Polska

Solorz się nie patyczkuje. Usuwa synów z kolejnych spółek

opublikowano:
mid-24a08436.webp
Logo firm z koncernu medialnego Zygmunta Solorza (fot. PAP/Marcin Obara)
Synowie Zygmunta Solorza potracili stanowiska w kolejnych spółkach Grupy Polsat Plus: Netii i Polkomtela. Nie ma ich też już w radach nadzorczych samego Cyfrowego Polsatu i ZE PAK.

Zygmunt Solorz jako główny akcjonariusz, posiadający ponad 62 proc. akcji Cyfrowego Polsatu, uczestniczył we wtorek w walnym zgromadzeniu rady nadzorczej spółki. Pojawił się na nim zdalnie, a towarzyszył mu prawnik. Solorz otworzył obrady i zaproponował wybór prowadzącego walne zgromadzenie. Na transmisji udostępnianej przez spółkę więcej się nie pojawił.

Prawnik nic nie wskórał

W trakcie zgromadzenia akcjonariusze przegłosowali uchwałę o odwołaniu Tobiasa Solorza z rady nadzorczej, w której pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Uchwała przeszła głosami 80 proc. uczestników.

Co prawda pełnomocnik Tobiasa Solorza, prawnik Paweł Rymarz usiłował nie dopuścić do zmian, nic jednak nie wskórał.

Po zmianach w radzie nadzorczej Cyfrowego Polsatu zasiadają: przewodniczący Zygmunt Solorz, wiceprzewodnicząca Justyna Kulka oraz Józef Birka, Marek Grzybowski, Alojzy Nowak i Tomasz Szeląg.

Wcześniej Piotr Żak i Tobias Solorz zostali też odwołani z rady nadzorczej spółek Polkomtel, Netia oraz spółki energetycznej ZE PAK (Zygmunt Solorz za pośrednictwem swojej spółki ma 65,98 proc. akcji tej spółki).

Aktualnie w skład rady nadzorczej Netii wchodzą: Zygmunt Solorz (przewodniczący), Justyna Kulka, Wojciech Pytel, Maciej Stec i Tomasz Szeląg, a w skład rady nadzorczej Polkomtela: Zygmunt Solorz (przewodniczący), Justyna Kulka (wiceprzewodnicząca), Józef Birka, Aleksander Myszka, Wojciech Pytel, Maciej Stec i Tomasz Szeląg.

Zamieszanie w spółkach Zygmunta Solorza to konsekwencja sporu o sukcesję w rodzinie jednego z najbogatszych Polaków, który inwestuje w telekomunikację, media, budownictwo i energetykę. Jego firmy skupione są w Grupie Polsat Plus, a osobno Solorz jest też większościowym akcjonariuszem energetycznego koncernu ZE PAK.

List milionera

W liście do pracowników, datowanym na 26 września, Zygmunt Solorz zapowiedział działania wobec dzieci:  Tobiasa Solorza, Piotra Żaka i  córki Aleksandry Żak. Zygmunt Solorz napisał: iż „angażowanie na obecnym etapie moich dzieci w zarządzanie firmami nie przyczynia się do większej stabilności w firmach ani do budowania lepszej przyszłości”.

Dlatego postanowił zmienić tę sytuację i „podjąć działania w celu odwołania w najbliższych tygodniach moich dzieci z władz odpowiednich spółek”.

Kto zaczął tę wojnę

List milionera jest z kolei odpowiedzią na działania trojga jego dzieci, które jak ujawniła „Gazeta Wyborcza”, rozesłali do menedżerów spółek Cyfrowego Polsatu list, w którym ostrzegli przed osobami, chcącymi przejąć kontrolę nad biznesami ich ojca. Dodali, że z powodu choroby ojca kontakt z nim jest utrudniony, a oni nie mają nawet pewności, gdzie Zygmunt Solorz przebywa.

