Wiadomości

Wiadomości wPolsce24: Republikanie i Trump dokonali niemożliwego

opublikowano:
Wyniki wyborów w USA to czerwona kartka dla liberałów i lewicy. Republikanie biorą wszystko, prezydenta, Izbę Reprezentantów i Senat, czyli cały amerykański Kongres.

Republikanie postawili tamę liberalno-lewicowej polityce, zwyciężyli w wyborach prezydenckich i do Kongresu, a Donald Trump dokonał tego, czego nie udało się powtórzyć od ponad 130 lat. Tak jak Grover Cleveland pod koniec XIX wieku powrócił na fotel prezydenta po 4-letniej przerwie. Donald Trump uzyska 292 głosy elektorskie - podsumował zmagania wyborcze w USA Michał Adamczyk na antenie telewizji wPolsce24.

Reporterzy Wiadomości wPolsce24 byli w Waszyngtonie, skąd prowadzili relację i rozmawiali z Amerykanami, głosującymi w tych wyborach. 

Ta noc była w Ameryce dla Republikanów bardzo radosna, którzy na ulicach celebrowali zwycięstwo. Żaklina Skowrońska była w sztabie młodych zwolenników Donalda Trumpa, którzy śledzili zmagania wyborcze. 

- Trump dostał tę kulkę za każdego z nas. Udowodnił, że jest zbawcą narodu - mówi w rozmowie z naszą reporterką jeden z jej rozmówców.

Mniej rozmowni byli Demokraci. Rafał Jarząbek próbował porozmawiać z nimi na ulicach Waszyngtonu, ale zwolennicy Kamali Harris unikali mediów. Minorowe nastroje niemal od początku panowały w sztabie wiceprezydent USA, który zaczęto już opuszczać, kiedy zaczęły napływać pierwsze wyniki. Co więcej, reporter wPolsce24 zauważył, że lewicowo-liberalne media zaczęły dzisiaj emitować programy, jak radzić sobie z depresją i stresem.

Media za Oceanem mówią o druzgocącej porażce Kamali Harris, której wynik w każdym hrabstwie w USA był niższy niż Bidena 4 lata temu. 

źr. wPolsce24 

Publicystyka

Jacek Karnowski: Ta władza jest szczególnie bezwstydna

opublikowano:
Cały komitet polityków KO podczas otwarcia mostu tymczasowego
Cały komitet polityków KO podczas otwarcia mostu tymczasowego (fot. wPolsce24)
- Ta władza jest szczególnie bezwstydna. Ona się w ogromnej większości chwali tym, co zrobili poprzednicy - powiedział na antenie telewizji wPolsce24
Polska

Błaszczak: rząd jest zbyt uległy wobec Unii Europejskiej

opublikowano:
Wicepremier Mariusz Błaszczak na antenie telewizji wPolsce24. Był gościem Marcina Wikły
Wicepremier Mariusz Błaszczak na antenie telewizji wPolsce24 (fot. wPolsce24)
Gościem porannej rozmowy Marcina Wikły był wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego Mariusz Błaszczak. Były minister obrony narodowej, krytykował obecny polski rząd za uległość wobec Unii Europejskiej oraz brak silnych relacji z nową administracją Donalda Trumpa.
Polska

Polska w Radzie Pokoju Trumpa? Jasna deklaracja Jarosława Kaczyńskiego

opublikowano:
kaczyński rada pokoju
Prezes PiS uważa, że Polska powinna dołączyć do Rady Pokoju Donalda Trumpa (Fot. wPolsce24)
Jarosław Kaczyński wyraził poparcie dla udziału Polski w Radzie Pokoju inicjowanej przez Donalda Trumpa, podkreślając znaczenie współpracy ze Stanami Zjednoczonymi oraz warunki finansowe, jakie musiałby spełnić rząd.
Polska

Cudowne nawrócenie Tuska – od ostrej krytyki Trumpa do pełnego proamerykanizmu

opublikowano:
Donald Tusk, premier Polski, przemawia na konferencji prasowej na lotnisku. Na ekranie widać nagłówki krytykujące politykę Tuska, a także licznik odliczający czas do marszu opozycyjnego. Fotografia pokazuje polityczne napięcia, publiczne wystąpienia szefa rządu oraz reakcje opinii publicznej w kontekście polskiej polityki
Donald Tusk (fot. wPolsce24)
Donald Tusk zaskakuje kolejną wolta w swojej polityce zagranicznej. Jeszcze niedawno premier ostro krytykował Donalda Trumpa, nazywając go „agentem rosyjskim” i oskarżając o codzienne kłamstwa. Teraz szef rządu głosi, że nie ma alternatywy dla przyjaźni i współpracy polsko-amerykańskiej, a transatlantyckie relacje są fundamentem bezpieczeństwa Polski.
Świat

Bliskie relacje, wielka polityka. Nawrocki i Trump rozmawiają o Polsce

opublikowano:
Spotkanie dwóch przywódców politycznych – lidera Polski i prezydenta USA – siedzących razem w eleganckim, ozdobnym wnętrzu podczas rozmów dyplomatycznych, ujęcie z transmisji telewizyjnej z paskiem informacyjnym o „osobistej przyjaźni i twardym sojuszu” oraz relacjach Polska–USA.
Nieoficjalna wizyta K.Nawrockiego w USA, potwierdza doskonałe stosunki z D.Trumpem (fot. wpolsce24)
Wizyta prezydenta Karola Nawrockiego w Stanach Zjednoczonych stała się okazją do nieformalnych, ale strategicznie istotnych rozmów na najwyższym szczeblu. Relacje polsko-amerykańskie, bezpieczeństwo regionu oraz obecność wojsk USA w Polsce - to tematy które zostały poruszone w rozmowach Trump-Nawrocki.
Polska

Strategiczne rozmowy Nawrockiego w USA. Rząd odpowiada atakiem i manipulacją

opublikowano:
Rafał Leśkiewicz udziela wywiadu mediom na temat wizyty prezydenta Nawrockiego w USA i relacji polsko-amerykańskich.
Rafał Leśkiewicz (fot. wPolsce24)
Wizyta prezydenta Karola Nawrockiego w Stanach Zjednoczonych skoncentrowała się na rozmowach dotyczących bezpieczeństwa Polski oraz wzmocnienia obecności wojsk amerykańskich w regionie i budowie stałej infrastruktury wojskowej. Jak podkreśla rzecznik prezydenta Rafał Leśkiewicz, była to wizyta o wyjątkowym znaczeniu politycznym i dyplomatycznym. Jednocześnie mówił o „festiwalu kłamstw i manipulacji”, wypominając przedstawicielom rządu brak wsparcia dla działań głowy państwa i próbę ich podważania.