Polska

Policja zastrasza szefa KRRiT? „Chcieli wyłącznie potwierdzić miejsce pracy”

opublikowano:
Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski zapowiada, że będzie trwał na stanowisku i nie podda się presji. O informacjach na temat pojawienia się policji przed siedzibą Krajowej Rady mówi: - Wkraczanie policji do urzędu konstytucyjnego, który chroni wolność słowa, jest poważnym nadużyciem.

Mediach społecznościowe obiegły informacje, że przed siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pojawili się policjanci. – Wczorajsze wydarzenie to był jakiś rekonesans policji – komentował Maciej Świrski na poniedziałkowej konferencji prasowej. Dodał, że traktuje to jako „pewien sygnał pokazujący, że władza, którą mamy w tej chwili, rozpoznaje teren”.

Policja szybko zaprzeczyła co prawda, by funkcjonariusze mieli złe zamiary. „Takie informacje to wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Prosimy o nierozpowszechnianie dezinformacji” – napisano w poniedziałek na profilu Komendy Stołecznej Policji. Okazało się, że policjanci nie wchodzili w niedzielę wieczorem do siedziby KRRiT, a „rozmowa miała miejsce przed budynkiem KRRiT, a nie w jej siedzibie”. Policjanci chcieli ponoć wyłącznie potwierdzić miejsce oraz czas, kiedy przewodniczący KRRiT miał dzisiaj stawić się do pracy. 

Chodzi o to, że w piątek Sejm poparł wniosek o pociągnięciu do odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunałem Stanu przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego. Uchwała powoduje, że zostaje on też zawieszony w czynnościach.

Tymczasem Maciej Świrski powtarza, że będzie pracować tak jak dawniej, a atak na Krajową Radę oraz na niego samego jest atakiem na wolność słowa w Polsce. 

W maju ub.r. grupa 185 posłów złożyła wstępny wniosek o postawienie Macieja Świrskiego przed Trybunałem Stanu. Wnioskodawcy zarzucają szefowi KRRiT blokowanie ok. 300 mln zł z abonamentu dla publicznego radia i telewizji, blokowanie koncesji dla nadawców prywatnych (TVN, TVN24, Radia TOK FM, Radia ZET), a także niewykonywanie badań statystycznych dotyczących oglądalności stacji telewizyjnych w Polsce.

źr. wPolsce24 za PAP

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

 

Polska

W sprawie zamachu stanu Hołownia nie może „zachować nazwisk dla siebie”. Śledztwo z urzędu, kara 20 lat więzienia

opublikowano:
mid-25725313.webp
Marszałek Szymon Hołownia powinien zawiadomić prokuraturę o próbie zamachu stanu (Fot. PAP/Radek Pietruszka)
Dlaczego Szymon Hołownia akurat teraz potwierdził, że namawiano go do udziału w zamachu stanu? Czy w sprawie jego słów zostanie wszczęte śledztwo z urzędu? Kto może odpowiedzieć za to przestępstwo? Nie milknie burza po oświadczeniu marszałka Sejmu, który przyznał w piątek, że był nakłaniany do popełnienia najcięższego przestępstwa przeciwko ustrojowi państwa.
Polska

Nie tylko Hołownia! Posłanka ujawniła, że była nakłaniana do zablokowania zaprzysiężenia Nawrockiego

opublikowano:
mid-25724396.webp
Posłanka była namawiana do zablokowania zaprzysiężenia Karola Nawrockiego. (fot.PAP/Przemysław Piątkowski)
Ostatnia wypowiedź marszałka Sejmu Szymona Hołowni, w której przyznał, że był namawiany do przeprowadzenia zamachu stanu, jest szeroko komentowana przez polityków. Posłanka Polski 2050 Barbara Oliwiecka przyznała, że informowano ją, że powinna powstrzymać lidera swojej partii przed zwołaniem Zgromadzenia Narodowego.
Polska

Tak to chcieli zrobić? Telewizja wPolsce24 pokazuje "kalendarium zamachu stanu"

opublikowano:
tusk zamach stanu.webp
O czym rozmawiał Donald Tusk z Szymonem Hołownią? (Fot. PAP/Radek Pietruszka)
Coraz goręcej wokół sprawy zamachu stanu, do udziału w którym nakłaniany miał być, wedle jego własnych słów, marszałek Sejmu Szymon Hołownia.
Polska

Wiadomości wPolsce24: Kogo boi się Hołownia?

opublikowano:
2002744_3.webp
(fot. wPolsce24)
Szymon Hołownia przyznał, że wielokrotnie sugerowano mu, aby opóźnił zaprzysiężenie Karola Nawrockiego na prezydenta RP i dokonał w ten sposób „zamachu stanu”. Pytany, kto składał mu te propozycje, mówił o ludziach, którym „nie podobał się wynik wyborów prezydenckich”.
Polska

Maciej Świrski odwołany z funkcji przewodniczącego KRRiT. Świrski nie przyjmuje tej decyzji

opublikowano:
2003667_1.webp
Maciej Świrski odwołany z funkcji szefa KRRiT (fot. wPolsce24)
Misja Macieja Świrskiego na stanowisku przewodniczącego KRRiT właśnie się zakończyła. Członkowie Rady podjęli decyzję o odwołaniu swojego szefa. Ma go zastąpić Agnieszka Glapiak. Sam Świrski poinformował, że nie zgadza się z tym werdyktem.
Polska

Przedsiębiorca z Nysy zatrzymany za krytykę władzy? Chodzi o wpisy na Facebooku

opublikowano:
2003745_6.webp
Przedsiębiorca z Nysy ośmielił się krytykować Tuska. Sprawę bada red. Rafał Jarząbek fot. wPolsce24)
Znany przedsiębiorca z Nysy został zatrzymany. Wcześniej w mediach społecznościowych krytykował władzę zarówno tę centralną, jak i lokalną, m.in. za niewystarczające i nieodpowiednie działania podczas powodzi.