Polska

Operator rzucił wyzwanie TVN. „To mściwa firma”- mówi

opublikowano:
Kiedy informuję o patologiach w TVN, robię to w oparciu o prawomocne wyroki sądu – podkreśla Kamil Różalski, były operator, który odważył się rzucić wyzwanie potężnemu koncernowi medialnemu.

Kamil Różalski przez 23 lata pracował w TVN jako operator kamery, teraz pozostaje w sporze prawnym ze swoim byłym pracodawcą. O swojej kilkuletniej walce z koncernem postanowił opowiedzieć dziennikarce telewizji wPolsce24 Annie Pawelec.

- Kiedy informuję o patologiach w TVN, robię to w oparciu o prawomocne wyroki sądu – zapewnia Różalski.

Z jego relacji wynika, że TVN notorycznie łamał prawo pracy.

Oskarżam TVN, że swoimi działaniami, także poprzez stosowanie mobbingu wobec mnie, doprowadził mnie do depresji. Oskarżam TVN o nieludzkie warunki pracy, w wyniku czego mam zniszczony kręgosłup i stawy kolanowe – wylicza.

Jego walka sądowa nie pozostała bez odpowiedzi ze strony byłego pracodawcy.

- TVN jest mściwą firmą – wyjaśnia Różalski. TVN jest także firmą wpływową, w związku z czym jej były pracownik od prawie 5 lat nie może wykonywać swojego zawodu.

- Nie jestem jedyny – podkreśla Różalski i zwraca uwagę, że z kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy wynika, że pokrzywdzonych przez TVN jest ok. 1800 osób.

- Ile rozpraw toczy się teraz w sądzie przeciwko TVN – pyta Anna Pawelec.

- Wiem o kilku sprawach – odpowiada Różalski. – To członkowie naszej grupy ludzi, którzy mieli odwagę przeciwstawić się temu pracodawcy.

Cała rozmowa w materiale wideo

źr. wPolsce24

Polska

Awantura na sesji rady miejskiej Warszawy! Straż Miejska przepychała mieszkańców i dziennikarzy

opublikowano:
1934065_3.webp
Awantura na sesji Rady Miasta w Warszawie (fot. wPolsce24)
Burzliwa sesja Rady Warszawy poświęcona kamienicy przy Marszałkowskiej 66, z której pod pretekstem remontu wyrzucono mieszkańców. Teraz władze Warszawy zabytkowy budynek chcą sprzedać.
Polska

Morawiecki nie przebiera w słowach: To jest coś, co wymaga komisji śledczej

opublikowano:
1934933_3.webp
Mateusz Morawiecki odniósł się do informacji w sprawie finansowania kampanii Rafała Trzaskowskiego przez zagraniczne fundacje (fot. wPolsce24)
Polityczne trzęsienie ziemi trwa. Jak ustalili dziennikarze Wirtualnej Polski polityczne reklamy na Facebooku wymierzone w Karola Nawrockiego i Sławomira Mentzena mogły być finansowane przez zagraniczne podmioty powiązane ze środowiskiem Rafała Trzaskowskiego. W specjalnej rozmowie na antenie telewizji wPolsce24 postanowił odnieść się do tych rewelacji były premier Mateusz Morawiecki.
Polska

Karol Nawrocki dla wPolsce24: Projekt pt. Rafał Trzaskowski reanimują wszystkie instytucje państwa Tuska. A i tak sobie nie radzi

opublikowano:
żaklina z KN.webp
Afera NASK jest oburzająca, ale nie powinniśmy nią być chyba zdziwieni – mówi w rozmowie z telewizją wPolsce24 Karol Nawrocki, komentując informacje dotyczące możliwego nielegalnego finansowania kampanii wyborczej jego głównego rywala w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego.
Polska

Dariusz Matecki wpadł na nowy ślad wskazujący na nielegalne finansowanie kampanii kandydata KO

opublikowano:
Matecki.webp
Mnożą się – przede wszystkim na platformach społecznościowych - informacje wskazujące na to, że ludzie związani albo sympatyzujący Rafałem Trzaskowskim prowadzą nieczystą grę z rywalami kandydata Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Na nowe tropy wpadł poseł PiS Dariusz Matecki.
Polska

Kto nie wytrzymał napięcia ciszy wyborczej oprócz Myrchy? Materiał Wiadomości wPolsce24

opublikowano:
videoframe_135735.webp
Wiadomości wPolsce24 podsumowują przypadki łamania ciszy wyborczej. Jakoś tak się złożyło, że prawa nie umieją przestrzegać członkowie partii Donalda Tuska. Oprócz skandalu jaki wywołał - o zgrozo - wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha, także inni członkowie PO nie dali radę wytrzymać w ciszy nawet kilku godzin.
Polska

"Rota" wybrzmiała przed niemiecką policją na niemieckiej ziemi. Wiadomości wPolsce24

opublikowano:
videoframe_82328.webp
Dziś w niemieckim Görlitz, tuż przy moście granicznym z Polską, odbyła się demonstracja zorganizowana przez polskich aktywistów w proteście przeciwko tzw. pushbackom – czyli przymusowemu zawracaniu nielegalnych imigrantów przez niemieckie służby na stronę polską.