Polska

Tusk skapitulował przed Nawrockim. Co oznacza publikacja postanowienia w Monitorze Polskim?

opublikowano:
_MIL5263.webp
Karol Nawrocki zostanie zaprzysiężony 6 sierpnia (fot. Liudmyla Skwarczynska/Fratria)
Donald Tusk opublikował w Monitorze Polskim postanowienie Szymona Hołowni o zwołaniu Zgromadzenia Narodowego, podczas którego zostanie odebrana przysięga od prezydenta elekta Karola Nawrockiego.

Publikacja postanowienia marszałka Sejmu w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej kończy sagę związaną z formalnościami wokół zaprzysiężenia Karola Nawrockiego. Wiadomo już, że Donald Tusk nie będzie próbował formalnymi sposobami storpedować uroczystości złożenia przysięgi. Za taką próbę część komentatorów uważała zwłokę w publikacji podpisanego już 7 lipca postanowienia Szymona Hołowni.

- To akt doniosły ustrojowo — to właśnie Zgromadzenie Narodowe, zgodnie z art. 130 Konstytucji RP, przyjmuje od Prezydenta Rzeczypospolitej przysięgę rozpoczynającą kadencję – komentuje Stowarzyszenie Prawnicy dla Polski. 

Opublikowana wcześniej w Dzienniku Ustaw uchwała Sądu Najwyższego w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych stwierdzającą ważność wyboru Karola Nawrockiego na Prezydenta RP, została opatrzona adnotacją negującą legalność IKNiSP SN. Przy postanowieniu Hołowni żadnego dopisku nie ma.

Czy władza może jeszcze spróbować zablokować zaprzysiężenie? Teoretycznie tak. Mówi się na przykład o przerwaniu posiedzenia Zgromadzenia Narodowego zanim Szymon Hołownia przyjmie przysięgę od Karola Nawrockiego.

źr. wPolsce24 

 

Polska

Kosiniak-Kamysz o skandalicznej wystawie w gdańskim muzeum. "Nie służy polskiej pamięci"

opublikowano:
AWIK6739 (2) (1).webp
(fot. Andrzej Wiktor\Fratria)
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował skandaliczną wystawę w Muzeum Gdańska. Nie ukrywał, że nie podoba mu się pomysł jej organizacji.
Polska

Prezydent ułaskawił Bąkiewicza. Chodzi o karę za „Babcię Kasię”

opublikowano:
AW_Ustawa447_25022019_07.webp
Lider Ruchu Obrony Granic Robert Bąkiewicz (Fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o darowaniu kary Robertowi Bąkiewiczowi - przekazała prok. Anna Adamiak, rzecznik pasowa Prokuratora Generalnego. Chodzi o wyrok za naruszenia nietykalności cielesnej agresywnej aktywistki znanej szerzej jako „Babcia Kasia”.
Polska

Tak rząd chroni teścia swojej funkcjonariuszki. Wymazany z listy zbrodniarzy

opublikowano:
1994495_4.webp
Sznepf usunięty z listy zbrodniarzy (fot. wPolsce24)
Ofiary Obławy Augustowskiej pozbawiono najpierw życia, a potem prawa do chwały. W domu Turka w Augustowie otwarty został Dom Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. To miejsce, które upamiętnia największą zbrodnię dokonaną na Polakach po II wojnie światowej. Niestety zabrakło nazwiska komunistycznego zbrodniarza.
Polska

Obrzydliwy atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego

opublikowano:
1994365_6.webp
Teresa Gaj odpowiada na skandaliczny atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego (fot. wPolsce24)
Wstrętny paszkwil - tylko tak można określić artykuł Onetu, w którym niemiecko-szwajcarski portal informuje o rzekomym wykorzystywaniu przez siostrę Mateusza Morawieckiego byłej żołnierz Armii Krajowej Teresy Gaj. Sama kombatantka przesłała do naszej redakcji list, w którym zaprzecza skandalicznym oskarżeniom redaktora Jacka Harłukowicza.
Polska

Sawicki uderza w rząd Tuska i spółki. "Pracują tam ludzie dla zewnętrznych koncernów"

opublikowano:
1994527_5.webp
Marszałek senior Marek Sawicki był gościem redaktora marka Pyzy (fot. wPolsce24)
- W spółkach związanych z energetyką, z sektorem paliwowym, mamy tak hamujących ludzi, którzy mam wrażenie, że pracują bardziej dla zewnętrznych koncernów energetycznych, niż dla państwa polskiego i dla polskich spółek - mówił w rozmowie z Markiem Pyzą poseł PSL Marek Sawicki.
Polska

Prawie milion złotych za pobyt pracowników ministerstwa klimatu i środowiska w Brukseli. Gigantyczne pieniądze na luksusowy hotel

opublikowano:
_MIL4194_Wycinka.webp
(fot. Fratria/ Liudmyla Kazakova)
Luksusowy samochód czy mieszkanie w centrum Warszawy? Na takie zbytki można byłoby wydać to, na co poszły publiczne pieniądze w kwocie: 874 tys. zł. Tyle miały kosztować pobyty pracowników MKiŚ w luksusowym hotelu w Brukseli. To równowartość 1750 noclegów.