Chciał „wyeliminować” prezydenta Nawrockiego. 36-letni Ukrainiec z zarzutami

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze prok. Ewa Antonowicz, 36-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty z artykułów 226 i 190 Kodeksu karnego, dotyczących znieważenia organu konstytucyjnego RP i stosowaniu gróźb karalnych. Grozi za to do 3 lat więzienia.
Groźby pod adresem prezydenta RP padły podczas rozmowy na kanale internetowym. Materiał wideo, który pojawił się w sieci, przedstawiał fragment, gdy jeden z uczestników rozmowy – posługujący się językiem polskim ze wschodnim akcentem – deklarował chęć eliminowania przywódców państw, których uważa za „dyktatorów”.
Policja uznała to za groźby pozbawienia życia prezydenta RP. - Mężczyzna nie ma stałego meldunku, a jego karta pobytu straciła ważność. Został zatrzymany w pracy. Kwestia ustaleń czy przebywał w Polsce nielegalnie. To wczesny etap dochodzenia - relacjonował prok. Antonowicz.
Dodała, że dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci, a podejrzany został przesłuchany w sobotę przez prokuratora. - Będzie skierowany wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu z uwagi na obawę ucieczki i matactwa - zapowiedziała prokurator.
źr. wPolsce24 za PAP











