoholem. Jak wynika z dokumentów śledztwa, mieli pytać dziewczynę o drogę, a następnie poprosić, aby poszła z nimi, co 12-latka uczyniła.
Mamy nagrania z okolicznych sklepów, pokazujące, że zaciągnęli ją pod most niedaleko rzeki w Houston, gdzie ją zaatakowali, udusili, a potem wrzucili ciało do wody
— relacjonowała Kim Ogg, prokurator hrabstwa Harris w programie „America’s Newsroom” telewizji FOX News.
Według Ogg, bardzo prawdopodobne jest, że Jocelyn była ofiarą napaści seksualnej, a 22- i 26-latek pastwili się nad dziewczynką przez wiele godzin.
22-letni Johan Jose Martinez-Rangel oraz 26-letni Franklin Jose Pena Ramos, po znalezieniu ciała dziewczynki stali się głównymi podejrzanym. Obaj mężczyźni to nielegalni migranci z Wenezueli. Ramos przyznał się, że próbował pocałować Jocelyn Nungaray oraz zeznał, że Martinez-Rangel był „jeszcze bardziej napastliwy fizycznie”. Młodszy z oskarżonych przyznał przed sądem, że związał 12-latce nogi, a żeby ukryć się przed potencjalnym wykryciem - zgolił zarost. Miał również szukać sposobów na ucieczkę ze Stanów Zjednoczonych.
Do USA obaj Wenezuelczycy wjechali nielegalnie, choć nie jest jasne, gdzie i kiedy. Wiadomo, że każdy z nich został zatrzymany w pobliżu El Paso przez US Border Patrol. Młodszy - w marcu, starszy- w maju 2024 r., a następnie obaj byli zwolnieni z nakazem stawiennictwa w sądzie w przyszłości. Zostali oskarżeni o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.
Podczas pogrzebu pod koniec czerwca ubiegłego roku rodzina wspominała 12-latkę jako dziewczynkę życzliwą, pełną radości życia, lojalną i troskliwą przyjaciółkę, mądrą i wspierającą córkę i siostrę. Kochała zwierzęta, książki - zwłaszcza „Harry’ego Pottera” i „Zmierzch”, fantastykę, a także muzykę lat 60. Cioteczna babka dziewczynki wspominała, że Jocelyn każdą rodzinną wyprawę do Walmartu potrafiła spędzić w dziale z książkami.
Miała przed sobą świetlaną przyszłość i wiedziałam, że zajdzie bardzo daleko. Te potwory odebrały jej tę szansę
— powiedziała na konferencji 24 czerwca matka Jocelyn.
jj/X, CNN, CBSNews, Fox News








