Polska

Sprawa zabójstwa Jarosława Ziętary. Były senator ostatecznie uniewinniony

opublikowano:
AS_DSC06080.webp
Sąd Najwyższy oddalił kasację od wyroku uniewinniającego Aleksandra Gawronika. (fot.Fratria/Andrzej Skwarczyński)
Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratury od wyroku uniewinniającego byłego senatora Aleksandra Gawronika. Były polityk był oskarżony o podżeganie do zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary.

24-letni dziennikarz „Gazety Poznańskiej” zaginął 1 września 1992 roku. Wyszedł z domu i miał iść do pracy, ale do redakcji nie dotarł. W 1999 roku Jarosław Ziętara został uznany za zmarłego. Śledczy uznali, że dziennikarz został porwany i zamordowany, ponieważ zamierzał opisać działania poznańskich biznesmenów. Jego ciała nigdy nie odnaleziono, a zdaniem prokuratury zwłoki 24-latka rozpuszczono w kwasie.

Po latach prokuratura oskarżyła prominentnego w latach 90. XX wieku biznesmena i senatora  Aleksandra Gawronika o nakłanianie pracowników ochrony firmy Elektromis do zabójstwa Ziętary. Jego proces rozpoczął się przed poznańskim sądem w styczniu 2016 roku.

Sześć lat później sąd nieprawomocnym wyrokiem uniewinnił Gawronika. Prokuratura złożyła apelację do Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. W styczniu tego roku została ona oddalona. Prokuratura nie zgadzając się z decyzją kolejnej instancji, skierowała kasację do Sądy Najwyższego.

W czwartek Izba Karna SN uznała ją za „oczywiście bazzasadną” i oddaliła kasację. Tym samym były senator został ostatecznie uniewinniony.

źr. wPolsce24 za wp.pl

Polska

Kosiniak-Kamysz o skandalicznej wystawie w gdańskim muzeum. "Nie służy polskiej pamięci"

opublikowano:
AWIK6739 (2) (1).webp
(fot. Andrzej Wiktor\Fratria)
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował skandaliczną wystawę w Muzeum Gdańska. Nie ukrywał, że nie podoba mu się pomysł jej organizacji.
Polska

Prezydent ułaskawił Bąkiewicza. Chodzi o karę za „Babcię Kasię”

opublikowano:
AW_Ustawa447_25022019_07.webp
Lider Ruchu Obrony Granic Robert Bąkiewicz (Fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o darowaniu kary Robertowi Bąkiewiczowi - przekazała prok. Anna Adamiak, rzecznik pasowa Prokuratora Generalnego. Chodzi o wyrok za naruszenia nietykalności cielesnej agresywnej aktywistki znanej szerzej jako „Babcia Kasia”.
Polska

Tak rząd chroni teścia swojej funkcjonariuszki. Wymazany z listy zbrodniarzy

opublikowano:
1994495_4.webp
Sznepf usunięty z listy zbrodniarzy (fot. wPolsce24)
Ofiary Obławy Augustowskiej pozbawiono najpierw życia, a potem prawa do chwały. W domu Turka w Augustowie otwarty został Dom Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. To miejsce, które upamiętnia największą zbrodnię dokonaną na Polakach po II wojnie światowej. Niestety zabrakło nazwiska komunistycznego zbrodniarza.
Polska

Obrzydliwy atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego

opublikowano:
1994365_6.webp
Teresa Gaj odpowiada na skandaliczny atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego (fot. wPolsce24)
Wstrętny paszkwil - tylko tak można określić artykuł Onetu, w którym niemiecko-szwajcarski portal informuje o rzekomym wykorzystywaniu przez siostrę Mateusza Morawieckiego byłej żołnierz Armii Krajowej Teresy Gaj. Sama kombatantka przesłała do naszej redakcji list, w którym zaprzecza skandalicznym oskarżeniom redaktora Jacka Harłukowicza.
Polska

Sawicki uderza w rząd Tuska i spółki. "Pracują tam ludzie dla zewnętrznych koncernów"

opublikowano:
1994527_5.webp
Marszałek senior Marek Sawicki był gościem redaktora marka Pyzy (fot. wPolsce24)
- W spółkach związanych z energetyką, z sektorem paliwowym, mamy tak hamujących ludzi, którzy mam wrażenie, że pracują bardziej dla zewnętrznych koncernów energetycznych, niż dla państwa polskiego i dla polskich spółek - mówił w rozmowie z Markiem Pyzą poseł PSL Marek Sawicki.
Polska

Prawie milion złotych za pobyt pracowników ministerstwa klimatu i środowiska w Brukseli. Gigantyczne pieniądze na luksusowy hotel

opublikowano:
_MIL4194_Wycinka.webp
(fot. Fratria/ Liudmyla Kazakova)
Luksusowy samochód czy mieszkanie w centrum Warszawy? Na takie zbytki można byłoby wydać to, na co poszły publiczne pieniądze w kwocie: 874 tys. zł. Tyle miały kosztować pobyty pracowników MKiŚ w luksusowym hotelu w Brukseli. To równowartość 1750 noclegów.