Gospodarka

Klienci znaleźli w Biedronce 366 przeterminowanych produktów. Sieć mówi o konkurencji

opublikowano:
MK3_Bdr_17_00_drtt_DSC06403.webp
Klienci wezwali policję do Biedronki. (fot. Fratria)
Do Biedronki w Tomaszowie Mazowieckim klienci wezwali policję. Zrobili to z powodu przeterminowanych produktów, które znaleźli na półkach. Sklep, któremu może grozić kara grzywny, zwraca uwagę, że „konsumencką interwencję” przeprowadziły osoby, które już w przeszłości dokonywały podobnych akcji i mówi o konkurencji.

Jak informuje portal naszemiasto.pl, akcja z przeterminowaną żywnością została przeprowadzona w sklepie sieci Biedronka przy ulicy Polnej 26 w Tomaszowie Mazowieckim. Dwóch mężczyzn udało się na zakupy i w ciągu godziny na sklepowych półkach mieli znaleźć łącznie 366 produktów przekraczający daty minimalnej trwałości lub terminu przydatności do spożycia.

Klienci wezwali na miejsce policję, która przeprowadziła oględziny. Zgodnie z przepisami Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia wprowadzanie do obrotu przeterminowanej żywności zagrożone jest karą grzywny.

Stanowisko w tej sprawie zajęła już sieć sklepów Biedronka. Konrad Nafalski, starszy menedżer ds. komunikacji korporacyjnej sieci zapewnił, że Biedronka zawsze dokłada starań, by produkty dostępne w sklepach były najwyższej jakości. Podkreśla on, że sprawa jest już badana przez firmę, a klienci, którzy stali za ujawnieniem produktów znani są z podobnych interwencji, do których dochodziło już m.in. w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie. Zdaniem Nafalskiego możemy mieć do czynienia z celowym uderzeniem w wizerunek konkurencyjnej sieci handlowej.

- Obecnie prowadzimy szczegółową analizę prawną sprawy i podejmiemy odpowiednie kroki, aby chronić dobre imię naszej firmy – dodał.

źr. wPolsce24 za naszemiasto.pl

Gospodarka

Wiadomości wPolsce24: Za rządów Tuska Polska biedniejsza od Rumunii. Rośnie też bezrobocie

opublikowano:
1840788_6.webp
Przybyło bezrobotnych a PKP w Polsce niższe niż w Rumunii (fot. wPolsce24)
Coraz większe bezrobocie w Polsce. W styczniu liczba bezrobotnych wzrosła o 50 tys. osób zarejestrowanych w urzędach pracy. A rząd jakby tego nie widział, mówi o przełomie.
Gospodarka

Związkowcy okupują siedzibę Poczty Polskiej. Poważne oskarżenia pod adresem władz spółki

opublikowano:
1843039_4.webp
(fot. Pixabay)
Związkowcy rozpoczęli protest okupacyjny w siedzibie Poczty Polskiej w Warszawie. Oczekują „rzeczywistych negocjacji” oraz poszanowania praw pracowników. Jednocześnie zarzucono władzom spółki bezwzględne dążenie do likwidacji tysięcy miejsc pracy i prowadzenie negocjacji w złej wierze.
Gospodarka

Polacy załamują ręce. Drożyzna coraz bardziej nieznośna

opublikowano:
1846229_3.webp
Drożyzna coraz bardziej dotkliwa (fot. wPolsce240
Najwyższy poziom inflacji od 14 miesięcy. Szczególnie mocno podrożały żywność i paliwa. W 2025 roku Polska pozostaje wśród krajów o najwyższej inflacji w Unii Europejskiej 
Polska

Uciekł z Polski, gdy rządziło SLD, a prezydentem był Kwaśniewski. Wreszcie wpadł

opublikowano:
videoframe_10653.webp
(Fot. Policja.pl)
Rafał Z., ps. Kojot, przez blisko 22 lata skutecznie unikał organów ścigania, choć na swoim koncie miał poważne przestępstwa: zabójstwo, sutenerstwo, handel narkotykami i materiałami wybuchowymi. Teraz, dzięki współpracy dolnośląskich "łowców głów" oraz międzynarodowej sieci ENFAST, został wreszcie zatrzymany.
Polska

Policja zlikwidowała gigantyczną fabrykę narkotyków pod Słupskiem. Wartość produkcji przyprawia o zawrót głowy

opublikowano:
1-445276 2025-03-05_12.17.23.webp
Regały aż uginały się od kuwet z klefedronem, groźnym neurotoksycznym stymulantem, zwanym na czarnym rynku "kryształem" (Fot. Policja.pl)
Spektakularna akcja policji w okolicach Słupska! Funkcjonariusze z Wrocławia, Gdańska i Słupska, przy wsparciu pomorskich kontrterrorystów, rozbili jedno z największych laboratoriów narkotykowych w Polsce. Produkowano tam klefedron, znany jako „kryształ”. Zarekwirowano aż 2 tony gotowego narkotyku oraz kilkanaście ton chemikaliów potrzebnych do dalszej produkcji. Czarnorynkowa wartość przejętych substancji to ponad 80 milionów złotych!
Gospodarka

Fatalne dane z polskiej gospodarki. „Nie pomogła nawet zmiana szefa GUS”

opublikowano:
20231215_175012.webp
Sprzedaż detaliczna hamuje. To znak, że Polacy nie mają pieniędzy (Fot. Fratria/fot. Liudmyla Kazakova)
Tragedia – to najlepsze określenie najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących sprzedaży detalicznej. Wzrosła ona zaledwie o 0,6 proc., choć prognozy mówiły o wzroście rzędu 5 proc.