Polska
Interwencja policji w telewizji wPolsce24 po anonimowym telefonie. Żądamy wyjaśnień od Komendy Głównej
opublikowano:
Ponieważ w redakcji telewizji wPolsce24 doszło dziś do zadziwiającej interwencji policji, zwróciliśmy się do Komendy Głównej Policji z serią pytań.
W redakcji telewizji wPolsce24 doszło dziś do zdumiewającej interwencji policji. Po telefonie od anonimowego informatora przed siedzibą naszej stacji pojawili się policjanci. Wyjaśniali, że dostali zgłoszenie na numer 112. Ponieważ anonimowy informator próbował powiązać naszą redakcję, materiały wybuchowe i TVP w likwidacji na Woronicza, muszą sprawdzić, czy w garażu nie znajdują się niebezpieczne materiały.
Ponieważ nie jest to jedyne tego typu zdarzenie sprawiające wrażenie prowokacji wobec opozycyjnych mediów, nasza redakcja żąda wyjaśnień od Komendy Głównej Policji. Chcemy odpowiedzi na poniższe pytania:
- Jak brzmiało zgłoszenie, która stało się przyczyną interwencji. Jaka była jego treść? Kto był autorem?
- Czy było to zgłoszenie pisemne czy telefoniczne?
- Jakie działania podjęto w budynkach TVP lub okolicach budynków TVP?
- Czy były dziś inne, podobne zgłoszenia?
- Czy tę sytuację policja łączy z serią podobnych wydarzeń wobec innych mediów?
- Kto w policji zajmuje się tymi wydarzeniami?
Więcej w materiale wideo
źr. wPolsce24











