Prokuratura potwierdza odnalezienie zwłok profesora UKSW. Miał przy sobie list i leki
3 grudnia policja rozpoczęła poszukiwania prof. Mirosława Kurowskiego, wykładowcy Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Mężczyzna wyszedł z domu w miejscowości Blachownia i po raz ostatni kontaktował się z żoną tego samego dnia ok godziny 10. 53-latek poinformował ją, że wróci do domu około południa.
Żona zaginionego potwierdziła później, że mężczyzna wrócił do domu i widzieli go sąsiedzi.
- Zostawił w domu laptop i książki, zjadł coś, a także napisał kartkę z informacją, że wychodzi na miasto – mówiła kobieta.
Po wyjściu z domu wykładowca wyłączył dwie karty SIM. Jak twierdzi żona mężczyzny, jej mąż w nocy z 3 na 4 grudnia zalogował się do sieci w okolicy Blachowni. Kolejna poszlaka pojawiła się, kiedy kamera samochodowa jednego z kierowców zarejestrowała auto Kurkowskiego w miejscowości Wręczyca.
Tragiczny finał poszukiwań
W niedzielę w Kulejach w woj. śląskim policja znalazła samochód należący do zaginionego. W środku znajdowało się ciało. W poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Częstochowie potwierdziła, że to zaginiony Mirosław Kurkowski. Dodano, że na jego ciele nie było obrażeń, które mogłyby skutkować zgonem. Bezpośrednią przyczynę śmierci ma ustalić sekcja zwłok.
W komunikacie prokuratury podkreślono, że przy zwłokach 53-latka znaleziono środki farmakologiczne. Dodatkowo w pojeździe były także „zapiski, które prawdopodobnie zostały sporządzone przez tego mężczyznę”. Według ustaleń „Faktu” jednym z „zapisków” był list pożegnalny skierowany do rodziny.
- W dniu 9 grudnia 2024 roku Prokuratura Rejonowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie doprowadzenia człowieka do targnięcia się na własne życie, poprzez namowę lub udzielenie pomocy – przekazała prokuratura.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
899 70 2222 – całodobowe Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
800 12 12 12 – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111 – całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 123 – całodobowy Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
112 – Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia
Źr. wPolsce24 za „Fakt”