Rozrywka

Córka Stanleya Kubricka uważa, że legendarny reżyser popierałby Donalda Trumpa

opublikowano:
Zrzut ekranu 2024-10-17 153217.webp
Córka legendarnego reżysera nie ma wątpliwości co do jego poglądów (zdj. Warner Bros\Wikipedia)
Donald Trump został skrytykowany za to, że w swoim spocie wyborczym użył fragmentów filmu legendarnego reżysera Stanleya Kubricka. Jego córka stanęła w jego obronie – i wyznała, że gdyby jej ojciec nadal żył, to też popierałby Trumpa.

Republikanie ostro krytykują administrację Bidena za wprowadzanie w wojsku kultury woke, promocję LGBT itp. Skarżą się także na DEI – jak w USA nazywa się promowanie pracowników, czy w tym wypadku oficerów, wyłącznie z powodu koloru ich skóry czy właściwej orientacji seksualnej. Trump nawiązał do tej krytyki w spocie wyborczym, który opublikował niedawno na Twitterze.

„Amerykańskie siły zbrojne, prezydent Donald J. Trump vs. Towarzyszka Kamala Harris” - można przeczytać na ekranie. W nim samym wojsko pod rządami Trumpa pokazują sceny z filmu Full Metal Jacket Kubricka, na których sierżant Hartman – zagrany brawurowo przez Lee Ermeya – krzyczy w barakach na rekrutów. W scenach pokazujących wojsko pod rządami Harris użyto fragmentów TikToków nagranych przez żołnierzy - transwestytów i wypowiedzi transpłciowego admirała Rachel Levine'a, który zapowiada „miesiąc dumy”. 

Trump nie zrozumiał? 

Po opublikowaniu tego spotu na Trumpa wylała się fala krytyki. Zarzucano mu, że zupełnie nie zrozumiał przesłania tego filmu. Full Metal Jacket miał bowiem wyraźnie antywojenny charakter, a sceny w barakach miały, zdaniem krytyków, pokazać patologię, jaka panuje w siłach zbrojnych. W filmie grany przez Erneya sierżant ginie, zastrzelony przez rekruta, którego wcześniej prześladował.

W obronie byłego prezydenta stanęła jednak Vivian Kubrick, córka legendarnego reżysera. Napisała na Twitterze, że zasadniczo zgadza się z tym, że używanie antywojennego filmu do promocji idei twardych, konserwatywnych sił zbrojnych, a tym samym wojny, jest osobliwe. Jej zdaniem Trump i jego ludzie doskonale rozumieją jednak ironię tej sytuacji. Zauważyła, że Trump zawsze stara się kończyć wojny i szuka pokojowych rozwiązań. Dodała jednak, że w tym celu konieczne jest posiadanie silnych i sprawnych sił zbrojnych. Więc będę się trzymać poglądu, że sceny z FMJ zostały użyte głównie z powodu silnego, realistycznego sposobu przedstawienia szkolenia wojskowego, zestawione z zupełnie demoralizującym i niewłaściwym wstrzykiwaniem ideologii woke do amerykańskich sił zbrojnych - napisała.

Kubrick popierałby Trumpa

Dodała, że nie ma nic przeciwko takiemu użyciu tego filmu i jest pewna, że jej ojciec również by nie miał. Mówiąc prawdę, wierzę, że mój ojciec (który popierał Reagana), byłby gorącym zwolennikiem uratowania Ameryki, a nawet całego świata, przed destrukcyjnymi siłami globalizmu, które grożą przejęciem tej planety” - napisała - „I jeśli te nagrania z FMJ pomogą Trumpowi podkreślić, że amerykańskie siły zbrojne potrzebują właściwie wyszkolonych, twardych, skupionych i oddanych wojowników, a nie przedstawiania demoralizujących efektów woke i przyciągania ludzi, którzy zaciągają się tylko po to, by zapłacono za ich operację zmiany płci, to Trump ma moje błogosławieństwo - podkreśliła. 

Kubrick dodała, że bardzo dobrze znała swojego ojca i może zapewnić, że doskonale rozumiał, jak paradoksalna jest ludzka natura. Zauważyła, że chociaż tworzył filmy antywojenne, ale równocześnie bardzo lubił broń palną i miał jej sporą kolekcję. Dodała też, że jego filmy są niezbitym dowodem na to, że kochał życie, wolność i pogoń za szczęściem – prawa, które według Deklaracji Niepodległości dał ludziom Bóg. I na tej podstawie jestem bardzo pewna, że byłby zwolennikiem Trumpa i wybaczyłby mu osobliwe użycie FMJ, jeśli pomaga to sprawie wolności! - podsumowała. 

źr. wPolsce24 za x.com/ViKu1111

Rozrywka

Nie żyje Elżbieta Zającówna. Przed laty była uważana za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek

opublikowano:
mid-24a29389.webp
Nie żyje aktorka Elżbieta Zającówna (fot. PAP/Marek Gorczyński)
Smutną wiadomość przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym odeszła popularna przed laty polska aktorka Elżbieta Zającówna. Miała 66 lat. Przez lata zmagała się z poważną i rzadką chorobą von Willebranda.
Rozrywka

Quincy Jones nie żyje. Świat żegna legendarnego producenta i kompozytora, który współtworzył historię światowej muzyki

opublikowano:
quincy.webp
Quincy Jones nie żyje (fot. Wikimedia Commons / PD / Canadian Film Centre CC BY 2.0)
W wieku 91 lat zmarł Quincy Jones, producent muzyczny i kompozytor, który współtworzył historię światowej muzyki, współpracując m.in. z Michaelem Jacksonem, Frankiem Sinatrą oraz Rayem Charlesem. Informację o jego śmierci podał jego rzecznik Arnold Robinson.
Wybory USA 2024

Tylko dla wPolsce24! Jacek Kurski komentuje kampanię wyborczą w Stanach Zjednoczonych

opublikowano:
screenshot-www_youtube_com-2024_11_05-18_42_03.webp
Jacek Kurski dla wPolsce24 (fot. screen za wPolsce24)
Jacek Kurski w programie Ekspres Polityczny komentował kampanię wyborczą w Stanach Zjednoczonych.
Wybory USA 2024

To jest bitwa o Amerykę! Wiadomości wPolsce24: Ostatnia prosta kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych

opublikowano:
Wybory USA.webp
Grafika ilustracyjna
Wiadomości wPolsce24 podsumowują ostatnią prostą kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych.
Rozrywka

Victoria Kjær Theilvig została Miss Universe 2024. Długonoga atrakcyjna blondynka z niebieskimi oczami zaszokowała świat Zachodu

opublikowano:
miss.webp
Victoria Kjær Theilvig (fot. screen za X)
Pochodząca z Danii Victoria Kjær Theilvig zdobyła tytuł Miss Universe 2024. Odebrała koronę z rąk ustępującej miss Sheynnis Palacios z Nikaragui i tym samym... zaszokowała świat. Niektórzy komentatorzy piszą wprost: to koniec woke! I dodają: nawet w konkursach piękności widać efekt wygranej Donalda Trumpa.
Rozrywka

Nowy odcinek programu "Ostra Szpila": Politycy kontra Media – kulisy trudnych relacji

opublikowano:
ostra szpila poziom.jfif
W programie „Ostra Szpila”, dziennikarki komentują relacje między politykami a mediami w Polsce. Omówione są przypadki unikania przez polityków rozmów z prasą, nierówny dostęp mediów do polityków, a także kondycja fizyczna polityków w kontekście kampanii wyborczej.