Według GW dzieci Zygmunta Solorza są w ostrym sporze z Justyną Kulką, od marca żoną Solorza.

wPolsce/na podst. PAP

 

 

Polska

Pomagamy prawicy wybrać prezydenta! Kto będzie najlepszą Głową Państwa?

opublikowano:
gra_o_tron2.webp
- Ojczyzna jest w potrzebie – to znaczy: łajdacy / znów wzięli się do swojej odwiecznej tu pracy - pisał poeta. Od 13 grudnia ub. roku w Polsce mamy do czynienia z całym szeregiem wydarzeń, które powodują, że słowa Rymkiewicza brzmią złowieszczo aktualnie. To dlatego majowe wybory prezydenckie będą tak ważne i przełomowe dla naszej ojczyzny.
Polska

Pędził autem po chodniku. Piesi "oszukali przeznaczenie". Kierowca odmówił dmuchania w alkomat

opublikowano:
135-241839_m.webp
Drzewo uratowało pieszych idących chodnikiem przed zmasakrowaniem przez rozpędzoną mazdę (fot. Obraz z monitoringu z miejsca zdarzenia udostępniony na stronie policja.pl)
To prawdziwy cud, że ten wypadek nie zakończył się wielką tragedią, o której mówiłaby dziś cała Polska. W poniedziałek wieczorem w Międzyrzeczu 42-letni kierowca mazdy tak gnał ulicami miasta, że stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i uderzył w drzewo. Na szczęście, drzewo zatrzymało samochód, zapobiegając uderzeniu w pieszych, którzy znajdowali na trasie pędzącego auta.
Polska

Zapytaliśmy poszkodowanego w powodzi czy dostał pieniądze na remont domu

opublikowano:
videoframe_44496326.webp
Od powodzi minęły już ponad dwa miesiące, robi się coraz zimniej, a oni wciąż czekają, czekają i doczekać się nie mogą, mimo że ich domy nie nadają się do zamieszkania! Wielu powodzian z południa Polski zostało pozostawionych bez pomocy, mimo wielokrotnych obietnic i zapewnień jakie w świetle kamer składali i szef rządu Donald Tusk i wyznaczony przez niego specjalny pełnomocnik ds. usuwania skutków powodzi Marcin Kierwiński.
Polska

Daniel Obajtek tłumaczył w siedzibie NIK, dlaczego chciał budować w Polsce silny multienergetyczny koncern

opublikowano:
mid-24b21079.webp
(Fot. PAP/Marcin Obara)
Daniel Obajtek, b. prezes Orlenu stawił się w siedzibie NIK na przesłuchanie ws. m.in. fuzji Orlenu i Lotosu.
Polska

Czy Maciej Lasek odważy się na debatę w telewizji wPolsce24 na temat CPK? Czy jest tchórzem?

opublikowano:
AWIK_Lasek_5082022_01.webp
Czy Maciej Lasek znajdzie w sobie dość odwagi, by stanąć do uczciwej debaty o CPK? (fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
Maciej Lasek, dziś pełniący funkcję pełnomocnika rządu ds. CPK, a wcześniej zdeklarowany przeciwnik tego projektu opowiadał o swoich działaniach w Sejmie. Nie omieszkał zaatakować przy tym swojego poprzednika z PiS posła Marcina Horały. Rzecz w tym, że stosunek czasu, jaki obaj panowie mieli do dyspozycji wynosił 15 do 1 na korzyść Laska. Jak naprawić tę niesprawiedliwość zasugerował na naszej antenie poseł Andrzej Śliwka.
Polska

Dr Karol Nawrocki obywatelskim kandydatem na prezydenta. PiS ma dopiero w niedzielę ogłosić decyzję czy poprze prezesa IPN

opublikowano:
videoframe_45174276.webp
Telewizja wPolsce24 jako pierwsza podała, że prezes IPN dr Karol Nawrocki nie będzie kandydatem partyjnym na prezydenta, a wystartuje z komitetu obywatelskiego. W niedzielę PiS najpewniej udzieli mu oficjalnie swojego poparcia, co oznacza, że największa partia opozycyjna nie wystawi partyjnego kandydata w wyścigu o Pałac Prezydencki w 2025 roku. Karol Nawrocki nie jest członkiem żadnej partii politycznej.