Polska

Szef MON przekazał smutne wieści. Nie żyje gen. Waldemar Skrzypczak

opublikowano:
skrzypczak.webp
Gen. Skrzypczak miał 69 lat (fot. Fratria/M.Czutko)
W poniedziałek po godzinie 18.00 minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował o śmierci generała Waldemara Skrzypczaka. Były dowódca Wojsk Lądowych miał 69 lat.

- Dotarła do nas smutna informacja o śmierci generała Waldemara Skrzypczaka. To ogromna strata dla bliskich i dla naszej rodziny wojskowej – napisał w mediach społecznościowych szef MON.

- Profesjonalizm, oddanie Ojczyźnie, patriotyzm - te słowa przychodzą na myśl, gdy wspominamy Pana Generała. Dziękuję za tysiące wyszkolonych żołnierzy, za dowodzenie nimi w kraju i na misjach. Za doświadczenie, którym do końca Pan Generał dzielił się z młodym pokoleniem – dodał.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że „dziś nasze myśli i modlitwy są z pogrążona w żałobie Rodziną”.

Gen. Waldemar Skrzypczak urodził się 19 stycznia 1956 roku w Szczecinie. Dzieciństwo spędził w Kołobrzegu, gdzie jego ojciec przez 20 lat służył w 32. Pułku Zmechanizowanym. W 1976 roku późniejszy generał Waldemar Skrzypczak rozpoczął edukację wojskową i kilka lat później ukończył Szkołę Oficerską Wojsk Pancernych im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, następnie Akademię Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Operacyjno-Strategicznych w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

W 1991 roku Waldemar Skrzypczak objął dowodzenie nad 32. Pułkiem Zmechanizowanym. W późniejszych latach dowodził 16. Dywizją Zmechanizowaną, 11. Dywizją Kawalerii Pancernej i Wielonarodową Dywizją Centrum-Południe w Iraku. W latach 2006-2009 był dowódcą Wojsk Lądowych. W 2011 roku został doradcą ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, a rok później objął stanowisko podsekretarza stanu ds. uzbrojenia i modernizacji w Ministerstwie Obrony Narodowej. W ostatnich latach był jednym z ekspertów Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego.

źr. wPolsce24 za X/@KosiniakKamysz

Polska

Sawicki uderza w rząd Tuska i spółki. "Pracują tam ludzie dla zewnętrznych koncernów"

opublikowano:
1994527_5.webp
Marszałek senior Marek Sawicki był gościem redaktora marka Pyzy (fot. wPolsce24)
- W spółkach związanych z energetyką, z sektorem paliwowym, mamy tak hamujących ludzi, którzy mam wrażenie, że pracują bardziej dla zewnętrznych koncernów energetycznych, niż dla państwa polskiego i dla polskich spółek - mówił w rozmowie z Markiem Pyzą poseł PSL Marek Sawicki.
Polska

Prawie milion złotych za pobyt pracowników ministerstwa klimatu i środowiska w Brukseli. Gigantyczne pieniądze na luksusowy hotel

opublikowano:
_MIL4194_Wycinka.webp
(fot. Fratria/ Liudmyla Kazakova)
Luksusowy samochód czy mieszkanie w centrum Warszawy? Na takie zbytki można byłoby wydać to, na co poszły publiczne pieniądze w kwocie: 874 tys. zł. Tyle miały kosztować pobyty pracowników MKiŚ w luksusowym hotelu w Brukseli. To równowartość 1750 noclegów.
Polska

Wiadomości wPolsce24 20 lipca 2024. Pełne wydanie

opublikowano:
1997290_2.webp
(fot. wPolsce24)
Kolejny atak migranta z użyciem noża, pierwszy od lat przypadek cholery w Polsce i wojna rządu Donalda Tuska z Polakami, którzy protestują przeciwko nielegalnej migracji. Do tego nowe propozycje programowe PiS i zapowiedź wielkiej konwencji w październiku. To wszystko w nowym wydaniu "Wiadomości".
Polska

"Gdybym się nie uchylił, to dziś bym tu nie stał". Wstrząsająca relacja mężczyzny zaatakowanego przez migranta nożem

opublikowano:
1998056_5.webp
Pan Krzysztof został zaatakowany przez Kolumbijczyka (fot. wPolsce24)
Reporter telewizji wPolsce24 Maciej Zemła dotarł do ofiary napadu z użyciem noża w Radomiu. Napastnikiem okazał się być Kolumbijczyk, który wraz z drugim mężczyzną kolumbijskiego pochodzenia, zostali zatrzymani podczas obywatelskiej interwencji za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.
Polska

Migranci rozbili obozowisko w katowickim parku. Sceny jak z Paryża

opublikowano:
1998793_6.webp
Migranci organizują się w Katowicach (fot. wPolsce24)
Okolice katowickiej Doliny Trzech Stawów w zeszłym roku znalazły się na ustach całej Polski za sprawą Senegalczyka, który, kompletnie nagi, załatwiał do jednego z tych stawków swoje potrzeby fizjologiczne. Teraz znowu jest o nich głośno i również za sprawą migrantów, którzy rozbili tam sobie obozowisko.
Polska

Porażka bodnarowskiej prokuratury. Sąd nie przedłużył aresztu Pawłowi K. ze sprawy RARS

opublikowano:
paweł K ok.webp
Sąd Okręgowy w Warszawie nie zgodził się na przedłużenie na kolejne trzy miesiące aresztu Pawła K., jednego z podejrzanych w śledztwie dotyczącym domniemanych nieprawidłowości w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. „Kolejna porażka prokuratury” – komentował jego pełnomocnik Adam Gomoła.