Gospodarka

W 2024 r. Orlen miał zysk na poziomie zaledwie 1,3 mld zł. Obajtek: O 19,6 mld zł mniej niż w 2023 roku. Chcieliby te wyniki zamknąć w szafie

opublikowano:
52c733ac6a3b48a795ffcf43609a43af
zdj. ilustracyjne / autor: Fratria
"W rok doprowadzili do takiego stanu strategiczną polską firmę, która za czasów Daniela Obajtka dynamicznie się rozwijała. Katastrofa!".
Wiadomości

Wiadomości wPolsce24: Orlen z mniejszymi zyskami i spowolnione inwestycje w Polsce

opublikowano:
Zrzut ekranu 2024-10-08 201439
Michał Adamczyk - prowadzący Wiadomości wPolsce24. (fot. screen wPolsce24)
Nowy zarząd Orlenu kieruje zawiadomienie do prokuratury wobec poprzednich władz spółki. Jeden z zarzutów dotyczy rzekomego spowodowania 5 mld zł strat. W „Wiadomościach wPolsce24” pokazaliśmy, że to kolejna spółka skarbu państwa, która znalazła się na „minusie”.
Wiadomości

Wiadomości wPolsce24: Coraz gorsza sytuacja ORLEN-u. Wystarczył niecały rok rządów nowej ekipy

opublikowano:
orlen_polsce24
Orlen traci gigantyczne zyski i szanse na rozwój (fot. wPolsce24)
Spółka notuje potężne straty i rezygnuje ze strategicznej inwestycji. Koncern paliwowy stratami obarcza poprzedni zarząd. Daniel Obajtek odpowiada: gdybyście realizowali plany rozwojowe koncernu - mielibyście zyski.
Gospodarka

Niemcy stały się tak zielone, że prawie zbankrutowały - mówi Trump. I zapowiada powrót do węgla

opublikowano:
c0440c5433d5430e8f54ab9494bf06b9
autor: Pixabay
Donald Trump zasugerował nawet, że „elektrownie węglowe są uruchamiane wszędzie w Niemczech”.
Gospodarka

BGK zawiesza pożyczki z KPO na zieloną transformację. Gróbarczyk: "Oszukane samorządy zostały same. Tyle była warta wiara w Tuska"

opublikowano:
a70aae944fbe41d89ce97dec9d0bf316
autor: Fratria/X
Do sytuacji odniósł się były minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.