Polska

Koniec współpracy Brzoski z Tuskiem. Szef InPostu odchodzi z zespołu ds. deregulacji

opublikowano:
brzoska tusk kprm.webp
Rafał Brzoska zgłosił pierwsze pomysły deregulacyjne. Są kontrowersje (Fot. KPRM)
Rafał Brzoska poinformował, że wraz z końcem maja kończy swoją współpracę z zespołem ds. deregulacji. Głównym wnioskiem, jaki wyniósł ze swojej dotychczasowej pracy dla rządu Donalda Tuska, jest fakt, że polskie prawo bardziej sprzyja zagranicznym korporacjom niż rodzimym firmom.

Z końcem maja kończy się moja rola w zespole ds. deregulacji – powiedział szef InPostu, który z początkiem czerwca zamierza w pełni skupić się na swojej pracy. – W dłuższym okresie żadna firma nie jest w stanie rozwijać się bez lidera.

Przedsiębiorca w ciągu 100 dni swojej pracy doszedł do kilku wniosków. Pierwszym jest fakt, że obecne przepisy są bardziej korzystne dla zagranicznych firm niż dla naszych. Przykładem potwierdzającym jego tezę jest chociażby mechanizm cen transferowych, pozwalający zagranicznym koncernom na wyprowadzanie części zysków, co skutkuje zmniejszeniem podstawy opodatkowania w Polsce.

Jesteśmy tylko biorcami narzuconych przez Brukselę przepisów, które ograniczają naszą konkurencyjność – mówił Brzoska.

Drugim problemem, na jaki wskazywał, jest brak w polskim prawie podatkowym zasady domniemania niewinności podatnika. „W prawie karnym każdemu przestępcy, nawet jeśli zabije albo zgwałci, prokurator musi udowodnić, że popełnił taki czyn zabroniony, a w niektórych przypadkach – że zrobił to umyślnie. A podatnik? To on musi udowadniać, że jest niewinny, że błąd, który popełnił, nie był celowy” – powiedział Brzoska.

Kolejny wniosek to opieszałość organów państwowych w wykonywaniu swoich zobowiązań. W jego opinii funkcjonariusze publiczni zbyt rzadko wywiązują się z ustawowych terminów wydawania decyzji, co znacząco odbija się na funkcjonowaniu firm w Polsce.

Przedsiębiorca ubolewał też nad faktem upadku etosu pracy w Unii Europejskiej. W jego opinii przed Europą stoi wiele wyzwań, a musi ona gonić resztę świata. Dlatego Stary Kontynent powinien postawić na ciężką pracę oraz więcej innowacji.

Źr.wPolsce24 za Business Insider

 

Polska

Polscy urzędnicy dostają polecenia od Niemców? Interwencja R. Bąkiewicza w biurze burmistrza Słubic

opublikowano:
1989672_6.webp
(fot. wPolsce24)
- Polski urzędnik, na podstawie niemieckich dokumentów, ściąga polskie banery z mostu w Słubicach. To skandaliczna sytuacja. Dlaczego polska administracja, na polecenie niemieckich urzędów, sprząta niemiecki most? - pytał na antenie wPolsce24 Robert Bąkiewicz, lider Ruchu Ochrony Granic. Aktywista interweniował w tej sprawie w biurze burmistrza Słubic.
Polska

Kosiniak-Kamysz o skandalicznej wystawie w gdańskim muzeum. "Nie służy polskiej pamięci"

opublikowano:
AWIK6739 (2) (1).webp
(fot. Andrzej Wiktor\Fratria)
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował skandaliczną wystawę w Muzeum Gdańska. Nie ukrywał, że nie podoba mu się pomysł jej organizacji.
Polska

Prezydent ułaskawił Bąkiewicza. Chodzi o karę za „Babcię Kasię”

opublikowano:
AW_Ustawa447_25022019_07.webp
Lider Ruchu Obrony Granic Robert Bąkiewicz (Fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o darowaniu kary Robertowi Bąkiewiczowi - przekazała prok. Anna Adamiak, rzecznik pasowa Prokuratora Generalnego. Chodzi o wyrok za naruszenia nietykalności cielesnej agresywnej aktywistki znanej szerzej jako „Babcia Kasia”.
Polska

Tak rząd chroni teścia swojej funkcjonariuszki. Wymazany z listy zbrodniarzy

opublikowano:
1994495_4.webp
Sznepf usunięty z listy zbrodniarzy (fot. wPolsce24)
Ofiary Obławy Augustowskiej pozbawiono najpierw życia, a potem prawa do chwały. W domu Turka w Augustowie otwarty został Dom Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. To miejsce, które upamiętnia największą zbrodnię dokonaną na Polakach po II wojnie światowej. Niestety zabrakło nazwiska komunistycznego zbrodniarza.
Polska

Obrzydliwy atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego

opublikowano:
1994365_6.webp
Teresa Gaj odpowiada na skandaliczny atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego (fot. wPolsce24)
Wstrętny paszkwil - tylko tak można określić artykuł Onetu, w którym niemiecko-szwajcarski portal informuje o rzekomym wykorzystywaniu przez siostrę Mateusza Morawieckiego byłej żołnierz Armii Krajowej Teresy Gaj. Sama kombatantka przesłała do naszej redakcji list, w którym zaprzecza skandalicznym oskarżeniom redaktora Jacka Harłukowicza.
Polska

Sawicki uderza w rząd Tuska i spółki. "Pracują tam ludzie dla zewnętrznych koncernów"

opublikowano:
1994527_5.webp
Marszałek senior Marek Sawicki był gościem redaktora marka Pyzy (fot. wPolsce24)
- W spółkach związanych z energetyką, z sektorem paliwowym, mamy tak hamujących ludzi, którzy mam wrażenie, że pracują bardziej dla zewnętrznych koncernów energetycznych, niż dla państwa polskiego i dla polskich spółek - mówił w rozmowie z Markiem Pyzą poseł PSL Marek Sawicki.