Dobry bieg Polki w Paryżu! Swoboda awansowała do półfinału biegu na 100 metrów. "Bardzo się cieszę, że udało mi się zejść poniżej 11 sek."

Sprinterka Ewa Swoboda z ósmym czasem (10,99) awansowała do półfinału 100 m Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Z rywalizacji odpadła Magdalena Stefanowicz. Najszybciej w kwalifikacjach pobiegła Iworyjka Marie-Josee Ta Lou-Smith - 10,87.
Z każdej ośmiu serii eliminacyjnych do półfinałów awansowały po trzy najszybsze zawodniczki plus trzy z najlepszymi czasami.
Swoboda wygrała piąty bieg kwalifikacji, a przy okazji zanotowała swój najlepszy wynik w sezonie (10,99).
Bardzo się cieszę, że udało mi się zejść poniżej 11 s. Gdzie to robić jak nie na igrzyskach
— powiedziała w rozmowie z Eurosportem.
Magdalena Stefanowicz w swoim biegu była siódma (11,47) i odpadła z dalszej rywalizacji.
Kwalifikacje wygrała trzykrotna medalistka mistrzostw świata, Marie-Josee Ta Lou-Smith z Wybrzeża Kości Słoniowej (10,87). W sumie osiem sprinterek zanotowało czasy poniżej 11 s.
CZYTAJ TAKŻE:
— Polskie siatkarki w ćwierćfinale igrzysk w Paryżu! Polki pokonały Kenię 3:0 w drugim meczu grupy B
md/PAP








