Świat

Didier Reynders kilka dni temu u boku Tuska i Bodnara "przywracał" w Polsce praworządność. Dziś tłumaczy się z prania brudnych pieniędzy

opublikowano:
_MIL6102_Bodnar.webp
Didier Reynders i Adam Bodnar (fot. Fratria/Liudmyla Kazakova)
Didier Reynders, były komisarz UE ds. sprawiedliwości, ma ogromne kłopoty z prawem i belgijskimi służbami. W szeroko zakrojonej akcji policja przeprowadziła cały szereg rewizji w kilku nieruchomościach należących do belgijskiego polityka. Reynders, który jest podejrzany o pranie brudnych pieniędzy, zaledwie kilka dni temu przebywał z wizytą w Warszawie, gdzie u boku ministra Bodnara relacjonował tzw. proces "przywracania praworządności w Polsce".

O kłopotach Belga poinformowały jako pierwsze "Le Soir", a za nimi stacja Euronews i serwis "Follow the Money". Według wspomnianych wyżej tytułów, problemy Reyndersa mają swoją genezę w czasach, gdy polityk kierował Belgijską Loterią Narodową (w latach 2007-2011). Jeśli wierzyć dziennikarzom śledczym, powołującym się na ustalenia belgijskiej prokuratury, były minister miał przelewać na swoje prywatne konto zyski z kupowanych nielegalnymi sposobami losów. 

Śledztwo, które prowadziła belgijska policja trwało od dłuższego czasu, ale na aresztowanie polityka czekano do momentu, w którym skończyła się kadencja Reyndersa w unijnych strukturach. To był sygnał dla służb, że immunitet przestał go chronić. 

Przywracał w Polsce praworządność razem z Bodnarem i Tuskiem

Przypomnijmy, Reynders, który kilka dni temu przebywał z kolejną już wizytą w Polsce, krytycznie wypowiadał się wielokrotnie o rzekomym łamaniu przez Polskę praworządności w czasach rządów PiS. Sojusznik Tuska i Bodnara bardzo często i dużo mówił o "przywracaniu praworządności" przez Polskę. 

O ciążących nad nim zarzutach mówiło się od dawna, bo już w 2019 roku media ujawniły protokół przesłuchania byłego agenta wywiadu, który wspominał o tym, iż Reynders miał dokonać licznych przestępstw o charakterze korupcyjnym. Wszczęte wówczas śledztwo umorzono w ciągu kilku tygodni, a prokurator nie doszukał się w działaniach belgijskiego polityka znamion przestępstwa. 

źr. wPolsce24 za ftm.eu/Le Soir

 

Świat

Niemcy będą "koncentrować" migrantów w obozie "o chlebie, wodzie i mydle"

opublikowano:
1849022_5.webp
Reporter telewizji wPolsce24 dotarł do niemieckiego ośrodka dla migrantów (fot. wPolsce24)
Dziennikarz telewizji wPolsce24 Stanisław Pyrzanowski dotarł do niemieckiej miejscowości Eisenhüttenstadt, gdzie powstaje specjalny ośrodek dla migrantów, z którego będą oni deportowani do Polski.
Świat

Niemka zdradza, co sądzi o migrantach

opublikowano:
1850792_3.webp
Mieszkanka Niemiec zdradza, co myśli o uchodźcach w jej mieście i nie życzy tego Polsce (fot. wPolsce24)
Redaktor telewizji wPolsce24 Stanisław Pyrzanowski przebywa obecnie na granicy polsko-niemieckiej, gdzie zbiera informacje dotyczące powstającego w Eisenhüttenstadt ośrodka, z którego mają być przerzucani do Polski przebywający w Niemczech migranci. Pyrzanowski rozmawia ze zwykłymi Niemcami, którzy szczerze odpowiadają, co sądzą o przybyszach z Afryki i Azji oraz swoich władzach.
Świat

Macron bije się w piersi za konszachty z Rosją. "To Polska miała rację"

opublikowano:
macron screen.webp
Emmanuel Macron pokajał się za błędy w relacjach z Rosją (Fot. screen YT)
Emmanuel Macron przyznał, że mylił się latami w sprawie Rosji. Według niego to nie Francja czy Niemcy, ale Polska miała rację co do tego, jak traktować Moskali.
Świat

Niemcy już gotowi do cenzury przekazu z okolic ośrodka dla migrantów przy granicy z Polską. Wiadomości wPolsce24

opublikowano:
videoframe_86107.webp
Niemieckie władze już jutro uruchomią specjalny ośrodka dla osób, których wnioski o azyl zostały odrzucone, w Eisenhüttenstadt, przy granicy z Polską. A dziś już pokazali, że będą cenzurować reporterów z Polski, którzy będą chcieli pokazywać, jak działa ośrodek.
Świat

Ostra kłótnia Trumpa z Zełenskim na oczach świata! Pokoju nie będzie, a co Trump powiedział o Polsce?

opublikowano:
mid-epa11930794.webp
Donald Trump, J.D Vance oraz Wołodymyr Zełenski podczas rozmów w Gabinecie Owalnym (fot.PAP/EPA/JIM LO SCALZO / POOL)
W Białym Domu doszło do spotkania między Donaldem Trumpem a Wołodymyrem Zełenskim. Cały świat obserwował kłótnię jaka rozpętała się między politykami, z czynnym udziałem wiceprezydenta USA JD Vance'a. Ta rozmowa z pewnością przejdzie do historii.
Świat

Czy Putin faktycznie ograł Trumpa? Ekspert zwraca uwagę na kilka szczegółów

opublikowano:
1878118_6.webp
Marek Budzisz ocenił rozmowy Trump-Putin (fot. wPolsce24)
- Rozmowy, które się rozpoczynają nie będą rozmowami ani prostymi ani krótkimi. Tutaj Putin stawia wysoko poprzeczkę - powiedział na antenie telewizji wPolsce24.pl Marek Budzisz, ekspert od polityki międzynarodowej.