Świat

Nieznane ofiary potwora? Charles Manson przyznał się do zbrodni w Meksyku

opublikowano:
Zrzut ekranu 2024-11-14 123325.webp
Słynny morderca przyznał się do nich w rozmowie telefonicznej z więzienia (fot. California Department of Corrections and Rehabilitation\Wikipedia)
Niedługo swoją premierę będzie miał film dokumentalny o Charlesie Mansonie. Jego twórcy ujawnili nieznane wcześniej nagranie, na którym przyznał się do morderstw w Meksyku.

Manson jest jednym z najsłynniejszych morderców w historii. Przestępczą karierę zaczął już jako dziecko – twierdził potem, że w wieku 9 lat podpalił swoją szkołę. Zanim doszło do jego najsłynniejszych zbrodni, spędził pół życia w poprawczakach i więzieniach.

Zamordowali żonę Polańskiego

Po warunkowym zwolnieniu z więzienia w 1967 roku, Manson zaczął budować własną sektę. Rekrutował do niej głównie niestabilne emocjonalnie kobiety. W szczycie jego „rodzina” liczyła kilkanaście osób, w większości kobiet. Manson przekonywał je, że są jak pierwsi chrześcijanie, a establishment jest jak Rzymianie. Podawał im także narkotyki, by zdobyć nad nimi pełną kontrolę. Przekonywał ich, że wkrótce czeka ich koniec świata, i że amerykańscy Murzyni zbuntują się przeciwko białym i ich wymordują. 

Jego sekta dokonała szeregu morderstw. Najsłynniejsze miało miejsce 8 sierpnia 1969 roku. Członkowie sekty wdarli się do rezydencji, w której przebywała aktorka Sharon Tate, żona Romana Polańskiego, słynny fryzjer Jay Sebring, przyjaciel Polańskiego Wojciech Frykowski i jego partnerka Abigail Anne Folger, której rodzina dorobiła się fortuny na sprzedaży kawy. Zamordowali wszystkich w brutalny sposób. Tate, która była w zaawansowanej ciąży, prosiła ich, by pozwolili jej wcześniej urodzić, ale zadali jej szesnaście ciosów nożem i ją powiesili.  

W końcu śledczy ustalili, że za tym i innymi morderstwami stoi sekta Mansona. On sam na początku lat 70. został skazany za siedem morderstw – sąd uznał, że zmanipulowanie innych, by dokonali ich za niego, było równoznaczne z tym, że to on jest winny – i za spisek celem popełnienia morderstwa. Skazano go na karę śmierci, ale w 1972 roku sąd najwyższy Kalifornii uznał, że kara śmierci jest niezgodna z konstytucją, więc dostał dożywocie. O jego „rodzinie” znów zrobiło się głośno w 1975, kiedy dwie byłe członkinie jego sekty próbowały zamordować prezydenta Geralda Forda.

Nieznane nagrania

Już wkrótce na platformie Peacock będzie miał swoją premierę nowy serial dokumentalny o Mansonie. Jego twórcy dotarli do wielu niepublikowanych wcześniej zapisów rozmów, jakie odbyto z Mansonem w więzieniu. Przed premierą ujawnili, że Manson podczas jednej z takich rozmów przyznał się do zbrodni, których miał dokonać w Meksyku. Mieszkałem przez jakiś czas w Meksyku. Pojechałem do Acapulco, ukradłem jakieś samochody. Człowieku, wplątałem się w zbyt skomplikowane sprawy. Wplątałem się w kilka morderstw. Zostawiłem swój <rewolwer> .357 Magnum w Mexico City i zostawiłem kilku martwych ludzi na plaży – powiedział przez telefon. Dodał, że jest cały okres w jego życiu, o którym nikt nie wie.

