Polska

Politycy bezlitośni wobec postawy Trzaskowskiego na debacie. „Jak pijany trzymał się płotu”

opublikowano:
mid-25512590.webp
Politycy komentują ostatnią debatę prezydencką. (fot.PAP/Marcin Obara)
Za nami ostatnia już debata prezydencka. W studio TVP w likwidacji emocji nie brakowało, ale również po jej zakończeniu temperatura wydaje się wysoka. Jak występ kandydatów ocenili politycy?

Jednym z głównych tematów poruszanych przez kandydatów była sprawa mieszkania pana Jerzego i pomocy udzielonej mu przez Karola Nawrockiego. Chwile przed debatą w mediach społecznościowych prezesa IPN pojawił się film, w którym ze szczegółami wyjaśnił temat związany z pomocą panu Jerzemu, przedstawiając nieznane dotąd fakty. Tłumaczenie Nawrockiego zdaje się nie trafiać do jego politycznych oponentów.

- Nawrocki jest mieszkaniowym łgarzem. To pięknie pokazuje debata – ocenił były szef MSWiA Marcin Kierwiński. Podobnego zdania jest minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak, który uważa, że „podczas wyjątkowo długiej debaty Nawrocki nie potrafił wiarygodnie odpowiedzieć na pytania o jego geszeft z mieszkaniem”.

Jeszcze w trakcie trwania debaty w TVP w likwidacji o komentarz pokusił się premier Donald Tusk.

- Jeśli w boju o drugą turę zostało realnie dwóch kandydatów, ale tylko jeden z nich jest uczciwy, to wybór powinien być prosty – napisał na platformie X szef rządu.

Kto ma „brudne ręce"?

Premier nie musiał długo czekać na odpowiedź, a politycy PiS poddali pod wątpliwość uczciwość szefa PO.

- Panie, przy twojej zdolności do kłamstw to słaby wpis. Napisz pan, że Trzaskowski wygrał debatę – zaapelował Jan Kanthak.

- Ma Pan rację, Panie Tusk – wybór jest prosty, Polacy dobrze wiedzą, kto tu ma brudne ręce. I to nie Karol Nawrocki – stwierdził z kolei Arkadiusz Mularczyk.

Piotr Gliński ocenił, że wpis premiera Donalda Tuska był „nerwową” reakcją na „katastrofę Trzaskowskiego”.

- Tusk widzi już katastrofę Trzaskowskiego i nerwowo reaguje. Tak kończy się zakłamanie i oszustwa za niemieckie pieniądze – podkreślił.

Zmęczony Trzaskowski

Postawę Trzaskowskiego podczas debaty prezydenckiej Piotr Gliński skomentował również w rozmowie z Polsat News. Jego zdaniem prawie wszyscy kandydaci „stanęli na wysokości zadania”. W jego ocenie „poległ Trzaskowski, który wyraźnie był zmęczony”.

- Najpierw próbował agresywnie zaatakować sprawą brudną, wracał do tego, jak pijany trzymał się płotu, nie mając żadnych innych argumentów – powiedział Gliński.

- Człowiek, który jest współodpowiedzialny za skandaliczne czystki i złodziejską prywatyzację kamienic Warszawy zabiera głos na taki temat – dodał, nawiązując do pytań kandydata PO dotyczących sprawy pana Jerzego.

Atakować też trzeba umieć

Rafał Trzaskowski został skrytykowany za swoje słowa wypowiedziane podczas debaty także przez Annę Marię Żukowską z Lewicy. W jej ocenie prezydent Warszawy próbując pogrążyć Nawrockiego, „niechcący podłożył mu piłkę”.

- Którą ten przejął i strzelił gola w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Rafał, atakować też trzeba umieć, przewidując reakcję przeciwnika. Coś ci nie wyszło – stwierdziła Żukowska, dodając, że „chichot Trzaskowskiego przy temacie reprywatyzacji może go drogo kosztować.”

Starcie Nawrockiego z Trzaskowskim skomentowała również była marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

- Nie udała się żenująca zaczepka Trzaskowskiego wobec Karola Nawrockiego. Dostał to, na co zasłużył – napisała Witek na platformie X.

