Chaos, przemoc i zniszczenia! Oto obraz Paryża po wygranej PSG w Lidze Mistrzów. Zamieszki po historycznym zwycięstwie

Historyczna wygrana Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów stała się pretekstem do zamieszek w Paryżu! Po wygranym meczu na ulicę stolicy Francji wyległy tłumy ludzi, którzy pod pretekstem świętowania triumfu swoich piłkarzy m.in. podpalali samochody i niszczyli sklepy. Część zadymiarzy trafiła w ręce policji jeszcze przed zakończeniem spotkania!
Kibice wieczorem zgromadzili się na Polach Elizejskich i na stadionie PSG (Parc de Princes) w zachodniej części miasta. 48 tysięcy ludzi zgromadzonych na stadionie wpadło w euforię po finałowym gwizdku w meczu, w którym PSG pokonało Inter 5:0.
Zatrzymania przed końcem meczu
Jednak jeszcze przed zakończeniem meczu paryska policja poinformowała o zatrzymaniu 81 osób. Na Polach Elizejskich policjanci użyli armatki wodnej, by odepchnąć tłum próbujący podejść do Łuku Triumfalnego. Prefektura policji oświadczyła, że sprawcy incydentów na Polach Elizejskich rzucali w policjantów racami i innymi przedmiotami. Na zachodnich przedmieściach Paryża podpalono samochód. W tym samym rejonie grupa młodych ludzi z racami próbowała wtargnąć na obwodnicę.
mly/X/PAP








