Ile jeszcze pozostaną bezkarni...? "Ostatnie Pokolenie" zakłóciło mecz Ekstraklasy. Zwrócili się do prezydenta elekta Nawrockiego

Jeden z aktywistów „Ostatniego Pokolenia” zakłócił mecz Ekstraklasy między Lechem Poznań a Lechią Gdańsk. Zrobił to, żeby zwrócić uwagę prezydenta elekta Karola Nawrockiego. „Napisaliśmy ustawę, która spełniłaby nasze dwa postulaty. Bilet za 50 zł na całą Polskę. Rozwój kolei i autobusów z ogromnych funduszy na nowe autostrady. Nawrocki, użyj siły, jaką ma Prezydent i wprowadź ją do Sejmu” - czytamy w oświadczeniu grupy na portalu X.
Ekoaktywizm czy pokazówka?
Grupa „Ostatnie Pokolenie” znów dała o sobie znać, przypominając bardziej o potrzebie rozgłosu niż o realnej trosce o środowisko. Ich akcje – często polegające na blokowaniu ulic czy oblewaniu farbą pomników – coraz częściej irytują zwykłych obywateli, zamiast budzić refleksję. Dla wielu to już nie walka o klimat, a teatr absurdu. Tym razem aktywista grupy postanowił zakłócić mecze Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Lechią Gdańsk.
Apel do prezydenta elekta Karola Nawrockiego
W pewnym momencie spotkania, jeden z aktywistów wbiegł na murawę, żeby przypiąć się do bramki.
PILNE: Ostatnie Pokolenie zakłóca mecz w Gdańsku. Jasny przekaz do Nawrockiego: podpisz naszą ustawę
— czytamy komunikat grupy na platformie X.
Chodzi o tak zwane Lex Ostatnie Pokolenie, które grupa chce przeforsować i wdrożyć w życie.
Napisaliśmy ustawę, która spełniłaby nasze dwa postulaty. Bilet za 50 zł na całą Polskę. Rozwój kolei i autobusów z ogromnych funduszy na nowe autostrady. Nawrocki, użyj siły, jaką ma Prezydent i wprowadź ją do Sejmu
— czytamy.








