Polska

Prokuratura potwierdza odnalezienie zwłok profesora UKSW. Miał przy sobie list i leki

opublikowano:
police-4566193_1280 (2).webp
Zdjęcie ilustracyjne / pixabay
Prokuratura potwierdziła, że w samochodzie odnalezionym w niedzielę w miejscowości Kuleje znaleziono zwłoki zaginionego profesora Mirosława Kurkowskiego. Policja zabezpieczyła przy nim środki farmakologiczne oraz zapiski. Jak informuje „Fakt”, był to list pożegnalny napisany przez mężczyznę.

3 grudnia policja rozpoczęła poszukiwania prof. Mirosława Kurowskiego, wykładowcy Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Mężczyzna wyszedł z domu w miejscowości Blachownia i po raz ostatni kontaktował się z żoną tego samego dnia ok godziny 10. 53-latek poinformował ją, że wróci do domu około południa.

Żona zaginionego potwierdziła później, że mężczyzna wrócił do domu i widzieli go sąsiedzi.

- Zostawił w domu laptop i książki, zjadł coś, a także napisał kartkę z informacją, że wychodzi na miasto – mówiła kobieta.

Po wyjściu z domu wykładowca wyłączył dwie karty SIM. Jak twierdzi żona mężczyzny, jej mąż w nocy z 3 na 4 grudnia zalogował się do sieci w okolicy Blachowni. Kolejna poszlaka pojawiła się, kiedy kamera samochodowa jednego z kierowców zarejestrowała auto Kurkowskiego w miejscowości Wręczyca.

Tragiczny finał poszukiwań

W niedzielę w Kulejach w woj. śląskim policja znalazła samochód należący do zaginionego. W środku znajdowało się ciało. W poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Częstochowie potwierdziła, że to zaginiony Mirosław Kurkowski. Dodano, że na jego ciele nie było obrażeń, które mogłyby skutkować zgonem. Bezpośrednią przyczynę śmierci ma ustalić sekcja zwłok.

W komunikacie prokuratury podkreślono, że przy zwłokach 53-latka znaleziono środki farmakologiczne. Dodatkowo w pojeździe były także „zapiski, które prawdopodobnie zostały sporządzone przez tego mężczyznę”. Według ustaleń „Faktu” jednym z „zapisków” był list pożegnalny skierowany do rodziny.

- W dniu 9 grudnia 2024 roku Prokuratura Rejonowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie doprowadzenia człowieka do targnięcia się na własne życie, poprzez namowę lub udzielenie pomocy – przekazała prokuratura.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

899 70 2222 – całodobowe Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym

800 12 12 12 – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

116 111 – całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

116 123 – całodobowy Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych

112 – Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia

Źr. wPolsce24 za „Fakt”

Polska

Polscy urzędnicy dostają polecenia od Niemców? Interwencja R. Bąkiewicza w biurze burmistrza Słubic

opublikowano:
1989672_6.webp
(fot. wPolsce24)
- Polski urzędnik, na podstawie niemieckich dokumentów, ściąga polskie banery z mostu w Słubicach. To skandaliczna sytuacja. Dlaczego polska administracja, na polecenie niemieckich urzędów, sprząta niemiecki most? - pytał na antenie wPolsce24 Robert Bąkiewicz, lider Ruchu Ochrony Granic. Aktywista interweniował w tej sprawie w biurze burmistrza Słubic.
Polska

Kosiniak-Kamysz o skandalicznej wystawie w gdańskim muzeum. "Nie służy polskiej pamięci"

opublikowano:
AWIK6739 (2) (1).webp
(fot. Andrzej Wiktor\Fratria)
Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował skandaliczną wystawę w Muzeum Gdańska. Nie ukrywał, że nie podoba mu się pomysł jej organizacji.
Polska

Prezydent ułaskawił Bąkiewicza. Chodzi o karę za „Babcię Kasię”

opublikowano:
AW_Ustawa447_25022019_07.webp
Lider Ruchu Obrony Granic Robert Bąkiewicz (Fot. Fratria/Andrzej Wiktor)
Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o darowaniu kary Robertowi Bąkiewiczowi - przekazała prok. Anna Adamiak, rzecznik pasowa Prokuratora Generalnego. Chodzi o wyrok za naruszenia nietykalności cielesnej agresywnej aktywistki znanej szerzej jako „Babcia Kasia”.
Polska

Tak rząd chroni teścia swojej funkcjonariuszki. Wymazany z listy zbrodniarzy

opublikowano:
1994495_4.webp
Sznepf usunięty z listy zbrodniarzy (fot. wPolsce24)
Ofiary Obławy Augustowskiej pozbawiono najpierw życia, a potem prawa do chwały. W domu Turka w Augustowie otwarty został Dom Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej. To miejsce, które upamiętnia największą zbrodnię dokonaną na Polakach po II wojnie światowej. Niestety zabrakło nazwiska komunistycznego zbrodniarza.
Polska

Obrzydliwy atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego

opublikowano:
1994365_6.webp
Teresa Gaj odpowiada na skandaliczny atak Onetu na siostrę Mateusza Morawieckiego (fot. wPolsce24)
Wstrętny paszkwil - tylko tak można określić artykuł Onetu, w którym niemiecko-szwajcarski portal informuje o rzekomym wykorzystywaniu przez siostrę Mateusza Morawieckiego byłej żołnierz Armii Krajowej Teresy Gaj. Sama kombatantka przesłała do naszej redakcji list, w którym zaprzecza skandalicznym oskarżeniom redaktora Jacka Harłukowicza.
Polska

Sawicki uderza w rząd Tuska i spółki. "Pracują tam ludzie dla zewnętrznych koncernów"

opublikowano:
1994527_5.webp
Marszałek senior Marek Sawicki był gościem redaktora marka Pyzy (fot. wPolsce24)
- W spółkach związanych z energetyką, z sektorem paliwowym, mamy tak hamujących ludzi, którzy mam wrażenie, że pracują bardziej dla zewnętrznych koncernów energetycznych, niż dla państwa polskiego i dla polskich spółek - mówił w rozmowie z Markiem Pyzą poseł PSL Marek Sawicki.