Gospodarka

Tak złego sezonu jeszcze nie było. Polskiej turystyce grozi katastrofa

opublikowano:
the-pier-465233_1280.webp
(fot. ilustracyjna Pixabay)
W tym sezonie sytuacja polskiej branży turystycznej – zwłaszcza nad morzem i na Mazurach – jest dramatyczna. Kapryśna pogoda sprawiła, że niemal wszędzie są pustki, a przedsiębiorcy apelują do rządu o pomoc.

Pogoda w tym roku nie rozpieszcza urlopowiczów. Czerwiec był wyjątkowo zimny, a lipiec deszczowy. Na razie nie wiadomo, jaki będzie sierpień. Prognozy meteorologów nie są w tej chwili jednoznaczne – część meteorologów zapowiada lekką poprawę pogody, inni wieszczą, że tegoroczne lato do samego końca będzie zimne i deszczowe. 

Wszystkiemu winna pogoda 

"Super Express" informuje, że zła pogoda sprawiła, że polskie miejscowości turystyczne świecą pustkami. Najgorsza sytuacja jest nad polskim morzem, gdzie słoneczna pogoda jest bardzo istotnym elementem udanego urlopu. Jak zauważa SE, nawet w Mielnie, które zwykle cieszy się wielką popularnością wśród urlopowiczów, można usiąść w dowolnej restauracji bez wcześniejszej rezerwacji, a lodziarnie, do których zwykle ustawiały się kolejki, świecą pustkami.

Równie ciężka sytuacja jest na Warmii i Mazurach, gdzie turystyka wodna jest istotną atrakcją turystyczną – i ważnym źródłem dochodu dla mieszkańców. Lokalni przedsiębiorcy z branży turystycznej twierdzą, że wiele osób odwołuje rezerwacje z powodu pogody, a nawet niekorzystnych prognoz. I wtedy nie ma znaczenia, że te prognozy się nie sprawdziły.

Nieco lepsza sytuacja jest na Podlasiu. Tam zła pogoda też zbiera swoje żniwo, ale sytuację ratuje nieco wprowadzony przez samorząd tego województwa bon turystyczny, który pozwala otrzymać dofinansowanie nawet 400 zł do kosztów noclegu.

Tak źle jeszcze nie było

Turyści, którzy jednak wybrali się nad morze czy na Mazury, z którymi rozmawiał SE, są zgodni: pogoda sprawiła, że tegoroczne urlopy nie były udane. Wielu z nich deklaruje, że gdyby to przewidziało, to zostałoby w domach lub pojechało za granicę. Przedstawiciele branży turystycznej przyznają, że nie pamiętają tak złego sezonu.

Wielu przedsiębiorców z branży turystycznej musi zarobić w sezonie tyle, by starczyło im do kolejnego. Tymczasem SE informuje, że w tym roku ich straty sięgają 30-50%. Teraz apelują do rządu o pomoc. Potrzebujemy wsparcia państwa, bo jeśli my nie zarobimy latem, to zimą nie wydamy – powiedział im jeden z hotelarzy.

źr. wPolsce24 za SE.pl

Gospodarka

- Nasze firmy bankrutują! Od miesięcy nie śpię po nocach. Dramatyczne sceny na sejmowej komisji po decyzji Tuska

opublikowano:
1915094_4.webp
Dramatyczne sceny na komisji (fot. wPolsce24)
Rząd wstrzymuje należne wypłaty przedsiębiorcom realizującym inwestycje w ramach programu Czyste Powietrze. Na tym tle doszło do awantury podczas Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Ochrony Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Na posiedzenie przyjechali przedstawiciele branży instalatorów, by zaprotestować przeciwko polityce resortu. Kamera zarejestrowała pełne desperacji przemówienie jednej z przedstawicielek przedsiębiorców.
Gospodarka

Wiadomości wPolsce24: czy władza szykuje po wyborach podwyżkę podatków?

opublikowano:
_MIL5928_MF.webp
Minister finansów Andrzej Domański ma mieć już w szufladach "niespodzianki" dla Polaków (Fot. Fratria/Liudmyla Kazakova)
Gigantyczna dziura budżetowa będzie musiała być w końcu zasypana. W jaki sposób i kiedy się to stanie? Wiadomości wPolsce24 dotarły do nieoficjalnych informacji z okolic koalicji rządzącej, że w przypadku wygranej w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego Ministerstwo Finansów natychmiast wyjmie z szuflad projekty podwyżki podatków.
Gospodarka

Tak rząd łupi Polaków. Za paliwo powinniśmy teraz płacić 4,5 zł

opublikowano:
1924750_3.webp
Ceny paliw powinny być zdecydowanie niższe (fot. wPolsce24)
-Polacy są zwyczajnie oszukiwani, bo proszę sobie zobaczyć, odsyłam Państwa do konferencji wynikowej, mimo iż Orlen pełza po dnie, to generalnie o miliard złotych miał większy wynik na detalu, czyli pokazuje to, że Orlen w detalu, w tej sprzedaży detalicznej po prostu łupi Polaków - mówił były prezes Orlenu, a dziś europoseł PiS Daniel Obajtek na antenie telewizji wPolsce24.
Gospodarka

Uśmiechacie się? Czekają nas gigantyczne podwyżki!

opublikowano:
1934044_5.webp
Czekają nas lata podwyżek cen ciepła (fot. wPolsce24)
Czekają nas gigantyczne podwyżki - alarmuje portal forsal.pl. To skutek unijnej polityki i niewystarczających polskich reakcji na błędne decyzje dotyczące handlu emisjami. Z raportu przygotowanego przez Forsal dowiadujemy się, że Polska jest jednym z krajów, którego obywatele najdotkliwiej odczują uruchomienie systemu ETS-2.
Gospodarka

Rekordowy dług naszego budżetu. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli

opublikowano:
1941164_4.webp
Dług szybuje coraz wyżej, Tusk zrobi z nas Argentynę? (fot. wPolsce24)
Te dane gospodarcze powinny niepokoić każdego. Zadłużenie państwa wzrasta w zatrważającym tempie. Zadłużenie skarbu państwa wynosi już 1 bilion 750 miliardów złotych. Dług krajowy na koniec kwietnia wynosił 1 bilion 370 miliardów, a zagraniczny 380 miliardów. Oznacza to nowy niechlubny rekord.
Gospodarka

Karol Nawrocki o CPK: Dzisiejszą deklarację podpisuję z pełną odpowiedzialnością

opublikowano:
1943916_6.webp
Karol Nawrocki zobowiązał się do budowy CPK (fot. wPolsce24)
Karol Nawrocki zobowiązał się, że jako prezydent będzie działał na rzecz budowy CPK w jego pierwotnym kształcie. Dziś w Warszawie obywatelski kandydat na najwyższy urząd w państwie spotkał się z przedstawicielami stowarzyszenia Tak dla CPK i podpisał postulaty dotyczące przyszłej budowy Portu.