Manson spędził ponad 40 lat w więzieniu Corcoran, gdzie zmarł w listopadzie 2017 r. z przyczyn naturalnych. Do dzisiaj nie wiadomo, ile osób zamordował on i jego sekta. Był bardzo trudnym więźniem, popełnił setki naruszeń regulaminu, w tym takich, jak napaści, posiadanie broni czy groźby pod adresem pracowników. Pluł na strażników, wywoływał bójki i podpalał swój materac. W 2012 roku starał się o zwolnienie warunkowe, ale mu go odmówiono, bo nie wyraził najmniejszej skruchy. 
 
źr. wPolsce24 za CNN

Świat

Niemcy będą "koncentrować" migrantów w obozie "o chlebie, wodzie i mydle"

opublikowano:
1849022_5.webp
Reporter telewizji wPolsce24 dotarł do niemieckiego ośrodka dla migrantów (fot. wPolsce24)
Dziennikarz telewizji wPolsce24 Stanisław Pyrzanowski dotarł do niemieckiej miejscowości Eisenhüttenstadt, gdzie powstaje specjalny ośrodek dla migrantów, z którego będą oni deportowani do Polski.
Świat

Niemka zdradza, co sądzi o migrantach

opublikowano:
1850792_3.webp
Mieszkanka Niemiec zdradza, co myśli o uchodźcach w jej mieście i nie życzy tego Polsce (fot. wPolsce24)
Redaktor telewizji wPolsce24 Stanisław Pyrzanowski przebywa obecnie na granicy polsko-niemieckiej, gdzie zbiera informacje dotyczące powstającego w Eisenhüttenstadt ośrodka, z którego mają być przerzucani do Polski przebywający w Niemczech migranci. Pyrzanowski rozmawia ze zwykłymi Niemcami, którzy szczerze odpowiadają, co sądzą o przybyszach z Afryki i Azji oraz swoich władzach.
Świat

Macron bije się w piersi za konszachty z Rosją. "To Polska miała rację"

opublikowano:
macron screen.webp
Emmanuel Macron pokajał się za błędy w relacjach z Rosją (Fot. screen YT)
Emmanuel Macron przyznał, że mylił się latami w sprawie Rosji. Według niego to nie Francja czy Niemcy, ale Polska miała rację co do tego, jak traktować Moskali.
Świat

Niemcy już gotowi do cenzury przekazu z okolic ośrodka dla migrantów przy granicy z Polską. Wiadomości wPolsce24

opublikowano:
videoframe_86107.webp
Niemieckie władze już jutro uruchomią specjalny ośrodka dla osób, których wnioski o azyl zostały odrzucone, w Eisenhüttenstadt, przy granicy z Polską. A dziś już pokazali, że będą cenzurować reporterów z Polski, którzy będą chcieli pokazywać, jak działa ośrodek.
Świat

Ostra kłótnia Trumpa z Zełenskim na oczach świata! Pokoju nie będzie, a co Trump powiedział o Polsce?

opublikowano:
mid-epa11930794.webp
Donald Trump, J.D Vance oraz Wołodymyr Zełenski podczas rozmów w Gabinecie Owalnym (fot.PAP/EPA/JIM LO SCALZO / POOL)
W Białym Domu doszło do spotkania między Donaldem Trumpem a Wołodymyrem Zełenskim. Cały świat obserwował kłótnię jaka rozpętała się między politykami, z czynnym udziałem wiceprezydenta USA JD Vance'a. Ta rozmowa z pewnością przejdzie do historii.
Świat

Czy Putin faktycznie ograł Trumpa? Ekspert zwraca uwagę na kilka szczegółów

opublikowano:
1878118_6.webp
Marek Budzisz ocenił rozmowy Trump-Putin (fot. wPolsce24)
- Rozmowy, które się rozpoczynają nie będą rozmowami ani prostymi ani krótkimi. Tutaj Putin stawia wysoko poprzeczkę - powiedział na antenie telewizji wPolsce24.pl Marek Budzisz, ekspert od polityki międzynarodowej.