Najwyższy budynek w Polsce niebezpieczny dla przechodniów? Drugi taki wypadek

Do incydentu doszło około godziny 3:00 przy ulicy Chmielnej. Z wysokości wieżowca wypadła szyba, która runęła na chodnik i jezdnię. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały trzy zaparkowane pojazdy. Na szczęście – mimo potencjalnie tragicznych konsekwencji – nikt nie odniósł obrażeń.
Służby badają sprawę
Od rana na miejscu pracują służby. Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie przyczyn zdarzenia oraz sprawdzenie, czy doszło do zaniedbań. Na ten moment nie są znane szczegóły dotyczące tego, dlaczego element elewacji odpadł z budynku. Jak się okazuje, podobny incydent miał już miejsce wcześniej. We wrześniu ubiegłego roku z niższych kondygnacji budynku również spadła szyba, roztrzaskując się w pobliżu ogródka kawiarnianego.
Wówczas również nikt nie ucierpiał – lokal był zamknięty.
Imponująca, ale czy bezpieczna konstrukcja?
Varso Tower to najwyższy budynek w Unii Europejskiej – ma 310 metrów wysokości i 53 piętra. Oferuje około 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, głównie biurowej. Na szczycie znajduje się taras widokowy oraz restauracja. Wieżowiec został ukończony w 2022 roku, a taras widokowy udostępniono zwiedzającym trzy lata później.
Pytania o bezpieczeństwo
Choć oba incydenty zakończyły się bez ofiar, sytuacja budzi poważne pytania o bezpieczeństwo użytkowników i przechodniów w okolicy jednego z najbardziej prestiżowych budynków w Polsce. Wyjaśnienie przyczyn zdarzenia może okazać się kluczowe, by zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Z pewnością także pojawią się pytania czy incydent z szybą był w jakiś sposób powiązany z wyczynem Marcina Banota, czy doszło jedynie do niesamowitego zbiegu okoliczności, że do obydwu zdarzeń doszło tej samej nocy.
źr. wPolsce24 za rmf24/X











