Mogli otruć setki Polaków. Tony przeterminowanego mięsa i nabiału trafiały na lokalne targowiska!

Do jakiej tragedii musiało dojść, aby ktoś wreszcie przejrzał na oczy? Jak informują faktykaliskie.pl, kaliscy funkcjonariusze, działając na podstawie zebranych informacji, skontrolowali jedno ze stoisk na kaliskim targowisku. To, co tam zastali, potwierdziło najczarniejsze scenariusze. Sprzedawane bez mrugnięcia okiem artykuły spożywcze miały bezczelnie poprzekręcane daty przydatności do spożycia.
Prawdziwy szok przyszedł jednak w momencie, gdy śledczy wkroczyli do magazynów organizatora tego procederu, zlokalizowanych w miejscowości Beznatka w powiecie kaliskim.
Kilkanaście ton zagrożenia dla zdrowia i życia
Jak poinformowała podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa kaliskiej policji, w magazynach zabezpieczono kilkanaście ton artykułów spożywczych. Wśród nich znajdowały się napoje, słodycze, sery, a co najbardziej przerażające – również mięso. Wszystko to z fałszywymi, świeżo przebitymi datami ważności.
Zepsute, stare mięso i stęchły nabiał naszpikowany groźnymi bakteriami mogły doprowadzić do potężnych zatruć, trwałego uszczerbku na zdrowiu, a w przypadku dzieci, kobiet w ciąży czy seniorów – nawet do śmierci! Oszust, karmiąc Polaków tymi odpadami, ryzykował życie setek, jeśli nie tysięcy nieświadomych klientów, którzy ufali, że kupują świeże, polskie produkty od lokalnego dostawcy.
Śmieszne konsekwencje za narażanie zdrowia Polaków?
Prokuratura wszczęła już oficjalne śledztwo, a 59-letni przestępca usłyszał zarzuty fałszowania dat. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 100 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia działalności handlowej. Sprawą pilnie zajął się również kaliski sanepid.
Wielu komentatorów i mieszkańców regionu zadaje sobie jednak pytanie: czy takie środki są wystarczające dla kogoś, kto dla własnego portfela był gotów masowo truć swoich rodaków? W obliczu tak bezczelnego procederu, wymierzonego w fundamentalne bezpieczeństwo polskich rodzin, kary powinny być bezwzględne i stanowić jasny sygnał dla każdego, kto chciałby dorabiać się na zdrowiu obywateli.
źr. wPolsce24 za faktykaliskie.pl











