Kpina z państwa i życia ludzkiego. Oburzająca tablica aborcjonistek naprzeciw Sejmu

Na tablicy widnieje napis: „Możesz przerwać ciążę… I to jest jakby okej!”
Niesamowita pogarda
To nie jest przypadkowa lokalizacja. To celowa, ostentacyjna demonstracja. Aktywiści świadomie postawili prowokacyjną tablicę w samym sercu polskiej władzy ustawodawczej – miejscu, w którym uchwalane jest prawo, w tym prawo chroniące życie.
To demonstracja pogardy wobec dominującej w polskim społeczeństwie wrażliwości i wobec obowiązującego (choć mocno nadgryzionego) prawa. To celowe wbijanie noża w sumienie tych, którzy uważają, że życie zaczyna się w momencie poczęcia.
Infantylne, głupie, złe
Najbardziej bulwersujące jest to „i to jest jakby okej!” – lekceważące, infantylne sformułowanie, które ma znormalizować zabijanie nienarodzonych dzieci i uczynić z tego coś banalnego, jak wybór kawy w kawiarni.
Ulica Wiejska to nie plac zabaw dla radykalnych aktywistów. To symbol polskiej demokracji i suwerenności. Jeśli w tym miejscu można bezkarnie stawiać takie tablice, to znaczy, że granice przyzwoitości zostały już dawno przekroczone. Pytanie do władz: jak długo jeszcze będziecie udawać, że tego nie widzicie?
źr. wPolsce24 za instagram











