Gospodarka

Tak rządzą „fachowcy” z PO. Za I kw. sprzedaż Orlenu mniejsza o blisko 1/3, a zysk aż o 7 mld zł. "To wręcz katastrofalne dane"

opublikowano:
4f0e15afe7174a39a65b1f8c41f7d7aa
Orlen / autor: Fratria
Przypomnijmy przy tej okazji, że łączny zysk netto Orlenu w latach 2016-2023 wyniósł 98 mld zł.
Wiadomości

Wiadomości wPolsce24: Coraz gorsza sytuacja ORLEN-u. Wystarczył niecały rok rządów nowej ekipy

opublikowano:
orlen_polsce24
Orlen traci gigantyczne zyski i szanse na rozwój (fot. wPolsce24)
Spółka notuje potężne straty i rezygnuje ze strategicznej inwestycji. Koncern paliwowy stratami obarcza poprzedni zarząd. Daniel Obajtek odpowiada: gdybyście realizowali plany rozwojowe koncernu - mielibyście zyski.
Gospodarka

Daniel Obajtek dla wPolsce24: Aktualna kondycja Orlenu jest odzwierciedleniem całej Polskiej gospodarki

opublikowano:
obajtek
Daniel Obajtek, były prezes Grupy Orlen komentował na antenie wPolsce24 konferencję wynikową spółki Skarbu Państwa pod obecnym zarządem. Europoseł PiS nie ukrywał swojego krytycznego stosunku do aktualnie zarządzających spółką.
Polska

Daniel Obajtek tłumaczył w siedzibie NIK, dlaczego chciał budować w Polsce silny multienergetyczny koncern

opublikowano:
mid-24b21079
(Fot. PAP/Marcin Obara)
Daniel Obajtek, b. prezes Orlenu stawił się w siedzibie NIK na przesłuchanie ws. m.in. fuzji Orlenu i Lotosu.
Polska

Piotr Gliński: koalicja 13 grudnia się nie rozpadnie, wiąże ich wspólne łamanie prawa. Tylko wyborcy mogą zmienić władzę

opublikowano:
videoframe_46034479
Prof. Piotr Gliński, były wicepremier i minister kultury w rządzie Zjednoczonej Prawicy był gościem red. Marty Kosik i Marka Pyzy w programie "Polska Wybiera".
Bez Spiny / Wierzbicki i Biedroń

Bez Spiny: Kogo wsypie Palikot. Panika w PO

opublikowano:
Zrzut ekranu 2024-10-04 204841
"Bez Spiny" w Polsce24 to luźny, humorystyczny program publicystyczny, w którym prowadzący w przystępny sposób komentują bieżące wydarzenia w Polsce i na świecie. Program jest skierowany do widzów, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o otaczającej ich rzeczywistości, ale w lekkiej, nieformalnej atmosferze.
Gospodarka

Alarmujący sygnał z Kataru. Orlen stracił kontrolę nad kluczowymi dostawami?

opublikowano:
Katarczycy stawiają zarząd Orlenu w trudnej sytuacji.
(fot. PAP/EPA/HANNIBAL HANSCHKE)
Polska energetyka stanęła przed nagłą próbą ognia. Podczas gdy oczy świata zwrócone są na eskalację konfliktu między USA, Izraelem a Iranem, na polskim podwórku wybuchł nieoczekiwany kryzys. Katarski gigant QatarEnergy ma problemy z dostawami, które tłumaczy „siłą wyższą”, a do mediów wyciekły nieoficjalne informacje o odwołaniu transportów LNG dla Orlenu. Czy nowy zarząd koncernu przespał moment krytyczny?