„Desperacka" koperta

Podczas ostatniej części debaty, składającej się ze swobodnych wypowiedzi kandydatów, Rafał Trzaskowski zabrał głos jako ostatni. Kończąc swoje wystąpienie – i tym samym debatę - wręczył Karolowi Nawrockiemu kopertę, mówiąc, że „to ostatnia szansa, propozycja, żeby zachować się w sposób uczciwy”.

To „zagranie" kandydata PO skomentował wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak.

- Słabo wypadł za to faworyt mediów i sondażowni Rafał Trzaskowski, który wyraźnie źle znosił krytykę, a wciskanie czegoś rywalom tuż przed zamknięciem debaty trąciło już desperacją – ocenił polityk Konfederacji. Jednocześnie pochwalił Sławomira Mentzena, który pomimo „chaotycznej formuły, tendencyjnej prowadzącej i bardzo długiego czasu trwania debaty”, zaprezentował swój program „w mądry i wiarygodny sposób”.

źr. wPolsce24 za X/ Polsat News

Gospodarka

Karol Nawrocki o CPK: Dzisiejszą deklarację podpisuję z pełną odpowiedzialnością

opublikowano:
1943916_6.webp
Karol Nawrocki zobowiązał się do budowy CPK (fot. wPolsce24)
Karol Nawrocki zobowiązał się, że jako prezydent będzie działał na rzecz budowy CPK w jego pierwotnym kształcie. Dziś w Warszawie obywatelski kandydat na najwyższy urząd w państwie spotkał się z przedstawicielami stowarzyszenia Tak dla CPK i podpisał postulaty dotyczące przyszłej budowy Portu.
Polska

„Marsz za Polską” – Nawrocki wśród ludzi, tylko biało-czerwone flagi

opublikowano:
videoframe_7070.webp
W samym sercu Warszawy, na Trakcie Królewskim odbywa się „Marsz za Polską” – wydarzenie zainicjowane przez Karola Nawrockiego, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej i kandydata na prezydenta. Sam Nawrocki idzie wśród uczestników marszu, witając się ze swoimi zwolennikami.
Polska

Karol Nawrocki podczas „Marszu za Polską”: Jesteśmy tutaj, bo chcemy Polski naszych marzeń. Wyjątkowe przemówienie

opublikowano:
mid-25525354.webp
„Jesteśmy dzisiaj w sercu polskiej stolicy jako narodowa wspólnota, jako Polacy. Zawsze jeden z drugim, jeden obok drugiego, a nie jeden przeciwko drugiemu. Jesteśmy tutaj, żeby razem głośno powiedzieć, że chcemy Polski naszych marzeń” – powiedział Karol Nawrocki podczas „Marszu za Polską”. To było wyjątkowo, najlepsze i porywające przemówienie Karola Nawrockiego.
Polska

Po co ten "Marsz za Polską"? Nikt lepiej nie wyjaśnił niż Jarosław Kaczyński

opublikowano:
videoframe_2472.webp
Zwolennicy Karola Nawrockiego idą właśnie warszawskim Traktem Królewskim w "Marszu za Polską". Ale nie chodzi tylko o głosowanie na prezesa IPN 1 czerwca.
Polska

Karol Nawrocki dla wPolsce24: Zobaczyliśmy erupcję obywatelskiego sprzeciwu

opublikowano:
KN w tv.webp
Nie byłem zaskoczony tą obywatelską energią, obywatelskim sprzeciwem, buntem – bo miałem okazję śledzić go w całej Polsce w nieco innej skali, skali lokalnej - ale dziś to była erupcja i nadziei, i wiary w zwycięstwo i braku zgody na ograniczanie naszej wolności – tak Karol Nawrocki komentował na naszej antenie frekwencję „Marszu za Polską”.
Polska

Trzaskowski lekceważy konserwatystów

opublikowano:
Marta P.webp
W tej kampanii wyborczej odbyło się siedem debat dla kandydatów na urząd prezydenta. Przed nami ostatnia debata w Końskich. Karol Nawrocki już zadeklarował udział w spotkaniu. A co zrobi Rafał Trzaskowski?