Polska

Ile Mentzen zarobi na rozmowach z Nawrockim i Trzaskowskim? Polityk Konfederacji nie będzie narzekał

opublikowano:
Zrzut ekranu 2025-05-28 092543.webp
(fot. screen YT/ Sławomir Mentzen)
Ile Sławomir Mentzen zarobił na rozmowach z Karolem Nawrockim i Rafałem Trzaskowskim? Wywiady lidera Konfederacji z kandydatami na prezydenta budzą zainteresowanie wśród internautów, a to przekłada się na pokaźną sumę, która trafi do założyciela kanału na YouTubie.

Kandydat Konfederacji na urząd prezydenta zajął w pierwszej turze wyborów trzecie miejsce. Sławomir Mentzen otrzymał 14,81 proc. głosów, co oznaczało, że kandydaci, którzy weszli do drugiej tury, w sposób szczególny będą zabiegali o poparcie jego wyborców.

Szymon Hołownia, Magdalena Biejat, czy Joanna Senyszyn postanowili poprzeć Rafała Trzaskowskiego. W ich ślady nie poszedł jednak Sławomir Mentzen, który wstrzymał się ze wskazaniem, któregokolwiek z kandydatów.

Zaproszenie do rozmowy

Mentzen zaprosił Nawrockiego i Trzaskowskiego do rozmowy na jego kanale na YouTubie, by „pomóc sobie i swoim wyborcom w podjęciu decyzji”. Oprócz dyskusji zaproponował także osiem postulatów, które kandydaci mieli podpisać. Zarówno Rafał Trzaskowski, jak i jego kontrkandydat zaproszenie przyjęli, ale tylko Karol Nawrocki zdecydował się podpisać przygotowane przez polityka Konfederacji punkty.

Rozmowy Sławomira Mentzena cieszą się ogromną popularnością wśród internautów, a to oznacza, że oprócz przybliżenia swoim wyborcom sylwetek obu kandydatów, nagrania stały się okazją do zarobienia pieniędzy.

Liczby wciąż rosną

Po rozmowie z Karolem Nawrockim, która była transmitowana na żywo 22 maja, na kanale Mentzena przybyło 86 tys. nowych subskrybentów. Dwa dni później, kiedy poseł dyskutował z prezydentem Warszawy, jego kanał zaczęło obserwować kolejnych 87 tys. użytkowników. Teraz Sławomir Mentzen może pochwalić się przekroczeniem granicy miliona subskrybentów, co wśród internetowych twórców jest uznawane za nie lada osiągnięcie.

Statystyki ze środowego poranka pokazują, że rozmowy z kandydatami na urząd prezydenta obejrzało już łącznie ponad 10 mln użytkowników. Oznacza to, że kwota, która trafi do kieszeni Mentzena, nadal rośnie.

Jak wyjaśnia „Rzeczpospolita”, YouTube wypłaca „przychody z reklam na podstawie wskaźnika CPM (Cost Per Mille)”. To kwota zarobiona za każde 1000 wyświetleń. Wskaźnik różni się w zależności od wielu czynników, z których jednym jest tematyka publikowanych treści. W przypadku materiałów politycznych średni CPM wynosi od 2 do 5 euro za 1000 wyświetleń.

Ile zarobi Sławomir Mentzen?

Dziennik szacuje, że łączna kwota, którą wygenerowały dwie rozmowy Mentzena, może wynieść nawet około 33 tys. euro. Zgodnie z regulaminem platformy połowa tej sumy trafia na konto platformy YouTube, a reszta wzbogaca kieszeń twórcy, co oznacza, że lider Konfederacji może zarobić około 76 tys. zł.

Zdaniem Jacka Gadzinowskiego, youtubera i eksperta w dziedzinie social mediów kwota, która trafi do Sławomira Mentzena, może być znacznie wyższa, a wszystko będzie zależało od dalszej popularności omawianych materiałów.

- Własne media, wzbudzanie emocji i biegłość w social mediach będą kluczowe nie tylko w polityce, ale i w biznesie – uważa ekspert i szacuje, że jeśli zainteresowanie rozmowami Mentzena z kandydatami na urząd prezydenta będzie nadal rosło, na jego konto może wpłynąć nawet 250 tys. zł.

źr. wPolsce24 za "Rzeczpospolita"

Polska

Polscy urzędnicy dostają polecenia od Niemców? Interwencja R. Bąkiewicza w biurze burmistrza Słubic

opublikowano:
1989672_6.webp
(fot. wPolsce24)
- Polski urzędnik, na podstawie niemieckich dokumentów, ściąga polskie banery z mostu w Słubicach. To skandaliczna sytuacja. Dlaczego polska administracja, na polecenie niemieckich urzędów, sprząta niemiecki most? - pytał na antenie wPolsce24 Robert Bąkiewicz, lider Ruchu Ochrony Granic. Aktywista interweniował w tej sprawie w biurze burmistrza Słubic.
Polska

Kosiniak-Kamysz o skandalicznej wystawie w gdańskim muzeum. "Nie służy polskiej pamięci"

opublikowano:
AWIK6739 (2) (1).webp
(fot. Andrzej Wiktor\Fratria)
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował skandaliczną wystawę w Muzeum Gdańska. Nie ukrywał, że nie podoba mu się pomysł jej organizacji.
Polska

Prezydent ułaskawił Bąkiewicza. Chodzi o karę za „Babcię Kasię”

opublikowano:
AW_Ustawa447_25022019_07.webp
Lider Ruchu Obrony Granic Robert Bąkiewicz (Fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o darowaniu kary Robertowi Bąkiewiczowi - przekazała prok. Anna Adamiak, rzecznik pasowa Prokuratora Generalnego. Chodzi o wyrok za naruszenia nietykalności cielesnej agresywnej aktywistki znanej szerzej jako „Babcia Kasia”.
Polska

Tak rząd chroni teścia swojej funkcjonariuszki. Wymazany z listy zbrodniarzy

opublikowano:
1994495_4.webp
Sznepf usunięty z listy zbrodniarzy (fot. wPolsce24)
Ofiary Obławy Augustowskiej pozbawiono najpierw życia, a potem prawa do chwały. W domu Turka w Augustowie otwarty został Dom Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. To miejsce, które upamiętnia największą zbrodnię dokonaną na Polakach po II wojnie światowej. Niestety zabrakło nazwiska komunistycznego zbrodniarza.
Polska

Obrzydliwy atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego

opublikowano:
1994365_6.webp
Teresa Gaj odpowiada na skandaliczny atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego (fot. wPolsce24)
Wstrętny paszkwil - tylko tak można określić artykuł Onetu, w którym niemiecko-szwajcarski portal informuje o rzekomym wykorzystywaniu przez siostrę Mateusza Morawieckiego byłej żołnierz Armii Krajowej Teresy Gaj. Sama kombatantka przesłała do naszej redakcji list, w którym zaprzecza skandalicznym oskarżeniom redaktora Jacka Harłukowicza.
Polska

Sawicki uderza w rząd Tuska i spółki. "Pracują tam ludzie dla zewnętrznych koncernów"

opublikowano:
1994527_5.webp
Marszałek senior Marek Sawicki był gościem redaktora marka Pyzy (fot. wPolsce24)
- W spółkach związanych z energetyką, z sektorem paliwowym, mamy tak hamujących ludzi, którzy mam wrażenie, że pracują bardziej dla zewnętrznych koncernów energetycznych, niż dla państwa polskiego i dla polskich spółek - mówił w rozmowie z Markiem Pyzą poseł PSL Marek Sawicki.