Polska

Cyrk na komisji regulaminowej. Cały czas przerywali Ziobrze

opublikowano:
Zbigniew Ziobro stawił się przed komisją regulaminową, która zajmuje się sprawą odebraniem mu immunitetu poselskiego, by sąd mógł rozpatrzyć sprawę jego 30-sto dniowego aresztu. Choć polityk miał do powiedzenia dość dużo, to przewodniczący Jarosław Urbaniak z KO wciąż mu przerywał i odbierał głos. Najwyraźniej posłowie nie chcieli wysłuchać byłego ministra.

Zbigniew Ziobro przybył na posiedzenie komisji regulaminowej, by wyjaśnić dlaczego nie chciał stawiać się, przed nielegalną w jego mniemaniu komisję ds. Pegasusa. 

Stwierdził  że aresztowanie go będzie świadectwem kondycji ugrupowań rządzących. Ocenił, że jest ofiarą działań premiera Donalda Tuska związanych z łamaniem prawa. To ja stoję na gruncie prawa - powiedział.

Ziobro, który przyszedł na posiedzenie komisji regulaminowej, przywołał wydarzenia z 31 stycznia, kiedy miał zostać doprowadzony przez policję na przesłuchanie przed komisją ds. Pegasusa. Nawiązał też do wypowiedzi szefowej komisji śledczej Magdaleny Sroki (PSL-TD), że państwo polskie jest państwem prawa.

Jak stwierdził, trudno się z wypowiedzią Sroki nie zgodzić. "Rzecz w tym, że urzędujący premier niekoniecznie wyrażał ten sam pogląd" - powiedział Ziobro. Przytoczył słowa premiera Donalda Tuska, że "nie wszystkie jego decyzje będą spełniały kryteria praworządności z punktu widzenia purystów" i że nie zawsze będzie przestrzegał litery prawa.

"Jestem ofiarą działań Donalda Tuska"

"Jestem ofiarą jego działań, które są związane z łamaniem prawa" - ocenił Ziobro. Wskazał, że polska konstytucja mówi, że orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Jak dowodził, w związku z orzeczeniem TK komisja ds. Pegasusa została zdelegalizowana, dlatego nie mógł dobrowolnie stawić się na jej posiedzenie.

To ja stoję na gruncie prawa, a wy stoicie na gruncie wypowiedzi Donalda Tuska, który mówił, że nie zawsze będzie przestrzegał litery prawa - stwierdził były szef MS.

Ziobro podkreślił, że postanowił wrócić do Polski i dać się 31 stycznia doprowadzić na posiedzenie komisji ds. Pegasusa, „by nie dawać nikomu podstawy do twierdzeń, że jego ewentualne spotkanie z komisją budzi jego obawy". Przyznał, że byłby nawet rad skonfrontować się z komisją ds. Pegasusa.

Uważam, że mamy wszelkie powody, by być dumni w zakresie działań podejmowanych, by podnosić bezpieczeństwo Polaków, a wiele konkretnych działań podejmowanych za pomocą Pegasusa służyło właśnie temu - powiedział.

Zaznaczył też, że był na miejscu, zanim komisja ds. Pegasusa zakończyła prace. "Była wszelka możliwość do konfrontacji, wy nazywalibyście to zeznaniami, (...) ale wy tego nie chcieliście. Zdecydowaliście zorganizować pułapkę" - ocenił.

Powiedział też, że aresztowanie go będzie świadectwem mówiącym o kondycji moralnej ugrupowań rządzących. "Kwestie przyzwoitości niech ocenią sami wyborcy" - dodał Ziobro.

Wypowiedź ministra była nieustannie przerywana przez przewodniczącego komisji regulaminowej Jarosława Urbaniaka z KO. Urbaniak wyłączał Ziobrze mikrofon, komentował jego wypowiedzi i uniemożliwiał przedstawianie argumentów.

źr. wPolsce24 za PAP

Polska

Świętym Mikołajem raczej nie zostanie. Gruziński włamywacz utknął w szybie wentylacyjnym warsztatu

opublikowano:
168-123650.webp
Fot. Policja.pl
Złodziejskie ambicje, kominiarska porażka i cztery godziny bezsensownego przeciskania się w ciemności. 44-letni obywatel Gruzji próbował dostać się do warsztatu samochodowego przy ulicy Jaktorowskiej w Warszawie przez szyb wentylacyjny. Plan rodem z kina klasy B skończył się głośnym wołaniem o pomoc i interwencją strażaków.
Polska

Koalicja Tuska bez szans na zachowanie władzy. PiS na prowadzeniu w najnowszym sondażu

opublikowano:
AW_Czlowiek Wolnosci_12022018_014.webp
Partia Jarosława Kaczyńskiego znowu na prowadzeniu w sondażu preferencji partyjnych (Fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
Jest mijanka w sondażu preferencji partyjnych. Badanie Ogólnopolskiej Grupy Badawczej wskazuje, że na prowadzeniu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. Według sondażu, gdyby wybory odbywały się dzisiaj, do Sejmu nie weszłaby Trzecia Droga.
Polska

Nie żyje syn Lecha Wałęsy. W tle smutna historia walki z uzależnieniem

opublikowano:
candle-3056195_1280.webp
(fot. Pixabay)
Nie żyje Sławomir Wałęsa, syn byłego prezydenta Polski. Jako pierwszy o śmierci 52-latka poinformował "Super Express". Syn Lecha Wałęsy od lat walczył z "demonami", zmagając się z uzależnieniem od alkoholu. W ostatnich latach życia otwarcie opowiadał o swoich problemach w mediach.
Polska

Prezydent Andrzej Duda wręczył Order Orła Białego. Padły wzruszające słowa

opublikowano:
mid-25503220.webp
Andrzej Duda odznaczył Jerzego Kropiwnickiego i Janusza Kapustę Orderem Orła Białego (fot. PAP/Albert Zawada)
Prezydent Andrzej Duda już po raz ostatni uhonorował Orderem Orła Białego dwóch wybitnych Polaków. Kawalerami tego najwyższego i najstarszego polskiego odznaczenia zostali uhonorowani doktorzy Jerzy Kropiwnicki i Janusz Kapusta.
Polska

Ależ mocne przemówienie prezydenta Dudy z okazji 3 Maja. Oberwało się politykom koalicji rządzącej

opublikowano:
mid-25503238.webp
(fot. PAP/Marcin Obara)
Prezydent Andrzej Duda wygłosił przemówienie z okazji święta 3 Maja. Stwierdził, że dla Polaków to dzień dumy z naszego państwa. Nawiązał też do zbliżających się wyborów prezydenckich.
Polska

Zabytkowy most obłożony blachą i dyktą. Tak rząd "usuwa" skutki powodzi

opublikowano:
1923429_5.webp
Zabytkowy most w Lądku Zdroju obłożony blachą (fot. wPolsce24)
Choć od tragicznej w skutkach powodzi, która nawiedziła Dolny Śląsk i Opolszczyznę minęło już osiem miesięcy, w wielu miejscach wciąż dostrzegamy jej skutki. Mimo, że rząd powołał z misją specjalnego pełnomocnika, którego ściągnął aż z Brukseli to spektakularnych efektów jego działań nie widać. Chyba, że za takie uznamy obłożenie blachą zabytkowego mostu w Lądku Zdroju.