Gospodarka

Ozdoba i Kowalski alarmują ws. ETS: To jest unijny haracz, który wypływa z polskiej gospodarki. UE przyspiesza swoje wszystkie zielone pomysły

opublikowano:
5e99766c5a6d4cd8990dfff07aa8b6a4
Konferencja prasowa J. Ozdoby i J. Kowalskiego / autor: X/Prawo i Sprawiedliwość
"To blisko tyle, ile wynosi część dotacyjna KPO, która wynosi około 109 miliardów złotych".

Domański: "Nie widzę powodów dla podwyższania oczekiwanego poziomu deficytu na rok bieżący". Ratunkiem dla rządu... podwyżka akcyzy

opublikowano:
9aa84930d3a146aaa9de7b37df5a86b5
Andrzej Domański / autor: Fratria
Minister zaznaczył, że Narodowy Bank Polski zasilił w zeszłym roku budżet wysokim zyskiem, lecz - jak wskazał "w tym roku tego zysku nie będzie".

Polski rząd nie chce wiedzieć, czy „ruska” ropa płynie do Niemiec rurociągiem „Przyjaźń”? Pomagamy ją transportować

opublikowano:
5e4482e1a95141bba829aa4ceb288ec0
autor: Водник at Russian Wikipedia/CC BY-SA 3.0
Na początku lipca, podczas ostatnich polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych w Warszawie, ustalono między innymi, że strona polska zobowiązuje się do zapewnienia dostaw ropy do niemieckiej rafinerii PCK Schwedt.

"Rząd uśmiechniętej Polski obniżył 14-te emerytury"; "Dla esbeków kasa znajdzie się zawsze!". Lawina komentarzy po publikacji w "Sieci"

opublikowano:
b416645648ec4533b1944420723ddc70
Rząd da miliardy esbekom? / autor: Fratria/X
Artykuł opublikowany na łamach Tygodnika "Sieci" dotyczący specjalnych przywilejów emerytalnych dla byłych funkcjonariuszy służb PRL wywołał falę komentarzy w mediach społecznościowych.

Będzie zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych nocą? Leszczyna: Projekt jest już gotowy. Konsultacje nie zostaną skrócone

opublikowano:
41149efd85bf4939a05cc8e85b2a2b99
Szykują się zmiany na stacjach benzynowych / autor: Fratria
"Rozumiem, że bardzo wiele podmiotów będzie się chciało wypowiedzieć: podmiotów gospodarczych, ale pewnie także ngo-sów i w ogóle strona społeczna. Wszystkie uwagi przeczytamy z należytą uwagą i będziemy się do nich oczywiście odnosić".

Wygląda na to, że Polska będzie pomagała Niemcom przepompowywać „ruską” ropę

opublikowano:
791e7adcd0a24198ba05b7ee478f8caa
zdjęcie ilustracyjne / autor: Fratria
To co za rządów Morawieckiego w sprawie rafinerii Schwedt Niemcom nie udało się załatwić przez blisko 2 lata, w rządzie Tuska załatwili za pierwszym podejściem.