Gospodarka

Jak wygląda proces uzyskania kredytu gotówkowego i konsolidacyjnego?

opublikowano:
fot. pexels.webp
Zdjęcie ilustracyjne (fot. pexels)
Potrzebujesz dodatkowej gotówki na pilne wydatki? Chcesz sfinansować swoje marzenia? W każdej z tych sytuacji z pomocą przychodzi oferta banków, które mają przygotowaną bogatą ofertę kredytów. Dodatkowo obecnie proces ubiegania się o kredyt gotówkowy jest zdecydowanie uproszczony dzięki bankowości internetowej. Klienci bez wychodzenia z domu mogą skorzystać z propozycji przygotowanych przez bank i wybrać optymalną ofertę dla siebie.

Prezentujemy, jak wygląda proces ubiegania się o kredyt.

Wybór odpowiedniego kredytu gotówkowego lub konsolidacyjnego

Pierwszym krokiem jest porównanie dostępnych na rynku ofert. Zestawienie ze sobą propozycji poszczególnych banków pozwala porównać wysokość raty, rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, a także dodatkowe warunki związane z pozyskaniem finansowania.

Porównania można dokonać samodzielne lub korzystając z dostępnej porównywarki. Narzędzia zbierające oferty wszystkich banków zdecydowanie ułatwiają znalezienie najkorzystniejszej propozycji. W efekcie zarówno konsolidacja kredytu, jak i pozyskanie finansowania na własne potrzeby dostarcza jeszcze więcej satysfakcji i pozwala cieszyć się produktem finansowym, który jest dostosowany do potrzeb.

Złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny lub gotówkowy

Złożenie wniosku jest pierwszym krokiem na drodze do uzyskania finansowania. Proces różni się w zależności od wybranego banku i instrumentu finansowego.

W najlepszej sytuacji są klienci, którzy wybierają kredyt gotówkowy w banku, w którym prowadzą konto. W takim przypadku w przypadku mniejszych kwot istnieje możliwość załatwienia wszystkich formalności online, a bank sprawnie ocenia zdolność kredytową na bazie transakcji na rachunku. Dzięki temu łatwiej o uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej i szybkie otrzymanie środków.

Proces komplikuje się w przypadku konsolidacji kredytów. Z uwagi na to, jak działa kredyt konsolidacyjny, niezbędne jest przygotowanie wielu dokumentów, a przede wszystkim wykazu wszystkich zobowiązań, które mają zostać połączone.

Zarówno kredyt konsolidacyjny hipoteczny, jak i gotówkowy musi uwzględniać wszystkie kredyty samochodowe, kredyty konsumenckie, karty kredytowe i wszystkie inne rodzaje zobowiązań finansowych. Jest to niezbędne, aby dostać kredyt konsolidacyjny i w razie potrzeby liczyć na wydłużenie okresu kredytowania.

Na etapie składania dokumentów ustalana jest również maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego, która może jedynie pokrywać dotychczasowe zobowiązania, jak i oferować dodatkowe środki dla pożyczkobiorcy.

Konsolidacja kredytu - kredyt gotówkowy możesz otrzymać w krótkim czasie

Zarówno kredyt konsolidacyjny, jak i gotówkowy w przypadku dobrego przygotowania można otrzymać po niedługim czasie od samego złożenia wniosku. Mimo że ciężko o jednoznaczną odpowiedź na pytanie, ile czeka się na kredyt gotówkowy, to można przyjąć przybliżone wartości. W przypadku kredytów gotówkowych zaciąganych online czas może wynosić zaledwie kilka godzin dla mniejszych kwot oraz do kilkunastu dni, gdy zachodzi konieczność przedstawienia dodatkowych dokumentów.

Kredyt konsolidacyjny, gdzie całkowita kwota kredytu pokrywa inne zobowiązania najczęściej wymaga ponad tygodnia, aby otrzymać finansowanie. W tym czasie bank zapoznaje się dokładnie z dostarczonymi dokumentami, ocenia zdolność kredytową klienta i przygotowuje propozycję, która w pełni odpowiada potrzebom. Pozwala otrzymać kredyt konsolidacyjny, którego roczna stopa oprocentowania RRSO jest atrakcyjna w porównaniu z dotychczasowymi zobowiązaniami. W efekcie uporządkowanie finansów staje się pod wieloma względami prostsze.

Artykuł sponsorowany

Gospodarka

Dramatyczna decyzja w Bogdance! Rozpoczął się strajk głodowy, by chronić miejsce pracy

opublikowano:
1813426_3.webp
(fot. screen za wPolsce24)
Przewodniczący jednego ze związków zawodowych w kopalni „Bogdanka” rozpoczął głodówkę, choć władze spółki utrzymują, że jego forma protestu jest niezgodna z prawem. Problemów w polskiej branży górniczej jest niestety mnóstwo, a na niektórych z nich zyskać może... gospodarka Niemiec. Jak to możliwe?
Gospodarka

Rząd blokuje kolejną strategiczną inwestycję. "Dla Tuska wszystko jest lepsze niż rozwój Polski"

opublikowano:
mid-25124033.webp
Donald Tusk blokuje wielkie inwestycje (fot. PAP/PAP/Tomasz Gzell)
To ma być polskie okno na świat, które ma zapewniać przepływ towarów w ramach tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku i 50 dodatkowych miliardów złotych wpływu do budżetu rocznie. Ma być, ale nie wiadomo czy będzie, bo rząd wstrzymał dofinansowanie inwestycji, która nazywana jest „kurą znoszącą złote jajka”. Radni sejmiku województwa lubelskiego przyjęli uchwałę, w której domagają się działań.
Gospodarka

Wiadomości wPolsce24: Za rządów Tuska Polska biedniejsza od Rumunii. Rośnie też bezrobocie

opublikowano:
1840788_6.webp
Przybyło bezrobotnych a PKP w Polsce niższe niż w Rumunii (fot. wPolsce24)
Coraz większe bezrobocie w Polsce. W styczniu liczba bezrobotnych wzrosła o 50 tys. osób zarejestrowanych w urzędach pracy. A rząd jakby tego nie widział, mówi o przełomie.
Gospodarka

Związkowcy okupują siedzibę Poczty Polskiej. Poważne oskarżenia pod adresem władz spółki

opublikowano:
1843039_4.webp
(fot. Pixabay)
Związkowcy rozpoczęli protest okupacyjny w siedzibie Poczty Polskiej w Warszawie. Oczekują „rzeczywistych negocjacji” oraz poszanowania praw pracowników. Jednocześnie zarzucono władzom spółki bezwzględne dążenie do likwidacji tysięcy miejsc pracy i prowadzenie negocjacji w złej wierze.
Gospodarka

Polacy załamują ręce. Drożyzna coraz bardziej nieznośna

opublikowano:
1846229_3.webp
Drożyzna coraz bardziej dotkliwa (fot. wPolsce240
Najwyższy poziom inflacji od 14 miesięcy. Szczególnie mocno podrożały żywność i paliwa. W 2025 roku Polska pozostaje wśród krajów o najwyższej inflacji w Unii Europejskiej 
Gospodarka

Fatalne dane z polskiej gospodarki. „Nie pomogła nawet zmiana szefa GUS”

opublikowano:
20231215_175012.webp
Sprzedaż detaliczna hamuje. To znak, że Polacy nie mają pieniędzy (Fot. Fratria/fot. Liudmyla Kazakova)
Tragedia – to najlepsze określenie najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących sprzedaży detalicznej. Wzrosła ona zaledwie o 0,6 proc., choć prognozy mówiły o wzroście rzędu 5 proc.