Polska

Pierwszy raz od przegranej Rafał Trzaskowski zabiera głos. Ocenia swoją kampanię i wieczór wyborczy

opublikowano:
mid-25604175 ok.webp
Rafał Trzaskowski na briefingu na placu Centralnym w Warszawie (fot. PAP/Rafał Guz)
- Dałem z siebie wszystko, razem z moją żoną - mówił Rafał Trzaskowski, nawiązując do swojej przegranej w wyborach prezydenckich. Wyjawił, że jeszcze dziś spotka się z premierem Donaldem Tuskiem. Była to pierwsza wypowiedź prezydenta Warszawy od niedzielnego wieczoru wyborczego.

Rafał Trzaskowski podziękował za oddane na niego głosy. Kandydat Koalicji Obywatelskiej przegrał wybory, uzyskując w drugiej turze 49,11 proc. głosów.

- Nie mnie oceniać kampanię wyborczą. Myślę, że znajdzie się sporo ekspertów, którzy będą ją oceniali. Dałem z siebie wszystko, razem z moją żoną – mówił wyraźnie przygaszony prezydent Warszawy, pytany, czy nie ma żalu do swojego sztabu o niewystarczające starania. - Życie mnie nauczyło, żeby nie mieć do nikogo pretensji. Mam poczucie, że zrobiłem wszystko, co mogłem zrobić. Pracowałem wyjątkowo ciężko przez te ostatnie osiem miesięcy – tłumaczył.

Odpowiadając na pytanie, czy nie uważa za blamaż wybuchu radości po wynikach exit poll o godz. 21, stwierdził: - Wyniki były, jakie były i po prostu cieszyliśmy się i dziękowaliśmy całej Polsce.

Przypomnijmy, że zgodnie z pierwszymi wynikami sondażowymi wiceprzewodniczący PO wyprzedzał rywala, ale jego przewaga była minimalna i mieściła się w granicach błędu statystycznego.

- Mam poczucie, że zrobiłem absolutnie wszystko – ocenił Trzaskowski.

Konkurent zwycięskiego Karola Nawrockiego powiedział, że jest prezydentem Warszawy i skupi się teraz na stolicy. Jego briefing odbył się z związku z przebudową części placu Defilad - tzw. placu Centralnego. Realizacja inwestycji trwała prawie dwa lata, pochłonęła ponad 61 mln zł.

źr. wPolsce24 za polsatnews.pl/rmf fm

 

 

Polska

Tak rząd chroni teścia swojej funkcjonariuszki. Wymazany z listy zbrodniarzy

opublikowano:
1994495_4.webp
Sznepf usunięty z listy zbrodniarzy (fot. wPolsce24)
Ofiary Obławy Augustowskiej pozbawiono najpierw życia, a potem prawa do chwały. W domu Turka w Augustowie otwarty został Dom Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. To miejsce, które upamiętnia największą zbrodnię dokonaną na Polakach po II wojnie światowej. Niestety zabrakło nazwiska komunistycznego zbrodniarza.
Polska

Obrzydliwy atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego

opublikowano:
1994365_6.webp
Teresa Gaj odpowiada na skandaliczny atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego (fot. wPolsce24)
Wstrętny paszkwil - tylko tak można określić artykuł Onetu, w którym niemiecko-szwajcarski portal informuje o rzekomym wykorzystywaniu przez siostrę Mateusza Morawieckiego byłej żołnierz Armii Krajowej Teresy Gaj. Sama kombatantka przesłała do naszej redakcji list, w którym zaprzecza skandalicznym oskarżeniom redaktora Jacka Harłukowicza.
Polska

Sawicki uderza w rząd Tuska i spółki. "Pracują tam ludzie dla zewnętrznych koncernów"

opublikowano:
1994527_5.webp
Marszałek senior Marek Sawicki był gościem redaktora marka Pyzy (fot. wPolsce24)
- W spółkach związanych z energetyką, z sektorem paliwowym, mamy tak hamujących ludzi, którzy mam wrażenie, że pracują bardziej dla zewnętrznych koncernów energetycznych, niż dla państwa polskiego i dla polskich spółek - mówił w rozmowie z Markiem Pyzą poseł PSL Marek Sawicki.
Polska

Prawie milion złotych za pobyt pracowników ministerstwa klimatu i środowiska w Brukseli. Gigantyczne pieniądze na luksusowy hotel

opublikowano:
_MIL4194_Wycinka.webp
(fot. Fratria/ Liudmyla Kazakova)
Luksusowy samochód czy mieszkanie w centrum Warszawy? Na takie zbytki można byłoby wydać to, na co poszły publiczne pieniądze w kwocie: 874 tys. zł. Tyle miały kosztować pobyty pracowników MKiŚ w luksusowym hotelu w Brukseli. To równowartość 1750 noclegów.
Polska

Wiadomości wPolsce24 20 lipca 2024. Pełne wydanie

opublikowano:
1997290_2.webp
(fot. wPolsce24)
Kolejny atak migranta z użyciem noża, pierwszy od lat przypadek cholery w Polsce i wojna rządu Donalda Tuska z Polakami, którzy protestują przeciwko nielegalnej migracji. Do tego nowe propozycje programowe PiS i zapowiedź wielkiej konwencji w październiku. To wszystko w nowym wydaniu "Wiadomości".
Polska

"Gdybym się nie uchylił, to dziś bym tu nie stał". Wstrząsająca relacja mężczyzny zaatakowanego przez migranta nożem

opublikowano:
1998056_5.webp
Pan Krzysztof został zaatakowany przez Kolumbijczyka (fot. wPolsce24)
Reporter telewizji wPolsce24 Maciej Zemła dotarł do ofiary napadu z użyciem noża w Radomiu. Napastnikiem okazał się być Kolumbijczyk, który wraz z drugim mężczyzną kolumbijskiego pochodzenia, zostali zatrzymani podczas obywatelskiej interwencji za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.