Były asystent rzucił koło ratunkowe Jarosławowi Gowinowi. Polityk wraca jako samorządowy pełnomocnik

Warto jednak zauważyć, że prezydent Chełma, Jakub Banaszek, ma bliskie związki z Gowinem. W latach 2014–2015 pełnił funkcję jego asystenta poselskiego, a następnie był aktywnym członkiem partii Porozumienie, gdzie zasiadał w zarządzie krajowym oraz kierował strukturami okręgu chełmskiego. Choć opuścił ugrupowanie w 2021 roku, współpraca i relacje Banaszka z Gowinem pozostały silne.
Doświadczenie rzeczywiście kandydat miał
Banaszek podkreślił, że decyzja o zatrudnieniu Gowina wynika z jego doświadczenia jako byłego ministra nauki i szkolnictwa wyższego i tu rzeczywiście trudno wyobrazić sobie, w konkursowe szranki stanęli kandydaci z podobnym CV. Prezydent Chełma liczy na rozwój szkolnictwa wyższego w mieście, w tym na współpracę z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w ramach planowanego Centrum Europejskich Kompetencji.
Chełm zadowoli go na dłużej?
Dla Gowina to powrót do aktywności publicznej po okresie wycofania się z polityki w 2022 roku, spowodowanego m.in. problemami zdrowotnymi i konfliktem z Jarosławem Kaczyńskim w sprawie tzw. wyborów kopertowych. Obecna rola w samorządzie może być postrzegana jako nowy etap w jego karierze, rozpoczynający się od poziomu lokalnego. Czas pokaże, czy Jarosław Gowin swoją nową pracę potraktuje jako przyczółek do powrotu do ogólnopolskiej polityki, czy też zadowoli się swoją funkcją w Chełmie na dłużej.
źr. wPolsce24 za polsatnews.pl